Uczniowie Technikum nr 7 zakwalifikowali się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży

5 uczniów z Technikum nr 7 Projektowania  i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 zakwalifikowało się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania
i Wytwarzania Odzieży.

Atmosfera Świąt w Stylizacji

Ostatni przedświąteczny dzień w szkole skłonił wszystkich do refleksji. Piękna tradycję bożonarodzeniową uczniowie i nauczyciele przypomnieli organizując jednoczące wszystkich klasowe spotkania wigilijne.
W klimat Świąt Bożego Narodzenia wprowadziły nas  również  Jasełka, przygotowane przez uzdolnioną młodzież naszej szkoły. Opowieść o przyjściu na świat Dzieciątka Jezus uczniowie wyśpiewali nowymi i starymi kolędami oraz piosenkami świątecznymi. Do wspólnego kolędowania zachęcili wszystkich obecnych. Magię Świąt podkreśliła wymyślona przez uczniów scenografia.
Do tego, co usłyszeliśmy nawiązała Pani Dyrektor Elżbieta Włodarczyk. Skierowała do nauczycieli i uczniów serdeczne życzenia świąteczne i noworoczne.
Wesołych Świąt!

Działalność charytatywna w CKZiU w Sosnowcu, Wolontariat, Współpraca z Caritas i innymi instytucjami.

Młodzież CKZiU w Sosnowcu aktywnie działa w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu, które nawiązało współpracę z instytucjami charytatywnymi z terenu Zagłębia i Śląska. Uczniowie zdobywali doświadczenia w komunikacji interpersonalnej i doświadczali, jak wiele radości daje pomaganie innym.

Wolontariuszom i opiekunom, którzy chętnie podjęli wysiłek działania na rzecz potrzebujących serdecznie dziękujemy!

Światowy Dzień HIV/AIDS

Jak co roku w grudniu, z okazji Światowego Dnia HIV/AIDS, w Technikum nr 7 oraz Branżowej Szkole I Stopnia nr 9, odbyły się lekcje informacyjne połączone z dyskusją i konkursem wiedzy o HIV/AIDS.
Uczniowie uczestniczący w zajęciach uzyskali wiadomości na temat epidemiologii wirusa HIV, zgodne z najnowszymi osiągnięciami naukowymi, na temat przyczyn i dróg zakażenia oraz sposobów leczenia prowadzących do obniżenia poziomu wirusa. Młodzież naszej szkoły dowiedziała się, gdzie szukać pomocy w przypadku podejrzenia zakażenia wirusem, w jaki sposób wykonać badania.
W konkursie wiedzy o HIV/AIDS uczestniczyły 43 osoby z klas od pierwszej do czwartej. Uczniowie pochwalili się dużą wiedzą i umiejętnościami na temat zakażeń wirusem HIV. Najwyższym poziomem wiedzy wykazała się Justyna Piwowarek z klasy 3BS zdobywając 30 pkt., II miejsce zdobyła Patrycja Seweryn z klasy 1TAP, uzyskując 29 pkt., a III miejsce wywalczyła Dominika Otręba z klasy 1TAG, uzyskując 28 pkt.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom składamy gratulacje!

Selfie

Po raz drugi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota-Roweckiego 64 wygrało konkurs Selfie + w kategorii Twój projekt w jednym ujęciu. Zdjęcie autorstwa Kornelii Warakomskiej stażystki projektu "Od stażysty do europejskiego specjalisty" zajęło I miejsce w ramach programu PO WER Kształcenie i szkolenie zawodowe.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .