WARSZTATY KULINARNE Z TEFAL COMPANION

1                  W środę 8 listopada 2017 r. uczniowie klasy IV GOa Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego, kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, uczestniczyli w warsztatach kulinarnych prowadzonych przez przedstawicieli „Tefal Companion Grupa Śląsk”. Państwo Jolanta i Andrzej Tłuszcz zaprezentowali uczniom nowoczesne urządzenie -  Cuisine Companion, czyli gotujący robot kuchenny. Urządzenie to posiada wszystkie funkcje do przyrządzania potraw: gotuje, gotuje na wolnym ogniu, gotuje na parze, smaży, miesza, wyrabia ciasto, ubija, sieka, blenduje, kruszy… Z nim można przygotować kompletne menu: od przystawki, przez danie główne, aż po deser.

FINAŁ AKCJI „ PSIA KOŚĆ”

1Październik jest miesiącem, w którym szczególnie staramy się pamiętać o potrzebach  naszych czworonożnych przyjaciół. Corocznie, 4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt i tego właśnie dnia rozpoczęliśmy w naszej szkole całomiesięczną zbiórkę karmy oraz akcesoriów  niezbędnych dla psów i kotów. Nasze działania podjęte były z myślą o podopiecznych Sosnowieckiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt. W akcję zaangażowała się społeczność wszystkich trzech szkół wchodzących w skład CKZIU.

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY - WARSZTATY DLA GIMNAZJALISTÓW

20171017 133303            W dniach 16-20 października 2017 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkole odbywały się warsztaty dla gimnazjalistów. Uczniowie gimnazjów uczestniczyli w zajęciach, podczas których mieli okazję nie tylko poznać specyfikę poszczególnych zawodów, ale również przyjrzeć się z bliska naszej szkole. Nauczyciele Gastronomika z pomocą uczniów przeprowadzili warsztaty z gastronomii, obsługi konsumenta, hotelarstwa i turystyki.

PROJEKT PO WER VET 2017 „OD STAŻYSTY DO EUROPEJSKIEGO SPECJALISTY”

FE Wiedza Edukacja Rozwoj

„OD STAŻYSTY DO EUROPEJSKIEGO SPECJALISTY”europejski fundusz spoleczny Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014 - 2020 

współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego 2017-1-PL01-KA102-036799

W roku szkolnym 2017/2018 oraz 2018/2019 uczniowie CKZiU po raz kolejny będą odbywać staże zagraniczne w ramach projektu POWER. Projekt jest kierowany do uczniów klas trzecich kierunków:

  • technik ekonomista
  • technik organizacji reklamy
  • technik żywienia i usług gastronomicznych
  • technik hotelarstwa
  • kelner
  • technik obsługi turystycznej
  • technik przemysłu mody
  • fototechnik
  • technik usług fryzjerskich

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

            13 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie, aby uświetnić ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym, przygotowali krótki program artystyczny. Wiele ciepłych i pełnych wdzięczności słów popłynęło w kierunku nauczycieli, wychowawców i pracowników administracji szkoły. Uczniowie podziękowali nie tylko za przekazywaną im wiedzę i doświadczenie, ale również za codzienną opiekę i troskę. W części nieoficjalnej uroczystości zaprezentowano zabawną scenkę z nauczycielem w roli głównej zobacz.

AKCJA PROFILAKTYCZNA – „RÓŻOWA WSTĄŻECZKA”

DSC 1736            Różowa wstążeczka  jest międzynarodowym symbolem odnoszącym się do walki z rakiem piersi. To jeden z najbardziej powszechnych nowotworów w Polsce. W wykrywaniu i skutecznym leczeniu tego nowotworu bardzo ważna jest profilaktyka, dlatego w naszej szkole od wielu lat organizujemy akcję „Różowa wstążeczka”. W tym roku przypadła ona na dzień 23 października. Podjęliśmy szereg działań, aby z informacjami na temat raka piersi dotrzeć do jak największej grupy młodzieży.

ZBIÓRKA NA SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W SOSNOWCU

pies kotDo końca października zbieramy karmę suchą i mokrą, koce, zabawki, ręczniki, narzuty i naczynia. Wszystkie produkty zostaną przekazane Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu – Milowicach. Za dobre i otwarte serca dziękują pieski i kotki. Więcej informacji udzielają panie Będzieszak i Wojciechowska. Czekają na Was punkty dodatnie!