Konstytucja 3 maja

Żegnamy czwartoklasistów

29 kwietnia uczniowie klas trzecich technikum zaprosili  absolwentów klas czwartych na wirtualne spotkanie z nauczycielami. Młodsi koledzy przygotowali dla uczniów kończących edukację  krótkie myśli i przesłania na nowy etap w  życiu. Nagrali wirtualne życzenia od całej społeczności uczniowskiej. Klasy czwarte przygotowały wzruszające, przepiękne podziękowania dla Dyrekcji i Nauczycieli oraz przedstawili filmiki prezentujące ich szkolne wspomnienia. Emocje były duże, nie obyło się bez łezki w oku.
Jeszcze raz wszystkim absolwentom szkoły życzymy pomyślności i wielu sukcesów  w życiu osobistym i zawodowym!

Odzież inteligentna?

Uczniowie Stylizacji Technikum nr 7 i Branżowej Szkoły I stopnia w ramach współpracy z Wyższą Szkołą Techniczną w Katowicach uczestniczyli w wykładzie dr inż. Moniki Bogusławskiej - Bączek prof. WST pt. „Odzież inteligentna opowieści fantastyczne, a może jednak prawda?”, wykładowcy WST na kierunku Wzornictwo - Projektowanie Ubioru. Wyższa Szkoła Techniczna to uczelnia techniczno - artystyczna oferująca kierunki kształcenia dla absolwentów naszej szkoły.
Bardzo dziękujemy Pani profesor za przekazaną cenną i ciekawą wiedzę.

Wirtualne Czwartki w Stylizacji

Zapraszamy w czwartek (29.04.2021r.) - 16:00-17:00

Kliknij i dołącz

Renesans zawodu – Krawiec

Kim  jest krawiec?

Krawiectwo to rzemiosło/sztuka, a krawiec to rzemieślnik/artysta. Wytwór jego pracy 
to wykonana pojedyncza sztuka odzieży. Wyjątkowa, jedyna, niepowtarzalna suknia, bluzka, spódnica, spodnie, garnitur  czy też inny element garderoby. To jednocześnie specjalista obsługujący nowoczesne maszyny i urządzenia  aktualnie stosowane  w przemyśle mody takie jak: lagowarki, urządzenia krojcze, specjalistyczne maszyny szwalnicze z oprogramowaniem komputerowym, itp. 

Pomaganie jest fajne

Uczniowie Stylizacji nie zapominają o tych, którzy czekają na pomoc i miłe przytulenie.
Podczas pandemii przekonaliśmy się jak ważne są relacje z ludźmi i zwierzętami. Wolontariusze naszej szkoły regularnie organizują zbiórkę karmy, kocyków, przysmaków dla zwierząt ze schroniska. Każdy nawet drobny dar się liczy bo potrzeby są ogromne.
Z myślą o małych dzieciach, które nie mogą doczekać się na nową zabawkę starsi koledzy postanowili przekazać swoje dawne sympatyczne pluszaki i zabawki. Korowód przekazywanych rzeczy trwa, radość się mnoży i dzieli. Nie zwlekajcie z dołączeniem do naszego pomocowego łańcuszka. Pieski, koty liczą na wasze wsparcie. Dziękujemy.
Wolontariat Stylizacji.

Nagrody rozdane!

22 kwietnia 2021r. uroczyście zostały podsumowane konkursy zorganizowane z okazji 75 lecia Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru: konkurs na plakat i konkurs sleeveface. Nagrody wręczyła Pani Elżbieta Czernik - Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu. Wszystkim nagrodzonym uczniom i nauczycielom serdecznie gratulujemy!