Projekty UE

Informacje o projekcie

plakat

W okresie od października 2020r. do września 2022r. w CKZIU Branżowej Szkole I stopnia nr 9 Rzemieślniczo Artystycznej w partnerstwie z Wydziałem Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej realizowany będzie projekt pn. „Model współpracy szkół zawodowych ze szkołami wyższymi w zakresie kształcenia w zawodzie krawiec”.Wsparcie w Projekcie otrzymają uczniowie, którzy poznają nowe techniki i technologie stosowane w zawodzie krawiec, co umożliwi im lepszy start na rynku pracy. Uczniowie szkoły branżowej  zostaną lepiej przygotowani do oczekiwań współczesnego rynku mody. Ich wiedza na temat współczesnych technologii materiałowych, podejście do rozwiązań ekologicznych oraz orientacja w metodach i technikach wizualnego zarządzania produktem zwiększy ich szanse na rynku pracy lub zachęci do własnej przedsiębiorczości.Dodatkowo, nauczyciele kształcenia zawodowego poszerzą swoją wiedzę i umiejętności w zakresie nowych technik i technologii oraz pokrewnych dziedzin.Numer i nazwa Osi priorytetowej: II. Efektywne polityki publiczne dla rynku pracy, gospodarki i edukacji
Numer i nazwa Działania: 2.15 Kształcenie i szkolenie zawodowe dostosowane do potrzeb zmieniającej się gospodarki
Numer naboru: POWR.02.15.00-IP.02-00-001/20Zapraszamy do zapoznania się z naszym projektem. Być może wypracowany model współpracy zainspiruje inne szkoły zawodowe do nawiązania współpracy z Politechniką Łódzką, wdrożenia nowych zajęć i technologii.
W razie zainteresowania zachęcamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.