6 października 2023 roku w Technikum nr 1 Ekonomicznym odbyła się uroczystość pasowania uczniów klas pierwszych.
W części oficjalnej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na sztandar szkoły, po którym zostali przyjęci w poczet szkolnej społeczności. Dyrektor CKZiU Elżbieta Czernik uroczyście przywitała zgromadzonych pierwszoklasistów, życząc im sukcesów w nauce.
W części drugiej - integracyjnej,wzięło udział aż 19 klas. Zorganizowano wiele ciekawych konkurencji i zabaw, a na koniec pierwszoklasiści zatańczyli wspólnie belgijkę. Wszystkim pierwszakom życzymy wielu sukcesów. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili i miło spędzili czas.

1 października 2023 w naszej szkole zagościło TVP3 , zainteresowanie  mediów wzbudziło zaangażowanie wolontariuszy naszej szkoły w pomoc koledze, którego spotkała trudna sytuacja życiowa. Młodzież wykazała sie ogromną empatią  organizując licznie działania ( m.in. sprzedaż ciast, gadżetów),  które miały na celu zbiórkę pieniędzy. Uczniowie zainicjowali zbiórkę przyborów  szkolnych oraz książek . Podczas relacji na żywo Kuba podzielił się z wolontariuszami swoją pasją jaką jest gotowanie – przyrządzając  im smaczną potrawę.

Dwa tygodnie temu w centrum Sosnowca zapadł się balkon. W wyniku tego wypadku zmarła kobieta, a jej mąż walczy w szpitalu o życie. Są to rodzice naszego ucznia Jakuba Stawiszyńskiego. Kuba w tym roku rozpoczął naukę na kierunku technik żywienia w Technikum Gastronomicznym. Kuba i jego niepełnosprawny brat są w bardzo trudnej sytuacji. W jednej chwili stracili rodziców, opiekę, dach nad głową, środki do życia, zmagają się z niewyobrażalną tragedią.

Potrzebują pomocy w tym pomocy materialnej w tym celu został zorganizowany Festyn Charytatywny – Wspólnie Dla Kuby.

Festyn odbył się 23 września  na boisku przy ul. Naftowej 63H.  Potrawy na Festyn przygotowali starsi koledzy Kuby ze szkoły – uczniowie wyższych klas Technikum Gastronomicznego w Sosnowcu. Zachęcamy do dalszej pomocy naszemu Kubie.

Zbiórkę funduszy prowadzi Stowarzyszenie Rozwoju Środuli. Wpłaty prosimy kierować na konto stowarzyszenia: 5618701045208310712393001 z dopiskiem „Wspólnie dla Kuby”.

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września z inicjatywy Rady Europy i we współpracy z Komisją Europejską. W Technikum nr 1, jak co rok, nauczyciele języków obcych oraz uczniowie przygotowali konkursy językowe, plakaty, ale także atrakcje kulinarne.

20220926 114422 1

Hol szkolny zamienił się w miejsce wypełnione potrawami z różnych zakątków Europy. Pojawiły się niesamowite pyszności.

Pieniądze ze sprzedaży smakołyków, zazwyczaj przekazywane są na rzecz bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Sosnowcu, ale tym razem wszyscy chcieliśmy pomóc uczniowi naszej szkoły poszkodowanemu w pożarze. Dlatego pieniądze z kiermaszu – 752 zł – przekazaliśmy na ten właśnie cel. Razem damy radę! Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

Narodowe Czytanie to największa w Polsce akcja upowszechniająca czytelnictwo i polską literaturę klasyczną, której patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. Lekturą 12. edycji akcji była książka Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem".  Po raz kolejny przygotowaliśmy nasze szkolne wydarzenie w ramach Narodowego Czytania. W tym roku do akcji włączyli się nauczyciele, którzy zaprezentowali swój kunszt oratorski całej społeczności Technikum nr 1 podczas relacji na profilu społecznościowym. Do akcji włączył się również szkolny radiowęzeł, z głośników którego na każdej przerwie słychać było fragmenty tegorocznego dzieła. Dodatkowo w szkolnej bibliotece zawisła gazeta przybliżająca postać Elizy Orzeszkowej, a w całej szkole rozwieszone zostały cytaty z „Nad Niemem”.

Do zobaczenia za rok.

25 września br. uczniów Technikum Ekonomicznego odwiedziła ambasadorka Olimpiady Zwolnieni z Teorii, która chciała zachęcić uczniów do podjęcia aktywności społecznej, prezentując im zasady, korzyści i bonusy płynące z udziału w olimpiadzie. Ponadto omówiła swój projekt społeczny, który wygrał w olimpiadzie w roku 2021.

Największe zainteresowanie wśród młodzieży wzbudziła możliwość uzyskania międzynarodowego certyfikatu zarządzania projektami, a także promocja własnego wizerunku i rozwijanie pasji. Co roku Ambasadorzy Olimpiady Zwolnieni z Teorii odwiedzają szkoły w całej Polsce, zatem
nie mogło ich zabraknąć również u nas.

Dwa tygodnie temu w centrum Sosnowca zapadł się balkon. W wyniku tego wypadku zmarła kobieta, a jej mąż walczy w szpitalu o życie. Są to rodzice naszego ucznia Jakuba Stawiszyńskiego. Kuba w tym roku rozpoczął naukę na kierunku technik żywienia w Technikum Gastronomicznym. Kuba i jego niepełnosprawny brat są w bardzo trudnej sytuacji. W jednej chwili stracili rodziców, opiekę, dach nad głową, środki do życia, zmagają się z niewyobrażalną tragedią.

Potrzebują pomocy w tym pomocy materialnej. Został zorganizowany Festyn Charytatywny – Wspólnie Dla Kuby.