Festyn Charytatywny – Wspólnie Dla Kuby

Dwa tygodnie temu w centrum Sosnowca zapadł się balkon. W wyniku tego wypadku zmarła kobieta, a jej mąż walczy w szpitalu o życie. Są to rodzice naszego ucznia Jakuba Stawiszyńskiego. Kuba w tym roku rozpoczął naukę na kierunku technik żywienia w Technikum Gastronomicznym. Kuba i jego niepełnosprawny brat są w bardzo trudnej sytuacji. W jednej chwili stracili rodziców, opiekę, dach nad głową, środki do życia, zmagają się z niewyobrażalną tragedią.

Potrzebują pomocy w tym pomocy materialnej. Został zorganizowany Festyn Charytatywny – Wspólnie Dla Kuby.

CKZiU rozpoczęło współpracę z Teatrem Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach

13 września zostały zainaugurowane pierwsze zajęcia praktyczne dla słuchaczy trzeciego semestru Branżowej Szkoły II Stopnia nr  1. Uczniowie pod opieką nauczyciela zawodu Anny Bogdziewicz, będą mieli możliwość doskonalić umiejętności zawodowe w zakresie stylizacji, fryzjerstwa i wizażu z elementami charakteryzacji, przygotowując aktorów do spektakli teatralnych.

zd1

Inauguracja nowego roku szkolnego 2023/2024

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkole I Stopnia odbyło się 4 września br. na sali gimnastycznej.  Tuż po godzinie 9.00 uczniowie wszystkich klas pierwszych odśpiewali hymn państwowy. Pan wicedyrektor Technikum nr 7 Rafał Sęk serdecznie przywitał nauczycieli, rodziców, a w szczególności pierwszoklasistów rozpoczynających naukę. W swoim przemówieniu życzył nauczycielom owocnej pracy, uczniom samych sukcesów. 

Medal Doskonałości

W minionym tygodniu Polska miała zaszczyt być gospodarzem Euroskills 2023 Gdańsk, wydarzenia skierowanego do młodych ludzi kształcących się różnych branżach. W części konkursowej w dziedzinie fryzjerstwo nauczyciel CKZIU pani Laura Holeczek pełniła rolę eksperta oceniającego podczas trzydniowych potyczek młodych fryzjerów. Reprezentantka Polski Emilia Wilde przygotowywana pod okiem pani Laury wywalczyła Medal Doskonałości, przyznawany za bardzo wysokie wyniki. Gratulujemy sukcesów!

ELIZA ORZESZKOWA

ELIZA ORZESZKOWA

(1841-1910)

 

PISARKA, PATRIOTKA, FEMINISTKA, „POLSKA GEORGE SAND”

Powstanie styczniowe, największy polski zryw narodowowyzwoleńczy przeciwko zaborcy, wybuchło 160 lat temu, 22 stycznia 1863 roku. Okrągłe rocznice historyczne często stają się pretekstem do przypominania tamtych doniosłych wydarzeń i ich uczestników, wśród których było wielu polskich pisarzy i publicystów. Czas rozpoczęcia i upadku powstania jest znaczący z jeszcze jednego powodu. Rok 1864 uznaje się za symboliczną datę rozpoczynającą pozytywizm w Polsce, a co za tym idzie upadek ideałów romantycznych. 

NARODOWE CZYTANIE 2023

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęliśmy mocnym akcentem! Uczniowie klas 1TE, 2TB, 2TE, 2TG, 5TBP  przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji promującej polską kulturę i literaturę pod hasłem Narodowe Czytanie. Lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania została najbardziej znana powieść Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem” (1888). Ten wybitny utwór literatury pozytywistycznej, podejmuje tematykę powstania styczniowego, którego 160. rocznica obchodzona jest w 2023 roku. Podczas lekcji języka polskiego z p. Małgorzatą Nowak i p. Marzeną Formą uczniowie poznawali jego problematykę oraz odczytywali szczególnie interesujące ich fragmenty.

Wykaz podręczników - rok szkolny 2023/2024

Wykaz podręczników - przedmioty ścisłe


 

Wykaz podręczników - przedmioty humanistyczne


 

Wykaz podręczników - przedmioty zawodowe