Obchody 10-lecia CKZiU

zzz99To był dzień pełen wrażeń, obfitujący w wiele różnorodnych inicjatyw, których celem była promocja istniejącego od 10 lat CKZIU, którego częścią jest Gastronomik. Kilkudniowe obchody jubileuszowe rozpoczęliśmy z przytupem. 24 maja, od samego rana, działo się w naszej szkole naprawdę wiele.
Na początku, na sali gimnastycznej młodzież rozgrzały gorące rytmy i pokazy tańca, a następnie rozpoczęły się: turniej piłki siatkowej i tenisa stołowego oraz konkurs wyciskania sztangi, leżąc. 

KOŃCZY SIĘ PEWNA HISTORIA I CZAS WYRUSZYĆ DALEJ…

998W tym roku za pożegnanie uczniów klas 4THG i 4 GŻ odpowiedzialne były klasy trzecie, które zrobiły wszystko, aby 28 kwietnia stał się wyjątkowy. Tego dnia miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego – pożegnanie absolwentów Technikum nr 3 Gastronomiczno - Hotelarskiego.

"Wybierz życie - Pierwszy krok"

1920x810W naszej szkole realizujemy aktualnie program edukacyjny "Wybierz życie - Pierwszy krok" – celem programu jest zmniejszenie występowania i umieralności na raka szyjki macicy. HPV to skrót, który zapamiętać powinien każdy. Jest to nazwa wirusa brodawczaka ludzkiego, który jest przenoszony prawie wyłącznie drogą płciową. W Polsce co roku diagnozę: rak szyjki macicy słyszy ponad 3300 kobiet, połowa z nich umiera. 

Wieczór na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego

20230414 16263714 kwietnia 2023 roku uczennice klasy 4hpt spędziły popołudnie i wieczór na Wydziale Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego, gdzie odbył się cykl wykładów z geografii fizycznej,  geologii i geografii społeczno - ekonomicznej przydatnych do egzaminu dojrzałości. Matura z geografii dopiero za rok, ale przecież od nadmiaru wiedzy głowa nie boli. 

Świąteczna Zbiórka Żywności

 image0000004
W dniach 24-25 marca uczennice z Technikum nr 3 wzięły udział w Świątecznej Zbiórce Żywności organizowanej przez Bank Żywności pod hasłem „ Święta godne, a nie głodne”.

Światowy Dzień Zdrowia - „Zdrowie dla wszystkich”

WHO plakat7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”. Tego dnia obchodziliśmy także 75 rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. 

I PODBESKIDZKIE MISTRZOSTWA MŁODYCH KELNERÓW

IMG 20230330 142840Miło nam poinformować, że nasz uczeń klasy 4 Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego Oskar Stach kształcący się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych został wyróżniony w konkursie: I PODBESKIDZKIE MISTRZOSTWA MŁODYCH KELNERÓW ,,Kelner - obsługa gościa to nie wszystko”.