Kolejne wydarzenie w ramach obchodów jubileuszowych 10-lecia CKZiU za nami.
Dzisiaj doradcy zawodowi przygotowali dla uczniów i absolwentów Dzień Młodego Pracownika. Młodzież uczestniczyła w Młodzieżowych Targach Pracy, podczas których oprócz spotkań z pracodawcami młodzi ludzie mogli poćwiczyć pierwsze rozmowy rekrutacyjne, dowiedzieć się jakie są ścieżki awansu oraz możliwości rozwoju, a także jak wygląda specyfika pracy w różnych obszarach. Ponadto uczniowie brali udział w grupowych zajęciach z doradztwa zawodowego - grach i ćwiczeniach z planowania i budowania zespołu, wzmacniania relacji w grupie oraz rozwoju kreatywności.

IMG20230526101102
Podczas wydarzenia odbywały się indywidualne rozmowy z doradcami zawodowymi  na temat planowania własnej kariery. Pośród wystawców na Młodzieżowych Targach Pracy byli przedstawiciele: Służby Więziennej, Straży Granicznej, Głównego Urzędu Statystycznego z Katowic,  Młodzieżowego Centrum Kariery Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej, Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Katowic czy Agencji Pośrednictwa Pracy.
Organizatorem Dnia Młodego Pracownika było Studio Planowania Kariery AleStart! działające w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, natomiast współorganizatorem było Młodzieżowe Centrum Kariery Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP z Sosnowca. Impreza cieszyła się dużym powodzeniem nie tylko wśród uczniów technikum i branżowej szkoły CKZiU, ale także odwiedzających szkołę ósmoklasistów.

 

Już od godziny 10 bawiliśmy się w różnych miejscach naszej szkoły.
W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć wśród Nas pani Dyrektor CKZiU Elżbiety Czernik, która odwiedziła społeczność Ekonomika z wizytatorem Kuratorium Oświaty panem Maciejem Zielińskim. W ciepłych słowach skierowanych do nauczycieli i uczniów pani Dyrektor wyraziła wdzięczność za 10 lat wspólnej pracy, życzyła wszystkim udanej zabawy, a honorowego gościa oprowadziła po szkole, prezentując poszczególne stanowiska. A było co oglądać!
Uczniowie zobaczyli egzotyczne zwierzęta, pająki, węże, skorpiony, żabę rogatą i liścienia.

PSX 20230526 132118
Wśród licznych atrakcji tego dnia znalazły się: humanistyczny escape-room, karaoke, playstation oraz fotobudka.

Gratulujemy Zuzi Pióro uczennicy 3b Technika Weterynarii wspaniałego osiągnięcia sportowego. Zuzia zajęła 2 miejsce w Plebiscycie "Najpopularniejszego Sportowca Roku 2022" w Jaworznie.
GRATULUJEMY!!!
548A6F55 2E17 4630 96B4 7C8B7FB1033B

 

 

28 kwietnia odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów. Dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego mgr inż. Elżbieta Czernik oraz wicedyrektor Technikum Ekonomicznego mgr Anna Kowalska pogratulowały oraz nagrodziły uczniów kończących swoją przygodę, a była to przygoda nie łatwa naznaczona pandemią, edukacją zdalną, w naszej szkole. Mamy  nadzieję, że te cztery lata  zapamiętacie miło i często będziecie wracać do nich wspomnieniami.

DSC00744

Światowy Dzień Zdrowia obchodzony jest co roku 7 kwietnia w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Jego celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na problemy zdrowotne społeczeństw na świecie. Każdego roku motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów w strefie zdrowia publicznego.

20230418 081454
W tym roku tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia (World Health Day) jest „zdrowie dla wszystkich”
Z tej okazji w holu głównym Technikum nr 1 zawisła wystawa, dzięki której uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią WHO oraz poszerzenia swojej wiedzy w zakresie żywienia i zdrowego stylu życia. Ponadto młodzież wzięła udział w warsztatach przeprowadzonych przez szkolną pielęgniarkę.

image

Program edukacyjny z zakresu profilaktyki zakażeń HPV i raka szyjki macicy. 
Technikum nr 1 Ekonomiczne w roku szkolnym 2022/2023 realizuje program profilaktyczny w klasach pierwszych. 
Cel główny programu to zmniejszenie występowania raka szyjki macicy i umieralności na tę chorobę.
W ramach programu uczniowie zapoznali się z prezentacją, ulotkami oraz przeprowadzona została lekcja profilaktyczna.
W celu poszerzenia wiedzy zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej