WIRTUALNE WTORKI LUTY 2021

Czy nadal zastanawiasz się nad wyborem szkoły?
Nie wiesz co chcesz robić w przyszłości?
Jaki zawód będzie odpowiedni dla Ciebie?
Nie martw się! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy WIRTUALNE WTORKI.
Co to takiego?
Wirtualne wtorki to spotkania on line dla ósmoklasistów w trakcie,
których nasi nauczycieli udzielą Ci szczegółowych informacji na temat naszej szkoły,
kierunków kształcenia oraz odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania!
Nie zwlekaj, weź udział w spotkaniu
Spotkania odbywają się w każdy wtorek między 23.02 - 30.03.2021.
Jesteśmy dostępni pod linkiem:
meet.google.com/euy-mjej-vtj
w godzinach od 17.00 do 18.00
Serdecznie zapraszamy!

animals 3017138 1280Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Sosnowcu - Milowicach. Zbieramy karmę suchą i w puszkach dla psów i kotów, miski, zabawki, smycze, obroże oraz żwirek dla kotów. Prosimy o pozostawianie rzeczy w pudełku przy portierni szkoły, do darowizny należy dołączyć kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą.

Zbiórka będzie trwać do 5 marca.
Dziękujemy w imieniu zwierząt, które na Was liczą.

perspektywy srebrna tarcza 21Z ogromną radością informujemy, że w Rankingu Techników Perspektywy 2021 nasza szkoła – Technikum nr 1 Ekonomiczne w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu zajęło I miejsce wśród sosnowieckich Techników, 24 miejsce w województwie śląskim i 164 miejsce w kraju.
W tegorocznym Rankingu wzięły udział 1743 technika z całego kraju, które spełniły tzw. kryterium wejścia. To ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły oraz uhonorowanie pracy grona pedagogicznego i uczniów. Na sukces złożyły się wspólne działania całej szkolnej społeczności.
Dyrekcji szkoły, która troszczy się o stworzenie jak najlepszych warunków do nauki poprzez rozwój bazy dydaktycznej, nowoczesne pracownie przedmiotowe na miarę XXI wieku i dalszych wyzwań przyszłości. Organizację praktyk zagranicznych, udział w projektach międzynarodowych, które umożliwiają młodzieży i nauczycielom pogłębianie wiedzy, wymianę doświadczeń.

Innowator Branzowej Przedsibiorczoci RevasNasi uczniowie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą.
Już od marca 2021 roku, uczniowie klas drugich po gimnazjum rozpoczną realizację praktyk zawodowych poprzez platformę Branżowych Symulacji Komputerowych. Uczniowie kształcący się na kierunku technik ekonomista przez okres 4 tygodni będą „pracować zdalnie” w biurze rachunkowym, uczniowie technik reklamy poprowadzą firmę eventową, a technik weterynarii klinikę weterynaryjną.

20201216 110402W ramach akcji powstały cudne kartki z życzeniami świątecznymi, samodzielne wykonane słodkie upominki oraz ozdoby świąteczne, którymi młodzież hojnie obdarowała sąsiadów, osoby potrzebujące z najbliżej okolicy, rodzinę i przyjaciół. Pomysłów na pomaganie było wiele: uczniowie klasy 1b odwiedzili dzieci z Placówki Opiekuńczo- Wychowawczej nr 1 w Sosnowcu, wręczając im przygotowane przez siebie paczki ze słodyczami oraz prowadzą zbiórkę nakrętek dla Maksa, młodzież z klasy 2cg zadbała o podopiecznych  z sosnowieckiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, zawożąc im ogromną ilość karmy i akcesoriów, uczennica klasy 2ag odwiedziła pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Sosnowcu, by obdarować ich przygotowanymi przez siebie wypiekami, uczniowie klasy 2bg oraz 3b stworzyli świąteczne kartki, które zostaną przekazane Sosnowieckiemu Hospicjum, uczennica klasy 4b w ramach akcji została dawcą szpiku.