Lista kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych w postępowaniu rekrutacyjnym

Technikum nr 1 Ekonomiczne  - pobierz

„Odfrunęli na świadectwach uczniowie – Wakacje, Panie Profesorze!”
Zaraz, zaraz ….. zanim „odfrunęli” to spotkali się razem z koleżankami, kolegami i nauczycielami na uroczystości zakończenia roku szkolnego 2020/2021. To był trudny rok, spędzony w większości na zdalnym nauczaniu, przed monitorem komputera, bez możliwości bezpośrednich kontaktów z rówieśnikami.

20210625 101019

2 czerwca 2021 roku klasa 2cg CKZiU Technikum nr 1 Ekonomicznego w Sosnowcu, specjalność technik weterynarii, wraz z wychowawcą Minor Małgorzatą oraz rodzicami, po raz kolejny odwiedziła Zespół Szkół Specjalnych w Sosnowcu.

IMG 20210612 105759W trakcie spotkania przekazano niezbędne rzeczy oraz żywność dla koni pomocnych w hipoterapii. Uczniowie zamierzają w dalszym ciągu wspierać oraz pomagać w formie wolontariatu przy koniach do hipoterapii. Zachęcamy również innych rodziców oraz uczniów naszej szkoły do współpracy. 

f6W dniach 7 i 8 czerwca 2021 roku odbyły się pierwsze 4 spotkania z młodzieżą w ramach projektu unijnego, gdzie uczelnią koordynującą przedsięwzięcie jest Śląska Wyższa Szkoła Medyczna w Katowicach. Zajęcia pod tytułem 'Jak być fit i nie zwariować' poprowadził wybitny dietetyk - mgr Piotr Pobłocki - psychodietetyk, dietetyk kliniczny oraz pasjonat dietetyki sportowej, człowiek z wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu, który zainteresował młodzież wieloma ciekawymi tematami związanymi ze zdrowym stylem życia, ale także odpowiadał na wszelkie pytania uczestników. Na kolejnym spotkaniu młodzież czeka nie lada zadanie - stworzenie jednodniowego jadłospisu poprzedzonego analizą składu ciała metodą impedancji bioelektrycznej.

23 czerwca uczniowie Technikum nr 1 wraz z wychowawcami wzięli udział w akcji informacyjno-edukacyjnej sygnowanych przez Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Sosnowcu.

Akcja „Brązowo, ale czy zdrowo” miała na celu zwrócenie uwagi na problemy zdrowotne wynikające z nieodpowiedzialnego korzystania z promieniowania ultrafioletowego (UV) w solariach jako kluczowego zagrożenia dla zdrowia dzieci i młodzieży, która w pogoni za piękną opalenizną zapomina często o właściwej ochronie skóry.