wypyXIV edycji konkursu literacko- artystycznego, organizowanego przez Zespół Szkół Katolickich w Sosnowcu, przyświecały słowa Jana Pawła II "Poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli".
Podczas tegorocznej edycji uczniowie, przygotowując prace, zastanawiali się, co w różnych życiowych sytuacjach wybrać – prawdę czy kłamstwo. Tradycyjnie na konkurs spłynęły prace z całego województwa w kategorii: literackiej, filozoficznej, plastycznej oraz obcojęzycznej.

Dziś zakończyliśmy coroczną akcję "Psia Kość" na rzecz bezdomnych zwierząt w sosnowieckim schronisku.

podzikowania schronisko 1

Uczniowie ekonomika zebrali karmę o wartości 1200 zł oraz dostarczyli miski i podkłady dla samotnych pupili. 

20221221 113124

Samorząd Uczniowski dziękuję za tak duży odzew! 

Z radością i dumą informujemy, że w zorganizowanym po raz 25 Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023 nasza szkoła – Technikum nr 1 Ekonomiczne w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu - zajęła II miejsce wśród sosnowieckich techników, 41 miejsce w województwie śląskim i 336 miejsce w kraju i ma prawo do używania tytułu honorowego BRĄZOWEJ SZKOŁY 2023.Ranking „Perspektyw” to „profesjonalnie uporządkowana informacja”, pochodząca wyłącznie ze sprawdzonych źródeł zewnętrznych. W rankingu wskazuje się 500 najlepszych techników w kraju, w tegorocznym wzięło udział 1185 techników, które spełniły wyśrubowane kryterium wejścia, czyli maturę w maju 2022 r. zdawało w nich minimum 12 maturzystów, a wyniki średnie z języka polskiego i matematyki zdawanych obowiązkowo były nie niższe niż 0,75 średniej krajowej dla liceów/techników.

Dnia 20 grudnia nasze technikum odwiedzili uczniowie SP 45 w Sosnowcu.  Przybyli goście w ramach Akademii Pasji wzięli udział w warsztatach reklamowych "Wizytówka - system identyfikacji wizualnej. Projekt i wydruk własnej wizytówki".

IMG 4040

Zajęcia przygotowała i poprowadziała pani Monika Górczyńska - Labiś, nauczyciel przedmiotów zawodowych na kierunku technik reklamy. Podczas wizyty uczniowie szkoły podstawowej zwiedzili budynek szkoły oraz poznali pełną ofertę edukacyjną CKZiU. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!

Cudowna wiadomość tuż przed Świętami!
20221220 105710
Uczennica Natalia Bajek zajęła  2 miejsce w 22 Międzyszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Języku Obcym
zorganizowanym przez II Liceum  Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej.
Natalia zaprezentowała dwa utwory - Silent Night oraz Snowman.
Ogromne gratulacje!