Mistrzostwa Sosnowca w siatkówce dziewcząt

Duch rywalizacji nie opuszcza naszych szkolnych siatkarek. 12 lutego 2020 r. wzięły udział w Mistrzostwach Sosnowca w siatkówce dziewcząt. Rozegrały dwa emocjonujące spotkania z II LO im. E. Plater oraz IV LO im. S. Staszica. Do zwycięstwa brakło niewiele. Trzymamy kciuki w następnych spotkaniach!

Nagrody dla uczniów CKZIU

Kreatywność  młodych projektantów z Technikum nr 7 w CKZiU została wysoko nagrodzona

Lekarze Grupy Lux Med będą pracować w fartuchach zaprojektowanych przez Łukasza Zborowskiego i   Patrycję Ostrowską- uczniówTechnikum nr  7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Grota Roweckiego 64.

Uczniowie doskonalą swoje umiejętności zawodowe

Uczniowie Technikum w zawodzie Technik przemysłu mody po raz kolejny, w ramach projektu na Politechnice w Łodzi, doskonalą swoje umiejętności zawodowe i zdobywają nową wiedzę podczas wykonywania hafu komputerowego i nadruku metodą sitodruku. Zajęcia prowadzą wykładowcy uczelni, którzy zajęcia praktyczne poprzedzili wykładami przygotowując uczniów do zajęć w laboratoriach uczelni.

Finał V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Mistrz Fryzjerstwa”

            Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, ul. Grota Roweckiego 64 -  Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru zorganizowało 5 lutego 2020 r. V Edycję Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Mistrz Fryzjerstwa”.

            W tegorocznym konkursie uczestniczyło 21 uczniów szkół kształcących w branży fryzjerskiej z całego kraju. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej startowali w jednej konkurencji. Ich zadaniem było wykonanie w czasie 90 minut  fryzury okazjonalno-pokazowej na modelce. Temat przewodni V edycji konkursu brzmiał „Gwiazdy na czerwonym dywanie”.

Uczniowie Technikum nr 7 zakwalifikowali się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży

5 uczniów z Technikum nr 7 Projektowania  i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 zakwalifikowało się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania
i Wytwarzania Odzieży.

Studniówka 2020 w Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

Studniówka 2020 Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru odbyła się 31 stycznia w restauracji „Moja Pasja” w Sosnowcu – Milowicach.
Na początku gości w imieniu maturzystów przywitali uczniowie Sara Wach i Patryk Kielan. Licealiści podziękowali dyrektor CKZiU mgr inż. Elżbiecie Czernik i wicedyrektor mgr Elżbiecie Włodarczyk, poprosili o zabranie głosu i oficjalne otwarcie balu studniówkowego. Pani dyrektor nawiązała do tego, że zabawa uczniów odbywa się symbolicznie 100 dni przed maturą. Życzyła wszystkim powodzenia na egzaminie a dzisiejszego wieczoru dobrej zabawy.
Młodzież rozpoczęła bal od pięknego poloneza do muzyki z „Pana Tadeusza”. Uczniowie zatańczyli go w dwóch grupach. Każda klasa przygotowała inny układ choreograficzny, a jedna z nich zaskoczyła zebranych dodatkowym tańcem.
W dalszej części uczniowie zaprosili na środek dyrekcję szkoły, wychowawców i wszystkich nauczycieli, by im podziękować i uhonorować statuetkami.
Wszyscy wspaniale bawili się do białego rana. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu.

Atmosfera Świąt w Stylizacji

Ostatni przedświąteczny dzień w szkole skłonił wszystkich do refleksji. Piękna tradycję bożonarodzeniową uczniowie i nauczyciele przypomnieli organizując jednoczące wszystkich klasowe spotkania wigilijne.
W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas  również  Jasełka, przygotowane przez uzdolnioną młodzież naszej szkoły. Opowieść o przyjściu na świat Dzieciątka Jezus uczniowie wyśpiewali nowymi i starymi kolędami oraz piosenkami świątecznymi. Do wspólnego kolędowania zachęcili wszystkich obecnych. Magię Świąt podkreśliła wymyślona przez uczniów scenografia.
Do tego, co usłyszeliśmy nawiązała Pani Dyrektor Elżbieta Włodarczyk. Skierowała do nauczycieli i uczniów serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.
Wesołych Świąt!

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .