TECHNIKUM NR 7

Ogromny i gorący apel do wszystkich uczniów. To nie jest czas ferii, to nie jest czas wolny. To jest czas kwarantanny społeczeństwa. Ma ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa.
Nie wolno powielać włoskiego błędu. Tam duża część młodzieży potraktowała brak zajęć jako okazję do zabawy i spotkań towarzyskich, przyczyniając się do lawinowego wzrostu zakażeń.
Ograniczcie kontakty z innymi ludźmi, także przyjaciółmi i dalszymi krewnymi do niezbędnego minimum. Życie towarzyskie przenieście na ten czas do Internetu, a lekarstwem na nudę niech będą książki, hobby lub praca domowa.

I miejsce dla Patryka Kielana z Technikum nr 7 w konkursie Młodych Talentów „Young Stylist”

2 marca br.  Patryk Kielan uczeń IV klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 wygrał IV Konkurs Fryzjerski Młodych Talentów „Young Stylist”  organizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Rudzie Śląskiej. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: „Stylista- kreator ulicy” oraz „Ślubne fantazj- Piękna Panna Młoda”. Ocenie podlegała estetyka wykonania fryzury, zastosowane techniki, stylistyczna zgodność uczesania ze strojem i makijażem, oryginalność pomysłowość oraz ogólny wyraz artystyczny.

Gratulujemy I miejsca!!!

Walentynki w Technikum Nr 7

14 lutego świętowaliśmy w naszej szkole Walentynki. Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego zorganizowano pocztę walentynkową i ściankę fotograficzną, gdzie mogliśmy zrobić sobie zdjęcia.
Pomysłów i wzruszeń nie brakowało. Sami zobaczcie.

Uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru na targach mody Fashionwheare w Łodzi.

26 lutego 2020 r. uczniowie Technikum nr 7 wraz  z opiekunami wzięli udział w Targach Mody w Łodzi. Młodzież zapoznała się z trendami, wyzwaniami i szansami dla sektora mody oraz miała okazję poznać zasady kontraktacji nowych kolekcji odzieży. Częścią wyjazdu na Fashionwheare był udział w konferencji: kształcenie w branży odzieżowo-tekstylnej, potrzeby pracodawców i szkół.

Nowe Technologie w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

Branża modowa w ramach realizacji unijnego projektu pozyskała nowoczesne wyposażenie techniczno-technologiczne. Uczniowie mogą nabywać i rozwijać  umiejętności praktyczne na nowoczesnych urządzeniach. 

W tych pracowniach zawodowych są prowadzone również zajęcia przez wykładowców z Politechniki Łódzkiej. Taki sposób prowadzenia zajęć z pewnością wpłynie na lepszą jakość kształcenia.

Nauczyciel CKZiU ekspertem Euro Skills

Pani Laura Holeczek nauczyciel przedmiotów zawodowych Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru została powołana przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji na stanowisko eksperta w branży fryzjerskiej podczas konkursu Euro Skills,  który  w tym roku we wrześniu odbędzie się w miejscowości  Graz w Austrii. FRSE została nominowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do roli instytucji koordynującej przygotowanie Polski do udziału w Mistrzostwach Euro Skills. Są to międzynarodowe, cykliczne wydarzenia, których zadaniem jest promowanie umiejętności zawodowych.

Miłość niejedno ma imię

W wigilię dnia zakochanych grupa wolontariuszy z Technikum nr 7 postanowiła wyrazić swoją miłość przez honorowe oddanie krwi. Ratowanie życia wyzwoliło w nich radość i optymizm. Po opuszczeniu fotela krwiodawcy zadawali jedno pytanie – kiedy idziemy oddać krew? Jeśli chcesz przeżywać to samo dołącz do naszego grona.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .