rakW dniach 15-19 lutego 2021r. uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w szkolnym konkursie wiedzy z zakresu onkologii i profilaktyki nowotworów. Konkurs odbywał się w związku z Dniem Walki z Rakiem, który co roku przypada właśnie w lutym.
W konkursie uczestniczyło 63 uczennic i uczniów technikum. Maksymalna liczba punktów możliwa do uzyskania wynosiła 20.
Opracowanie zadań pozwoliło uzyskać wiedzę na temat nowotworów, przebiegu chorób oraz głównych czynników karcinogennych i zasad profilaktyki.

 

WIRTUALNE WTORKI LUTY 2021

Czy nadal zastanawiasz się nad wyborem szkoły?
Nie wiesz co chcesz robić w przyszłości?
Jaki zawód będzie odpowiedni dla Ciebie?
Nie martw się! Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy WIRTUALNE WTORKI.
Co to takiego?
Wirtualne wtorki to spotkania on line dla ósmoklasistów w trakcie,
których nasi nauczycieli udzielą Ci szczegółowych informacji na temat naszej szkoły,
kierunków kształcenia oraz odpowiedzą na wszystkie nurtujące Cię pytania!
Nie zwlekaj, weź udział w spotkaniu
Spotkania odbywają się w każdy wtorek między 23.02 - 30.03.2021.
Jesteśmy dostępni pod linkiem:
meet.google.com/euy-mjej-vtj
w godzinach od 17.00 do 18.00
Serdecznie zapraszamy!

Innowator Branzowej Przedsibiorczoci RevasNasi uczniowie mogą korzystać z innowacyjnego narzędzia – Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki platformie edukacyjnej zyskają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych podczas zarządzania wirtualną firmą.
Już od marca 2021 roku, uczniowie klas drugich po gimnazjum rozpoczną realizację praktyk zawodowych poprzez platformę Branżowych Symulacji Komputerowych. Uczniowie kształcący się na kierunku technik ekonomista przez okres 4 tygodni będą „pracować zdalnie” w biurze rachunkowym, uczniowie technik reklamy poprowadzą firmę eventową, a technik weterynarii klinikę weterynaryjną.

animals 3017138 1280Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt w Sosnowcu - Milowicach. Zbieramy karmę suchą i w puszkach dla psów i kotów, miski, zabawki, smycze, obroże oraz żwirek dla kotów. Prosimy o pozostawianie rzeczy w pudełku przy portierni szkoły, do darowizny należy dołączyć kartkę z imieniem i nazwiskiem oraz klasą.

Zbiórka będzie trwać do 5 marca.
Dziękujemy w imieniu zwierząt, które na Was liczą.

perspektywy srebrna tarcza 21Z ogromną radością informujemy, że w Rankingu Techników Perspektywy 2021 nasza szkoła – Technikum nr 1 Ekonomiczne w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu zajęło I miejsce wśród sosnowieckich Techników, 24 miejsce w województwie śląskim i 164 miejsce w kraju.
W tegorocznym Rankingu wzięły udział 1743 technika z całego kraju, które spełniły tzw. kryterium wejścia. To ogromne wyróżnienie dla naszej szkoły oraz uhonorowanie pracy grona pedagogicznego i uczniów. Na sukces złożyły się wspólne działania całej szkolnej społeczności.
Dyrekcji szkoły, która troszczy się o stworzenie jak najlepszych warunków do nauki poprzez rozwój bazy dydaktycznej, nowoczesne pracownie przedmiotowe na miarę XXI wieku i dalszych wyzwań przyszłości. Organizację praktyk zagranicznych, udział w projektach międzynarodowych, które umożliwiają młodzieży i nauczycielom pogłębianie wiedzy, wymianę doświadczeń.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .