Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października br. odbyła się akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości wicedyrektor Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru pani Elżbieta Włodarczyk złożyła wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania za trud włożony w wychowanie i kształcenie młodzieży. Przedstawiciele Samorządu szkolnego wygłosili piękne życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły, na ręce Pani dyrektor złożyli kwiaty.

Tenis stołowy jest dla nas. Walczymy!

7 października 2021 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej w Milowicach reprezentacja chłopców z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu wzięła udział w  Mistrzostwach Sosnowca w Tenisie stołowym. Po zaciętej rywalizacji nasza drużyna zajęła 7 miejsce. Stoczyła zwycięskie mecze z drużynami IX Liceum Ogólnokształcącego i VII Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Serdecznie gratulujemy!

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

Tradycją Technikum nr 7 są corocznie obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie i nauczyciele świętowali z tej okazji 1 października. 
Chętni mogli spróbować swoich sił w Konkursie przysłów i idiomów z języka angielskiego.
Dla wszystkich przygotowano wystawę lapbooków w języku angielskim. Dla pasjonatów języka niemieckiego był specjalny Quiz z realioznawstwa o krajach niemieckojęzycznych.
Uczniowie, którzy tego dnia w swoim ubiorze wykorzystali kolory flag europejskich byli zwolnieni z odpowiedzi ustnych.
Biorąc pod uwagę wielość przygotowanych z tej okazji atrakcji intelektualnych nie dziwi ogromne zainteresowanie młodzieży tym świętem. Zatem do następnego roku.

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

8 października 2021 roku w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Branżowej Szkole I Stopnia nr 9 Rzemieślniczo- Artystycznej odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych. W części oficjalnej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, po którym zostali przyjęci w poczet szkolnej społeczności. Wicedyrektor Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru mgr Elżbieta Włodarczyk uroczyście przywitała zgromadzonych pierwszoklasistów, życząc im sukcesów w nauce.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Dnia 1 października 2021 roku w Technikum Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu zostały zorganizowane obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W atmosferze dobrej zabawy uczennice i uczniowie naszego Technikum rozwiązywali zadania oraz brali udział w konkursach i quizach związanych z tematem dzisiejszego święta. Obchody te służą propagowaniu wiedzy matematycznej. Dzięki tym zabawom młodzież w większym stopniu zainteresowała się matematyką oraz mogła się przekonać, jak bardzo tabliczka mnożenia jest przydatna w życiu codziennym oraz w przygotowaniu do zawodu i przyszłej pracy zawodowej. Wszystkim biorącym udział w konkursach, a zwłaszcza laureatom bardzo serdecznie gratulujemy!

Konkursu na „Hasło promujący czytelnictwo”.

Regulamin