KOLEJNE WARSZTATY KULINARNE W ŚLĄSKIEJ WYŻSZEJ SZKOLE MEDYCZNEJ W KATOWICACH

20171121 135718            We wtorek, 21 listopada 2017 r. uczniowie klasy III GOa Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, pod opieką pani Agnieszki Nawrat i pani Magdaleny Domagały, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „Ryby i grzyby” w ŚWSM w Katowicach. Uczniowie, po krótkim wstępie i objaśnieniu receptur przez panią prowadzącą warsztaty, ochoczo przystąpili do pracy.

V TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA CKZiU

DSC 174020 listopada 2017 na hali sportowej przy ul. Żeromskiego odbył się V TURNIEJ O PUCHAR DYREKTORA CKZiU ul. Grota Roweckiego 64, którego organizatorem było Technikum nr 3. W turnieju wystartowało 12 sosnowieckich szkół ponadgimnazjalnych. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy. Po rozgrywkach grupowych drużyny spotkały się w półfinałach i po bardzo wyrównanych bojach do finału dotarły cztery szkoły: Technikum nr 5, VI LO , Technikum  nr 4 oraz Technikum  nr 6.

„NIEPODLEGŁA, NIEPOKORNA , ZAWSZE BYŁA, BĘDZIE, JEST”. OBCHODY 11 LISTOPADA W TECHNIKUM NR 3 GASTRONOMICZNO - HOTELARSKIEGO

1410 listopada 2017 roku, o godz.12.30, w progach Technikum nr 3 Gastronomiczno – Hotelarskiego, odbyły się obchody związane ze Świętem Niepodległości. Ważnym elementem wychowania w duchu patriotycznym jest angażowanie młodzieży do udziału w tego typu uroczystościach. Poznaje ona w ten sposób  najważniejsze momenty w historii naszej ojczyzny i uczy się nie tylko szacunku do tradycji, ale też właściwych postaw obywatelskich.

POKAZ KUCHNI MOLEKULARNEJ - SPOTKANIE Z ŁUKASZEM KONIKIEM

20171115 120816W środę, 15 listopada 2017 r. grupa 50 uczniów z Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego z klas: I GŻ, II GKŻ oraz II GOa, pod opieką pani Agnieszki Nawrat, pani Danuty Prorok oraz pani Marzeny Zybury-Oliwy, brała udział w pokazie kuchni molekularnej w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach. Prowadzącym pokaz był pan ŁUKASZ KONIK – absolwent Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu, najmłodszy spośród  26 członków Klubu Szefów Kuchni, który zrzesza  najlepszych kucharzy. Należą do niego m.in. Kurt Scheller i Robert Sowa. Pan Łukasz Konik swoje doświadczenie zawodowe zdobywał w najlepszych restauracjach i hotelach w Polsce oraz zagranicą. Współpracuje z Instytutem Chemii i Fizyki PAN w Warszawie. Pasjonuje się kuchnią molekularną.

WARSZTATY KULINARNE Z TEFAL COMPANION

1                  W środę 8 listopada 2017 r. uczniowie klasy IV GOa Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez przedstawicieli „Tefal Companion Grupa Śląsk”. Państwo Jolanta i Andrzej Tłuszcz zaprezentowali uczniom nowoczesne urządzenie -  Cuisine Companion, czyli gotujący robot kuchenny. Urządzenie to posiada wszystkie funkcje do przyrządzania potraw: gotuje, gotuje na wolnym ogniu, gotuje na parze, smaży, miesza, wyrabia ciasto, ubija, sieka, blenduje, kruszy… Z nim można przygotować kompletne menu: od przystawki, przez danie główne, aż po deser.

WARSZTATY KULINARNE W ŚLĄSKIEJ WYŻSZEJ SZKOLE MEDYCZNEJ W KATOWICACH

20171113 124941W poniedziałek, 13 listopada 2017 r. uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego z klasy II GOa, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, pod opieką pani Agnieszki Nawrat i pani Magdaleny Domagały, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „Bez glutenu, bez problemu – kuchnia bezglutenowa” w ŚWSM w Katowicach. Prowadzącą warsztaty była pani Justyna Bajgrowicz-Biegun. Uczniowie na początku spotkania wysłuchali krótkiego wykładu na temat glutenu oraz wskazówek dotyczących przygotowywania potraw bezglutenowych.

FINAŁ AKCJI „ PSIA KOŚĆ”

1Październik jest miesiącem, w którym szczególnie staramy się pamiętać o potrzebach  naszych czworonożnych przyjaciół. Corocznie, 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt i tego właśnie dnia rozpoczęliśmy w naszej szkole całomiesięczną zbiórkę karmy oraz akcesoriów  niezbędnych dla psów i kotów. Nasze działania podjęte były z myślą o podopiecznych Sosnowieckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W akcję zaangażowała się społeczność wszystkich trzech szkół wchodzących w skład CKZIU.