Koło Wolontariatu w Technikum nr 7 pęka z dumy i satysfakcji

Nasi wolontariusze to młodzi ludzie pełni pasji i zaangażowania. Kierują się wrażliwością, aby nieść bezinteresowną pomoc potrzebującym.

Uroczyste wręczenie nagród

22 grudnia 2022 r. z udziałem Pani Dyrektor CKZiU w Sosnowcu Elżbiety Czernik i Pani Wicedyrektor Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru Elżbiety Włodarczyk odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom w Konkursie na Mem Romantyczny.

Świąteczny turniej siatkarski

15 grudnia br. w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru odbył się Świąteczny Turniej Siatkarski.

Uczniowie Stylizacji z wizytą w Dziennym Domu Opieki Społecznej

14 grudnia 2022 roku uczniowie klas 4 TPC i 2 BS II Stopnia odwiedzili Dzienny dom pomocy społecznej nr 2 w Sosnowcu. Celem wizyty były świąteczne metamorfozy podopiecznych ośrodka. Uczniowie zaprezentowali całą paletę swoich umiejętności: strzyżenie damskie, strzyżenie męskie, układanie fryzur. Młodzieży ze Szkoły Stylizacji udało się nie tylko zmienić wygląd pensjonariuszy placówki, ale także poprawić ich nastrój. Wszyscy spędzili ten przedświąteczny czas w miłej atmosferze.

BOZONARODZENIOWA INKLUZJA W ZSS NR 4

14 grudnia grupa weterynarzy z klasy 2D uczestniczyła w spotkaniu inkluzyjnym w Zespole Szkół Specjalnych nr 4 . Młodzież, pod opieką pani Ilony Lipki pojechała na spotkanie z uczniami i nauczycielami szkoły specjalnej oraz do Amorka, Kropka, Lasera i Venco. Pani Ewa Rasiewicz i pani Dorota Ciszowska zaprosiły uczniów do sali, w której czekali już na nas Roman, Kamil, Michał, Ada i Laura – uczniowie ZSS nr 4. 

Rok Romantyzmu Polskiego

Włączając się w ogólnopolskie obchody 200 rocznicy Romantyzmu w Polsce uczniowie Technikum nr 7 wzięli udział w Konkursie na Mem Romantyczny. Prace konkursowe można było przesyłać przez cały listopad. Spośród nadesłanych memów jury konkursowe wyłoniło 10 najlepszych, które można zobaczyć na stronie szkoły oraz FB. Uczestnicy konkursu reprezentowali bardzo wyrównany poziom toteż trudno było wyłonić najlepsze prace. Po dłuższym namyśle jury konkursowe zadecydowało:
I miejsce Szymon Nowak klasa II Tad
II miejsce Oliwka Witas klasa III Tb
III miejsce Gaja Łupińska klasa II Tad
wyróżnienie Wojciech Barmann klasa II Tad

Na zwycięzców czekają nagrody książkowe. Serdecznie gratulujemy.

EUROWEEK - Szkoła Liderów 8-12 grudnia Lądek-Zdrój

Młodzież z CKZIU w Sosnowcu wzięła udział w 5-dniowych warsztatach językowych mających na celu doskonalenie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych. Ciekawe zajęcia prowadzone przez wolontariuszy z całego świata (Azerbejdżanu, Zimbabwe, Turcji oraz Wietnamu) sprawiły, że nawet najbardziej bojaźliwe i niepewne własnych umiejętności językowych osoby nagle zaczęły mówić – i to w języku angielskim. Warsztaty pozwoliły również poznać odmienną kulturę i poszerzyć wiedzę o świecie. Strach przed pierwszymi zajęciami zamienił się w „my chcemy jeszcze” oraz „kiedy następny wyjazd?”
Niezapomniane przeżycia, niezapomniane chwile, cudowne wspomnienia! Malownicza miejscowość, jaką jest Lądek-Zdrów tylko dodała magii tej niesamowitej przygodzie. Czekamy na ciąg dalszy!