Dnia 3 grudnia 2019r. w Technikum nr 1 miało miejsce niezwykle ważne i specjalne wydarzenie – Maraton Pisania Listów Amnesty International.  Akcja ta o charakterze zupełnie charytatywnym i międzynarodowym zjednoczyła naszą społeczność. Uczniowie mieli okazję napisać listy między innymi w sprawie kobiet, które walczą o obronę praw człowieka w krajach, gdzie są one łamane. Niestety ich walka doprowadziła do tego, że są prześladowane za swoje pokojowo głoszone przekonania.

29 listopada b.r. uczniowie i nauczyciele Technikum nr 1 Ekonomicznego mieli zaszczyt gościć pana Jana Olbrychta - posła IX kadencji do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej. Spotkanie z młodzieżą było okazją do przybliżenia zasad funkcjonowania instytucji Unii Europejskiej oraz dyskusji na temat współczesnych wyzwań, z którymi mierzy się Europa. Rozmowa z dr. Janem Olbrychtem była bardzo interesująca i wzbogaciła wiedzę uczniów na temat funkcjonowania Unii Europejskiej.

Dnia 29 listopada 2019 roku w Technikum nr 1 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca. Na podstawie policzonych  głosów Komisja Wyborcza ogłosiła, że na radnych Młodzieżowej Rady Miasta Sosnowca zostali wybrani Natalia Bajek i Piotr Chrzanowski. Oddano 241 głosów. Nad wyborami czuwały Agnieszka Naparty-Sowa i Joanna Wójcik.

W dniu 22.11.2019 klasa 1cg wraz z wychowawcą panią Małgorzatą Minor odwiedziła schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu - Milowicach. Uczniowie zawieźli karmę i inne niezbędne artykuły dla zwierząt oraz, pod czujnym okiem pracownika schroniska, wyszli z pieskami na spacer. Młodzież bardzo poruszyła sytuacja zwierząt w tutejszym schronisku. Klasa postanowiła objąć wirtualną adopcją ciężko chorego psa "Buńka".

27.11.2019 w szkolnej bibliotece odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy „Mistrz Savoir – Vivre`u”. Chętnych nie brakowało: z Technikum nr 1 Ekonomicznego wzięło udział 5 zespołów i tyle samo zespołów z Technikum nr 3. Uczniowie musieli się wykazać wiedzą nie tylko teoretyczna (rozwiązując test) ale również praktyczną (wiążąc krawat). Oglądając scenki, przedstawione przez uczestników szkolnego koła teatralnego, adepci wyłapali prawie wszystkie zachowania przeczące zasadom dobrego zachowania. Wszyscy uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Jurorzy w osobach p. Izabela Stefańska i p. Aneta Zapora mieli trudny orzech do zgryzienia, ale po zliczeniu punktów udało się wyłonić zwycięzców. Jest mi niezmiernie miło ogłoście, że wygrał zespół z technikum nr 3: Dominik Kokoszka oraz Agata Domgała. Wicemistrzami zostali: Paulina Bugajska oraz Adam Gołębiowski z Technikum nr 1.
Nagrody ufundowane przez Rade Rodziców wręczyła pani dyrektor CKZiU Elżbieta Czernik. Wśród zaproszonych gości była p. Maria Koźmin – wicedyrektor technikum nr 1, p. Anna Kowalska i pan Janusz Chmurzyński – kierownicy Szkolenia Praktycznego CKZiU.
Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy w podziękowaniu za udział w konkursie. Bardzo dziękuję, za tak liczne przybycie i do zobaczenia na kolejnych turniejach.

Jeśli nie obce Ci są dobre maniery a zasady dobrego zachowania
masz w małym paluszku – ten konkurs jest dla Ciebie.
Serdecznie zapraszam 2-osobe zespoły, z telefonem komórkowym mającym dostęp do Internetu,
do zapisów (ostateczny termin 25.11.2019 r.) w bibliotece szkolnej
Technikum nr 1 Ekonomicznego.

Konkurs odbędzie się 27.11.2019 roku o godzinie 10:30 w bibliotece szkolnej Technikum nr 1 Ekonomicznego.

Na wszystkie pytania odpowie bibliotekarz.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .