Uff…..to już upragniony koniec roku szkolnego 2021/2022.
Na początku uroczystości przewodniczący podziękował wszystkim za wspólne chwile i empatię towarzysząca na korytarzach szkolnych, za wielkie serca nauczycieli ich cierpliwość i wyrozumiałość.
20220624 121638
 
Wyróżnień i podziękowań było bardzo dużo, co świadczy o ambicji i mądrości uczniów.

Czy ekonomia i rachunkowość to głównie matematyka? Czy księgowość jest zajęciem nudnym i monotonnym?
Czy zawód księgowego ma przyszłość? Czy rachunkowość może być pasją? Jak kształtują się zarobki księgowego?
Na te i wiele innych pytań odpowiadali goście zaproszeni 9 czerwca br. do Technikum nr 1 Ekonomicznego na debatę z okazji Dnia Księgowego.

DSC 7378 ok

Adresatami debaty byli przede wszystkim uczniowie szkół podstawowych kończący szkołę i stojący przed trudną w młodym wieku decyzją wyboru dalszego kształcenia. Celem spotkania było przybliżenie młodzieży informacji o kierunkach kształcenia w zawodach technik ekonomista i technik rachunkowości oraz obalenie mitów i stereotypowych sądów na temat tych zawodów.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczennica klasy pierwszej Technikum nr 1 Ekonomicznego Aleksandra Łukasiewicz, kształcąca się na kierunku technik reklamy zajęła I miejsce na Mistrzostwach Polski w Paratańcu Sportowym!

Ola konkurs taca3

W maju klasa 2b aktywnie spędzała czas. Uczennice klasy odwiedziły ZSS nr 4 w Sosnowcu, aby wspomóc opiekę nad końmi. Ponadto, uczniowie klasy 2b uczestniczyli również w "Nocy Biologów na BIS" organizowanej przez Uniwersytet Śląski w Katowicach.

IMG 3306Podczas, których mieli możliwość udziału w warsztatach laboratoryjnych "Embriologia zwierząt w pigułce" oraz w biologicznym tunelu strachu. Ostatnie dwa dni maja klasa 2b spędziła we Wrocławiu na wycieczce integracyjnej.

W roku szkolnym 2021/2022 r. po raz pierwszy został zorganizowany Międzyszkolny Konkurs "Zagadki Ciała Ludzkiego". Uczniowie Wszystkich Technikum wchodzących w skład CKZiU zmierzyli się w konkursie składającym się z dwóch etapów. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test z zagadkami a w drugiej części mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania otwarte.
IMG 3237

 
To programu profilaktyki zakażeń HBV i HCV inicjowany przez Wojewódzką Stację Sanitarno – Epidemiologiczną oraz Fundację Gwiazda Nadziei. 
Cel główny:

Upowszechnienie wśród młodzieży szkolnej wiedzy na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B i C
Cele szczegółowe:

  • Przekazanie wiedzy nt. ryzyka zakażenia
  • Uświadomienia zagrożeń i zasad profilaktyki
  • Pobudzenia do refleksji nad odpowiedzialnością w zakresie własnych zachowań zdrowotnych
  • Kształtowanie postawy tolerancji i zrozumienia wobec osób zakażonych