„Spotkanie Ostatkowe” w Domu Pomocy Społecznej nr 2 w Sosnowcu

2W dniu 13 lutego 2024 Gastronomik zagościł na spotkaniu ostatkowym w Domu Pomocy Społecznej nr 2. Uczeń klasy 5hpt Dominik Kokoszka zaprezentował swój autorski recital pt. „Magiczna podróż w czasie”. Mieszkańcy mieli okazję pobawić się przy polskich szlagierach muzycznych, a także podziwiać pokazy iluzjonistyczne Dominika.

Uczniowie z Technikum nr 3 kwestowali dla WOŚP (2)

wospKażdego roku uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego angażują się w zbiórkę na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Tym razem również nie zawiedli, z puszkami w rękach dzielnie przemierzali ulice miast udowadniając swoją dzielną postawą, że warto pomagać. Serdecznie dziękujemy!

 
 

XXVIII Olimpiady Wiedzy o żywieniu

olimpiadawoz 173301 grudnia 2023 roku odbyła się I część (praktyczna w formie projektu) okręgowych eliminacji XXVIII Olimpiady Wiedzy o żywieniu. Rywalizowało 104 uczniów. Temat wiodący tegorocznej Olimpiady to "Mięso i przetwory mięsne - technologie i zastosowanie w żywieniu".

Wyniki konkursu „Filmowa promocja zawodu, którego się uczę”

dyplomW grudniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie filmowym „Filmowa promocja zawodu, którego się uczę” organizowanego przez Cech Rzemiosł Różnych, Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Sosnowcu. W zawodzie piekarz uczennica klasy 1 bcp Paulina Żbik zajęła 1 miejsce, natomiast wśród cukierników – 1 miejsce zajęła Eliza Oruba z kl. 3 bkc, natomiast Wiktoria Worobiej i Małgorzata Berlińska z 2 bc – 2 miejsce. Nagrodą za I miejsce był bon o wartości 1000 zł, a za II miejsce – 800 zł. Gratulujemy i życzymy dziewczynom udanych zakupów.

Jasełka 2023

XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

20240108 111332W dniu 08.01.2024 odbył się etap okręgowy XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej.Tytuł przewodni tegorocznej edycji: Turystyka biznesowa-hotele z motywem przewodnim. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy 4 hpt - Oliwia i Dominika

Warsztaty z Mistrzami Cukiernictwa

IMG 20231122 145036W listopadzie i grudniu uczniowie klas 1bcp i 3 kcp kierunku cukiernik uczestniczyli w warsztatach z Mistrzami Cukiernictwa Ireneuszem Madejem, Dariuszem Piętką, Damianem Nawalkowskim. Warsztaty cukiernicze odbywały się w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych Małej i Średniej Przedsiębiorczości.