309105560 531362942130334 7564502339489909318 nDzień Języków Obcych obchodzony jest 26 września już od 20 lat. Celem tego święta jest promocja różnorodności językowej i kulturowej.
W związku z tym dzisiaj w naszej szkole odbył się konkurs na najładniejszy plakat. Uczniowie mogli podziwiać wystawę plakatów wykonanych przez swoich kolegów i koleżanki i oddawać na nie swoje głosy.
W trakcie lekcji uczniowie mogli również wziąć udział w quizie. Dodatkowo uczennice z klas czwartych malowały flagi na twarzach uczniów, a ci, którzy się na to zdecydowali, byli zwolnieni z odpytywania. Poza tymi wydarzeniami odbył się również kiermasz ciasta przygotowanego przez chętnych uczniów, a pieniądze zebrane zostaną przekazane na Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom, samorządowi szkolnemu oraz wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w organizację tego dnia.

Od 12 do 16 września w Technikum nr 1 obchodziliśmy Tydzień Profilaktyki Chorób Zakaźnych. W ramach obchodów uczniowie brali udział w konkursie na plakat, wykonywali mapy myśli dotyczące profilaktyki grypy i koronawirusa. Podczas zajęć z wychowawcą zrealizowane zostały tematy dotyczące profilaktyki chorób zakaźnych. Plakaty oraz mapy myśli możemy oglądać na szkolnym holu. Dziękujemy Wszystkim za aktywny udział i pamiętajmy, że profilaktyka jest najważniejsza!

Uczennica klasy 3A – Sandra Sadyn – została laureatką Konkursu „18 lat Unii Europejskiej”, zorganizowanego przez EUROPE DIRECT Katowice. Przedmiotem konkursu było przygotowanie pracy konkursowej, której tematem przewodnim były różne aspekty związane z członkostwem Polski w Unii Europejskiej. Konkurs skierowany był do studentów oraz uczniów i absolwentów szkół ponadpodstawowych z terenu województwa śląskiego.

ue

Miło jest nam poinformować, iż artykuł naszej nauczycielki pani Izabeli Stefańskiej ukazał się we wrześniowym numerze „Biblioteki w Szkole”.
Z tekstu: "poznaj bibliotekę, włącz się w literaturę! " - dowiecie się jak wyglądają zajęcia biblioteczne z wykorzystaniem metody grywalizacji. Biblioteka to nie tylko książki i czasopisma, to nie tylko gry i puzzle, to także szeroka działalność pro uczniowska.
Zapraszamy do lektury i oczywiście do naszych bibliotek!

Bibliotekawszkole

png 20220830 084426 0000W dniu 1 września 2022r. rozpoczyna się nowy rok szkolny 2022/2023

serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów na jego inaugurację!

W tym dniu wszyscy uczniowie przychodzą do szkoły w odświętnym stroju. Inauguracja odbędzie się w II turach w następującym porządku:

a) klasy pierwsze – o godz. 9:00
b) pozostałe klasy – o godz. 11:00