Kobieta w malarstwie współczesnym

Od 2 marca w galerii " Ładniej " można zobaczyć obrazy olejne współczesnych artystów.Wystawa pod tytułem "Kobieta w malarstwie współczesnym" szczególnie dedykowana jest paniom z okazji zbliżającego się MIĘDZYNARODOWEGO DNIA KOBIET . Prace te pochodzą z prywatnego zbioru kolekcjonera i pasjonata zarazem - Andrzeja Celocha.
Tak się składa,że pan Andrzej rodem z Sosnowca prowadzi obok galerii niewielki punkt handlowy pod nazwą " ACE Kolekcjoner ", gromadząc w nim obrazy, unikatowe monety, płyty winylowe, szkło, porcelanę czy dobrą książkę.


ZACHĘCAMY DO ODWIEDZENIA TEGO MIEJSCA! Zetkniecie się nie tylko z dużym asortymentem rozmaitości ale i profesjonalną obsługą. Każdy znajdzie coś wyjątkowego dla siebie bądź na prezent.POLECAMY!!! 

Galeria Ładniej zaprasza w marcu

2.03. – „KOBIETA W OCZACH WSPÓŁCZESNYCH MALARZY” - wystawa obrazów ze zbiorów pasjonata i kolekcjonera Andrzeja Celocha

6.03. – „DLA KOBIET” - spotkanie z poetką Bogumiłą Szrepfer oraz niespodzianka przygotowana przez uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64

Start godz. 10.00

24.03 – „KROSZONKI”- warsztaty

Start godz.12.00- zapisy w galerii


ZAPRASZAMY!!!

KALENDARZ IMPREZ NA MIESIĄC LUTY

- 07.02 - " CZELADŹ NASZE MIASTO " wernisaż grupy " POINT ", połączony z występem poetycko - muzycznym pt " MUZYKA ODCIENI "

Start godz.17.00

- 13.02 - spotkanie SYMPATYKÓW GALERII " ŁADNIEJ ''
Start godz.12.00

W związku z zainteresowaniem warsztatami z witrażu w dniach od 17.02 do 21.02 proponujemy zajęcia. Ostateczny termin wraz z godziną zostanie dostosowany do potrzeb uczestników. Zapisy w galerii. Zapraszamy!!!

Galeria Ładniej zaprasza w grudniu

6.XII. - MIKOŁAJ - niespodzianka przygotowana przez uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64

start godz.12.00

10.XII. - 13.XII - JARMARK ŚWIĄTECZNY ul. Modrzejowska ( swoje prace prezentować będą uczniowie i kursanci kierunku technik technologii szkła w CKZiU)

17.XII - SPOTKANIE KLUBU SYMPATYKÓW GALERII

start godz.12.00

ZAPRASZAMY!!!

GRUPA ARTYSTYCZNA POINT W GALERII " ŁADNIEJ "

    W piątkowy wieczór w galerii "Ładniej" zebrała się liczna grupa miłośników sztuki naiwnej. Otwarciu wernisażu grupy Point  pt "Czeladź nasze miasto", towarzyszył recital poetycko - muzyczny O malarstwie światowym, przenosząc uczestników spotkania w świat paryskiej bohemy końca XIX wieku.

Dzień Babci i Dziadka

Z okazji obchodzonego święta Dnia Babci i Dziadka galeria " Ładniej " zaprasza dnia 28 stycznia na otwarcie wystawy prac podopiecznych Ośrodka Pracy Pozaszkolnej nr1 w Sosnowcu.

NA ŚWIĄTECZNĄ NUTKĘ

Dnia 22 listopada w galerii odbyły się kolejne warsztaty z podstaw witrażu.Tym razem uczestniczki zajęć samodzielnie wykonały ozbobę świąteczną. Proste w wyrazie anioły - dzwoneczki odfrunąły do domów ich autorek.Zapraszamy na następne warsztaty w styczniu!

DLA BABCI I DZIADKA

Od 28 stycznia w galerii można oglądać niecodzienne prace wykonane przez podopiecznych Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, a dedykowane naszym SENIOROM. Te barwne serwetki zawieszone na sznurkach zdobią wnętrze galerii, przykuwając uwagę nieco zaskoczonych odwiedzających. Fajny Oryginalny prezent ! Równie fajna Ciekawa aranżacja!

Zapraszamy!!! 

Mikołaj 2019

Jak co roku,6 grudnia już od wczesnych godzin w witrynie galerii „Ładniej” pojawił się Mikołaj w towarzystwie elfa oraz dwóch śnieżynek. Mikołaj stukając o szybę rózgą, głośno dzwoniąc dzwonkiem budził ze snu tych najbardziej zabieganych i zamyślonych przechodniów, wprawiając ich w rozbawienie.

KONKURS ROZSTRZYGNIĘTY!

W związku z obchodami 130 rocznicy istnienia SOSNOWIECKIEJ CERKWI PRAWOSŁAWNEJ,  15 listopada br w galerii  "Ładniej" odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, którego organizatorem było OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ nr1 w Sosnowcu. Zainteresowanie konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów, ponieważ konkurs miejski przerodził się w konkurs ogólnopolski. Prace spłynęły z całej Polski, zachwycając jury różnorodnością, pomysłem i ogromnym zaangażowaniem młodych artystów. Dlatego wyłonienie tych najlepszych było dużym wyzwaniem! Więcej informacji na stronie OGNISKA PRACY POZASZKOLNEJ nr 1 w Sosnowcu.