"FEERIA" w galerii "Ładniej"

Kilka dni temu do galerii "Ładniej" zawitała kolekcja "FEERIA", pochodząca z pokazu mody, który odbył się 7.06.br w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego przy ul. Grota Roweckiego w Sosnowcu. To jedna z sześciu kolekcji, którą pokazano podczas prezentacji artystycznej w formie pokazu mody  pod tytułem "Jungle", której autorami są uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w CKZiU. Perfekcyjnie przygotowany pokaz, poprzez odpowiedni dobór kolorów, tkanin, stylizacji, muzyki oraz gry świateł i efektów dźwiękowych rozbudził chyba wszystkie zmysły uczestników tego niepowtarzalnego widowiska. I chociaż  "FEERIA" eksponowana w galerii nie odda już klimatu pokazu, to jednak inspirowana egzotycznymi kwiatami urzeka magią kolorów i lekkością tkanin owianych nutką tropiku, a  unoszący się zapach młodości i świeżości został subtelnie wpisany w eleganckie fasony. Użycie nieskończenie wielu pochlebnych słów w tym miejscu uważam za zbędne. Po mistrzowsku wykonane modele bronią się same, o czym świadczy liczba przechodniów, zatrzymujących się przed witryną wystawienniczą galerii i odwiedzających ją. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu uczniom oraz ich nauczycielom. Brawo!

Kalendarz imprez na miesiąc czerwiec

8.06.
Ekspozycja modeli z pokazu mody "Jungle 2018", przygotowanego przez uczniów Projektowania i Stylizacji Ubioru przy Technikum nr 7 w Sosnowcu
13.06
Finisaż XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie"
18.06
"Wianki" - warsztaty rękodzielnicze /osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się w galerii do dn 15.06
ZAPRASZAMY!!! ZAPRASZAMY!!! ZAPRASZAMY!!!

Zrodzone z pasji tworzenia

"Zrodzone z pasji tworzenia"- to najlepszy z możliwych tytułów na ten wernisaż. To spojrzenie dwojga młodych ludzi: młodej dziewczyny Aleksandry Dramowicz i jej rówieśnika Adama Gołębiowskiego. Z jednej strony realistyczne studium twarzy w charakterologicznym ujęciu, śmiało i po męsko przy pomocy ołówka i węgla. W dbałości o bogactwo kreski i waloru. Z drugiej strony kobiecość i ucieczka w świat fantazji przejawiająca się w lalkach oderwanych od rzeczywistości, świetnie wpisujących się w jak dotąd nie napisany komiks oraz zabawę z barwą i symboliką. Te dwa, z pozoru wydające się odległe spojrzenia, wiele łączy. To dwa światy, dwie różne historie, które jak to w życiu wzajemnie się przeplatają.

Zapraszamy!!!

Kalendarz imprez na miesiąc maj

11.05
Witraż-warsztaty. Start godz.13.30
15.05
Wernisaż prac uczniów Technikum nr1 w Sosnowcu:Aleksandry Dramowicz, Adama Gołębiowskiego pt. "Ołówkiem malowane". Start godz.13.00
24.05
Kaligrafia-warsztaty. Start godz.12.00

Zapisy na warsztaty w galerii "Ładniej"-liczba miejsc ograniczona!!!

ZAPRASZAMY!!!

Haftowane obrazy

Od kilku już lat, haft krzyżykowy przeżywa swój renesans. Inspiracją do jego tworzenia stanowią zarówno dzieła wielkich malarzy, sięganie po motywy zaczerpnięte z tradycji, jak również wyrażanie siebie. Specjalnie z okazji zbliżającego się "Dnia Matki" została przygotowana wystawa pt. "Haftowane obrazy", której autorką jest absolwentka Technikum Odzieżowego w Sosnowcu-Monika Wójcik-Baryła. Te wyjątkowe prace będzie można podziwiać w galerii "Ładniej" już od najbliższego czwartku. Zapraszamy!

Warsztaty ze szkła

Tiffany od ponad 100 lat cieszy się niezmienną popularnością. Jego "elementarz" mogli poznać uczestnicy warsztatów ze szkła , które odbyły się w ubiegły piątek w galerii "Ładniej". Efekt końcowy był niezwykle zadowalający.

Kwiatowe warsztaty

wiosnaWiosna zawitała na dobre, nie tylko za oknem. Pobudziła również wyobraźnię  uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu. Podczas kwiatowych warsztatów W Galerii „Ładniej”, uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą oraz pomysłowością.

Dzień Dziecka

30 maja br. w galerii "Ładniej" obchodzony był Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu na dzieci odwiedzające galerię czekało sporo niespodzianek przygotowanych przez uczniów Technikum nr 1 Ekonomicznego  w CKZiU w Sosnowcu. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyło się: malowanie twarzy, zdjęcia z clownem oraz zwierzaki z balonów, które mogły zabrać do domu w prezencie. Wszystkim dzieciom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do galerii nie tylko od święta!!!

Namiastka "Art Naif Festiwal" w galerii "Ładniej"

Od maja w galerii "Ładniej" można podziwiać wybrane prace Wiesławy Michalskiej. Autorka choć zaliczana jest do grona malarzy niedzielnych, powszechnie zwanych amatorami, dyletantami, czy nieprofesjonalistami, urzeka odbiorcę kolorytem, szczerością i prostotą spojrzenia na otaczający nas świat. W swoim dorobku artystka ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia. W tym roku, jako jedna z nielicznych została zaproszona do udziału w tegorocznej edycji prestiżowego na miarę światową festiwalu "Art Naif Festiwal", który od kilku już lat organizowany jest w galerii "Wilson" w Nikiszowcu. Jako Sosnowiczanka, godnie reprezentuje swoje miasto i kraj, wpisując swój dorobek w dziedzictwo kulturowe.

ZAPRASZAMY!!!ZAPRASZAMY!!!ZAPRASZAMY!!!

Międzynarodowy Dzień Czekolady w Galerii „Ładniej”

Z okazji przypadającego na 12 kwietnia br. Międzynarodowego  Dnia Czekolady uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 przygotowali słodką niespodziankę dla grupy maluchów z Przedszkola nr 12 w Sosnowcu oraz pozostałych najmłodszych odwiedzających w tym dniu Galerię „Ładniej”. Dzieci, podczas wizyty w galerii poza możliwością zapoznania się  z bliska z procesem tworzenia czekoladek, mogły samodzielnie  wykonać swój ulubiony czekoladowy smakołyk. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się  musli w czekoladowej polewie oraz żelowe zwierzątka zatapianie w czekoladzie. Wszystko smakowało naprawdę wyjątkowo!