Wyróżnienie w konkursie ZOOM NA UNIJNE

Maja Toporkiewicz, uczennica pierwszej klasy Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w CKZiU w Sosnowcu w zawodzie technik fotografii i multimediów otrzymała wyróżnienie w kategorii „Fotografia” w konkursie  ZOOM NA UNIJNE organizowanym przez Wojewodę Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty z okazji 20-lecia członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Przedmiotem konkursu było wykonanie fotografii lub filmu przedstawiających obiekty i miejsca, które powstały lub zostały zmodernizowane w województwie śląskim dzięki funduszom unijnym.
Gratulujemy!

STYLOWE Dni Orchidei i Roślin Egzotycznych

Już od piątku w Sosnowieckim Egzotarium ruszają Dni Orchidei i Roślin Egzotycznych, gdzie wśród egzotycznej roślinności będzie można podziwiać suknie z kolekcji naszych uczniów.
Serdecznie zapraszamy!

SPOTKANIE AUTORSKIE MARTY FOX Z MŁODZIEŻĄ CKZiU

25 kwietnia 2024 roku w Technikum nr 1 Ekonomicznym odbyło się długo oczekiwane wydarzenie kulturalne przygotowane przez panie Marzenę Formę, Izabelę Stefańską i Sonię David.

23 kwietnia w RCKU w Sosnowcu odbył się Międzyszkolny Konkurs Medyczny „Na zdrowie - estetyczny wymiar zdrowia”

Po raz kolejny CKZiU było również współorganizatorem razem z RCKU. Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy etap stanowił konkurs wiedzy anatomicznej oraz edukacji zdrowotnej, a drugi  prezentacja plakatów dotyczących medycyny estetycznej. Wszystkie drużyny wykazały się dużym zaangażowaniem i bardzo dobrym przygotowaniem. Drużyna Technikum nr 7 w składzie: Julia Wydmańska kl.2Tb i Nikola Kryczko kl. 2Tb zajęła 3 miejsce. Gratulujemy sukcesu!!!
Dziękujemy wszystkim drużynom CKZiU za udział i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy za rok!!!Wyniki Wojewódzkiego Konkursu Czytelniczo-Literackiego „Zainspirowani książką”

Z wielką przyjemnością informujemy, że Natalia Gamrat (z zespołem w składzie: Natalia Maliszewska, Roksana Polańska, Magdalena Wysocka) zajęła II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Czytelniczo-Literackim „Zainspirowani książką”. Natomiast Konstanty Ślęzak (reprezentant drużyny w składzie, której znaleźli się: Konrad Słomczyński, Julia Wydmańska, Martyna Kowalska, Nikola Kryczko i Oliwia Miechówka) otrzymał wyróżnienie. Organizatorem konkursu było I LO im. Walerego Łukasińskiego w Dąbrowie Górniczej. W gali rozdania nagród wzięli udział: Natalia Gamrat i Konstanty Ślęzak wraz z wychowawcą klasy 2tb Panią Martą Synowiec. Prace powstały pod kierunkiem polonistki Pani Marzeny Formy. Autorem zdjęć z gali wręczenia nagród jest Konrad Słomczyński.

Pożegnanie absolwentów

Dziś w Technikum nr 7 odbyła się uroczystość pożegnania klas maturalnych. Ten wyjątkowy dzień był pełen emocji, wspomnień i podziękowań. Podczas uroczystej akademii uczniowie mieli okazję spotkać się z nauczycielami i kolegami, z którymi spędzili ostatnie lata nauki.

Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru kolejny raz na podium Ogólnopolskiego Seminarium Studenckiego TEXTIL

18 kwietnia 2024 roku już po raz kolejny uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 znaleźli się na podium XXI Ogólnopolskiego Seminarium Studenckiego TEXTIL 2024 „Young Fashion Design Politechnika Łódzka" zajmując III miejsce w kategorii prezentacji kolekcji wyrobów odzieżowych na modelkach. Ogólnopolskie Seminarium od lat organizuje Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. 

Podczas wydarzenia uczniowie uczestniczyli w kreatywnych warsztatach  z projektowania odzieży w 3D oraz tworzenia form przestrzennych.