Kariera zawodowa absolwentów „ Gastronomika” w Sosnowcu

Wysoka jakość kształcenia przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną przyczynia  się do nabycia wysokich umiejętności przez naszych uczniów w różnych zawodach. Trzeba zaznaczyć, że nie obyło by się to bez dobrej współpracy z pracodawcami z Sosnowca  i okolicznych miast , którzy zapewniają praktyki zawodowe uczniom w renomowanych restauracjach i hotelach. Młodzież cieszy się dobrą opinią, a wielu z uczniów po skończeniu szkoły otrzymuje oferty pracy. Dowodem tego jest poniższe zestawienie absolwentów, którzy ukończyli szkołę na przestrzeni 10 lat. Ich sukcesem jest praca w  renomowanych restauracjach, hotelach na terenie miasta, regionu, kraju, a także innych krajów europejskich zajmując stanowiska od kucharza po szefa kuchni czy menagera. Zobacz jaką karierę zawodową robią nasi absolwenci!

Paweł Jachym - absolwent kierunku Technik Ekonomista

W 2000 roku ukończyłem - wtedy jeszcze - Liceum Ekonomicznym nr 1 w Sosnowcu, następnie kontynuowałem naukę w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej oraz Akademii Ekonomicznej w Katowicach. W trakcie studiów pracowałem w różnych firmach na stanowiskach ściśle związanych z kierunkiem ekonomicznym. W roku 2005 założyłem własną firmę - Górnośląską Agencję Finansową. Firma ma siedzibę w Sosnowcu i zajmuje się kompleksowym doradztwem finansowym.

Michał Szwaja - absolwent kierunku Technik Usług Fryzjerskich

Edukację w Zespole Szkół Projektowania i Stylizacji Ubioru zacząłem w 2006 roku. W trakcie edukacji czynnie uczestniczyłem w konkursach i mistrzostwach, podczas których zdobywałem liczne zwycięstwa oraz wyróżnienia. Kolejnym etapem mojej zawodowej kariery była Warszawa, gdzie pod bacznym okiem Leszka Czajki szlifowałem warsztat. Systematycznie biorę udział w seminariach i szkoleniach, podczas których podnoszę swoje umiejętności. Współpracowałem przy tworzeniu okładek czasopism i produkcji filmowych. Stylizowałem fryzury do sesji zdjęciowych oraz pokazów mody.

Iwona Sochacka - absolwentka kierunku Technik Ekonomista

Wybór szkoły średniej nie był przypadkowy. Wiedziałam, że będzie to technikum.  Po analizie ofert sosnowieckich szkół szybko podjęłam decyzję, że będzie to Liceum Ekonomiczne w Zespole Szkół Ekonomicznych w Sosnowcu. Był to trafny wybór i to nie tylko dlatego, że szczególnie polubiłam przedmioty zawodowe. W naszej szkole zawsze była i nadal jest możliwość rozwijania swoich zainteresowań i podejmowania różnych działań nie tylko związanych z edukacją.

Aneta Gajos - absolwentka kierunku Technik Technologii Odzieży

Większość młodych osób poszukujących własnej ścieżki zawodowej, stając przed wyborem szkoły średniej, boryka się z wątpliwościami dotyczącymi wyboru zawodu i pomysłem na to, co rzeczywiście chce robić w przyszłości. Podobnie ja, zaczynając szkołę średnią miałam swoje zainteresowania i pasje związane z branżą odzieżową, ale nie posiadałam jeszcze sprecyzowanych planów na przyszłość.  Z perspektywy czasu uważam, że mój wybór i nauka w szkole zawodowej były dobrą drogą. 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .