Włączenie – Widoczność – Wzmocnienie – Współpraca (projekt SCWEW)

17 stycznia 2022 odbyło się spotkanie podsumowujące prace nad Raportem z diagnozy pogłębionej szkoły w obszarze edukacji włączającej w Technikum Nr 7.

Festiwal Nauki w Stylizacji w dniach 25.01.2022 - 27.01.2022

W dniach 25.01.2022 – 27.01.2022
w Technikum nr 7 i Branżowej Szkole nr 9

CKZiU w Sosnowcu odbędzie się  Festiwal Nauki.
W ramach festiwalu odbędą się różne konkursy zorganizowane przez nauczycieli naszej szkoły.
Festiwal ma na celu umożliwienie szkolnym pasjonatom nauki rozwijanie swoich zainteresowań ale również organizowany jest z myślą o uczniach, którzy chcą miło i pożytecznie spędzić czas, poznając fascynujący świat nauki.
Festiwal organizowany jest z myślą o wszystkich uczniach.
Uczniowie podczas Festiwalu Nauki będą mogli wziąć udział w następujących aktywnościach:
- konkurs OMNIBUS – quiz z przedmiotów matematyczno – przyrodniczych
- konkurs matematyczny ,,Mega Bryła 3D”
- krzyżówka matematyczna
- zagadka geograficzna ,,Małpa w koronie”
- guizy z chemii, matematyki
- dokonywanie obserwacji mikroskopowych preparatów
Zapraszamy do wspólnej zabawy.
Organizatorzy

Idzie nowe!!! Nowe przestrzenie dla uczniów w budynku SZKOŁY STYLIZACJI

Wraz z rozpoczęciem roku 2022 do dyspozycji młodzieży, uczącej się w budynku przy ulicy Grota - Roweckiego 64, zostały oddane nowe przestrzenie, które mają jej umilić i ułatwić przebywanie na terenie szkoły.

Barwy w karnawale – warsztaty ze stylistami Technikum nr 7

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 serdecznie zaprasza w sobotę 22 stycznia o godz. 16.00  do Pałacu Schoena na warsztaty towarzyszące wystawie „Ładniej – 75 lat Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu”

Tematyka warsztatów: 
– diabeł tkwi w proporcjach , jak poprawić własne ubrania aby wyglądać w nich lepiej
– „sprytna szafa” – jak świetnie wyglądać mając w szafie tylko kilka ubrań
– metamorfoza na głowie –jak dobrać właściwy kolor i fryzurę
– 10 kroków do udanego makijażu

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży

7 stycznia 2022 roku odbyły się zawody II stopnia w formie zdalnej na platformie G-suite. Zostały poprzedzone spotkaniami online z członkami komisji egzaminacyjnej oraz reprezentującą Politechnikę Łódzką Prof. dr hab. inż. Katarzyną Grabowską, Dziekan Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. W II etapie zmagań udział wzięło 365 uczniów spośród 420 zakwalifikowanych.
Ostatecznie do zawodów centralnych zakwalifikowało się108 uczniów, w tym 4 uczennice Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.
Z klasy III Tag Malwina Orzeł, Pola Bocianowska, Gabriela Jałocha, z klasy II Ta Julia Stępnik. Serdecznie gratulujemy i czekamy na jak najlepsze osiągnięcia w kolejnym etapie zmagań.
Olimpiada 2021/2022 - szczegółowe informacje...

Eliminacje Szkolne do VII Ogólnopolskiego Konkursu Młody Mistrz Fryzjerstwa

Zapraszamy do wziecia udziału w eliminacjach do VII Ogólnopolskiego Konkursu Młody Mistrz Fryzjerstwa, które odbędą się 24 stycznia 2022r o godz. 10:00 w pracowni fryzjerskiej nr 107 przy ul. Grota Roweckiego 66. W konkursie mogą wziąć udział uczniowie uczący się w zawodzie fryzjer i technik usług fryzjerskich. 
Tematem tegorocznej edycji konkursu jest fryzura okazjonalna. 
Zgłoszenia proszę kierować do p. Renaty Jadowskiej na adres email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy.

Kartka Świąteczna

Jak co roku nauczyciele języka niemieckiego zorganizowali w grudniu 2021r. konkurs na kartkę Bożonarodzeniową w języku niemieckim. Młodzież wykonała piękne prace z oryginalnymi życzeniami, które zostały zaprezentowane w Technikum nr 7. Pierwsze miejsce zajęła uczennica z klasy ITac Amelia Szymczyk. Nagrodą była ocena celująca. Brawo! Konkurs nadzorowała pani Małgorzata Pierścińska-Żydek.
Do zobaczenia w przyszłym roku! Frohe Weihnachten!!!