Pola Bocianowska i Karolina Piórowska Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

III miejsce i 2 wyróżnienia w X Ogólnopolskim Konkursie Kreowania Ubioru –
SIŁA JEDNEGO KOLORU

 

Pola Bocianowska uczennica klasy 3 Tag zdobyła III  miejsce w X Ogólnopolskim Konkursie Kreowania Ubioru „Siła jednego koloru” zorganizowanym przez Zespół Szkół Odzieżowych, Fryzjerskich i Kosmetycznych nr 22 w Warszawie. Celem konkursu było zaprojektowanie i uszycie wybranego projektu haute couture.

Pola Bocianowska zdobyła również wyróżnienie Wyższej Szkoły Artystycznej w Warszawie. Karolina Piórowska uczennica klasy 3 Tag zdobyła wyróżnienie firmy Ewiko.

Opiekun: Agnieszka Mańka-Goncerz

Monika Trzewiczek, Karolina Jura, Magdalena Olszyczka T1 technik ekonomista

I miejsce w kategorii prospołecznej w finale XII Regionalnej Wiedzy o Przedsiębiorczości 2016 r.

Opiekun: Małgorzata Bałazy

Pola Bocianowską ,Malwina Orzeł, Gabriela Jałocha, Julia Stępnik. uczennice Technikum Nr 7 Projektowania i stylizacji Ubioru

Laureatka oraz finaliści W Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży 2021/2022

Zawody III stopnia  - centralne odbyły się 17. 03. 2022r.  o godz.  10 .00 w formie zdalnej na platformie G- suite, były poprzedzone spotkaniami na Meet z Członkami komisji oraz reprezentującą  Politechnikę  Łódzką   panią Prof. dr hab. inż. Katarzyna Grabowska - Dziekan Wydziału technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej.

W bieżącym roku w zawodach szkolnych wzięło udział  420 uczniów z 31 szkół,

 w zawodach okręgowych wzięło udział .365 uczniów.

 W zawodach centralnych udział wzięło 108 zakwalifikowanych uczniów z 28 szkół , w tym z naszej szkoły po części pisemnej i ustnej Laureatką na  II miejscu w Polsce,  z klasy III Tag Pola Bocianowską  oraz  Finaliści :z klasy III Tag Malwina Orzeł, Gabriela Jałocha i  z klasy II Ta Julia Stępnik z . Technikum Nr 7 Projektowania i stylizacji Ubioru

Opiekun:   Anna Fąfara – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Konrad Przybysławski i Natalia Idzior - Technikum Nr 7 Projektowania i stylizacji Ubioru

I i IV miejsce w  VIII Międzynarodowym konkursie- MISTRZOSTWA POLSKI W SZYCIU organizowanym przez Krakowskie Szkoły Artystyczne

Konkurs odbył się 25 marca 2021 r. w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowie. Zadaniem konkursowym było wykrojenie i  uszycie sukni w wyznaczonym czasie. 
Jury złożone z wykładowców SAPU oraz przedstawicieli firmy Husqvarna Viking, główną nagrodę  I miejsce przyznało Konradowi Przybysławskiemu, natomiast Natalia Idzior zdobyła miejsce IV.
Wyróżnienie dla najlepszej szkoły i nagrodę - udział w wybranych warsztatach otrzymało Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru.

 
Opiekun: Agnieszka Mańka-Goncerz
               Anna Fafara

Katarzyna Chycka – Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

III miejsce na Festiwalu Piosenki Europejskiej "Gala Złotej Nutki" w Jaworznie

Katarzyna Chycka uczennica Technikum Nr 7 zajęła 3 miejsce na Festiwalu Piosenki Europejskiej "Gala Złotej Nutki" w Jaworznie. Kasia reprezentowała naszą szkołę śpiewając w języku angielskim utwór Julii Pietruchy "On my own".

Opiekun: Agnieszka Pilawska-Sadlik  

Paulina Barcińska, III GKC cukiernik

III miejsce w wojewódzkim etapie  XXII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik, wyróżnienie za najlepiej napisany test w części pisemnej wśród cukierników 

W etapie wojewódzkim XXII Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik zajęła III miejsce.

Tematem przewodnim Turnieju było hasło „Wrocław – europejska stolica kultury”  Uczestnicy w  pierwszym dniu w części praktycznej wykonali  figurki z marcepanu, ciastka bankietowe i tort, natomiast drugiego dnia zmierzyli się z testem z zakresu cukiernictwa.

Opiekun przygotowujący ucznia: Dorota Paszczela –nauczyciel przedmiotów zawodowych

Patryk Jakubowski T1 technik organizacji reklamy

I miejsce w Ogólnopolskim Wielkim Turnieju Edukacji Medialnej 2014 r.

Patryk Jakubowski został laureatem turnieju, którego organizatorem jest Fundacja Nowoczesna Polska. Otrzymał certyfikat oraz nagrodę: Wakacyjny kurs językowy w Londynie.

Opiekun: Urszula Gbyl

Paulina Grochulska III GKŻ technik żywienia, Klaudia Protas III GKŻ technik żywienia

III miejsce w IV Wojewódzkim Konkursie „Uczniowskie Inspiracje Kulinarne”

Tematyką wiodącą IV edycji konkursu była Kasza w roli głównej”

Uczennice wykonały: „Kaszę gryczaną z serem twarogowym w cieście pierogowym oraz filet z kurczaka w marynacie jamajskiej” oraz deser „Pastel de queso amigable”

Opiekun przygotowujący uczennice: Danuta Prorok - nauczyciel przedmiotów zawodowych

Patryk Kielan - Technikum Nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

I miejsce w V Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody Mistrz Fryzjerstwa”

W konkursie uczestniczyło 21 uczniów ze szkół kształcących w branży fryzjerskiej z całego kraju. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej startowali w jednej konkurencji. Ich zadaniem było wykonanie w czasie 90 minut fryzury okazjonalno-pokazowej na modelce. Temat przewodni V edycji konkursu brzmiał „Gwiazdy na czerwonym dywanie”.

Opiekun: Renata Jadowska

Łukasz Kiczor III TG kucharz, Paweł Szymański III GKZ kucharz

III miejsce w konkursie kulinarnym „Kuchnia regionu śląskiego bez tajemnic”- II edycja

Danie konkursowe: Filet z suma w ziołach na placuszkach jaglanych z szpinakiem i spaghetti marchewkowo – ogórkowym z sosem maślano – kawiorowym. 

Opiekunowie przygotowujący uczniów: Stanisława Wróbel – nauczyciel przedmiotów zawodowych, Tomasz Wasyliszyn – nauczyciel praktycznych przedmiotów zawodowych

Kordian Jarmundowicz III GKZ kucharz

V miejsce w wojewódzkim etapie I Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz

Tematem konkursu były „ Potrawy z drobiem w roli głównej”. W turnieju wzięło 11 uczniów kształcących się w szkołach województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu reprezentował Kordian Jarmundowicz. Zdobył on 5 miejsce wykonując potrawę „ Gęś z orzechami pinii/yorkshire pudding/pieczony jarmuż/owoce żurawiny. 

Opiekunowie przygotowujący ucznia:  część teoretyczna - Danuta Prorok – nauczyciel przedmiotów zawodowych, część praktyczna -Tomasz Wasyliszyn – nauczyciel praktycznych przedmiotów zawodowych

Kornelia Warakomska – Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

Selfie + I miejsce w ramach programu PO WER Kształcenie i szkolenie zawodowe

Zdjęcie autorstwa naszej uczennicy - stażystki projektu "Od stażysty do europejskiego specjalisty" zajęło najwyższą lokatę.

Platforma selfie+ to miejsce stworzone specjalnie dla beneficjentów programów: Erasmus+, PO WER, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży oraz Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży, służące prezentowaniu działań projektowych realizowanych przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Opiekun: Magdalena Domska

Mateusz Balcerak III TOŻ technik żywienia, Łukasz Kiczor II TG kucharz

I miejsce w konkursie kulinarnym o zasięgu wojewódzkim „Kuchnia regionu śląskiego bez tajemnic”- I edycja

Danie konkursowe: Polędwiczki wieprzowe z kawiorowym oczkiem w botwince z sosem z czarnej porzeczki podane z pure marchewkowym i z zielonego groszku, pieczonym jabłkiem i kalarepką.Musiało być twórczym przetworzeniem potrawy, a nie kopią gotowej receptury.

Opiekunowie przygotowujący uczniów: Stanisława Wróbel – nauczyciel przedmiotów zawodowych, Tomasz Wasyliszyn – nauczyciel praktycznych przedmiotów zawodowych 

Grzegorz Marzec IV TG kucharz

Tytuł laureata w Centralnym etapie XVIII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności w Karolewie k/Kętrzyna

Grzegorz zajął miejsce w pierwszej piętnastce uczniów z terenu całego kraju - zarówno uczniów techników, jak i licealistów. Tytuł otwiera laureatowi drzwi do wielu uczelni w całym kraju, a jednocześnie umożliwia dalsze rozwijanie swoich pasji i zainteresowań.

Motywem przewodnim olimpiady było żywienie u progu i schyłku życia, a kluczowe zagadnienia obejmowały fizjologię rozwoju człowieka oraz zasady żywienia dzieci i osób starszych.

Opiekun przygotowujący ucznia: Stanisława Wróbel - nauczyciel przedmiotów zawodowych
Opiekun przygotowujący ucznia: Dorota Paszczela – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Karolina Powieczko 2017, Weronika Janczyk 2018, Weronika Kędra 2019 T1 technik ekonomista

Finalistki kolejnych edycji III, IV, V Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich

Finalistki były zwolnione z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie z wynikiem 100%

Opiekun: Iwona Sochacka

Aleksandra Cikała III GKC cukiernik

I miejsce i tytuł laureata w XXII Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik we Wrocławiu.

Temat przewodni Turnieju - „W krainie dobranocek”.

Do finału zakwalifikowano 24 cukierników z całej Polski. Turniej składał się z dwóch części:
  • teoretycznej: test z zakresu technologii, maszynoznawstwa, materiałoznawstwa, rachunkowości zawodowej, rysunku zawodowego, zasad bhp i ochrony przeciwpożarowej
  • praktycznej: złożenie i udekorowanie tortu, wykonanie ciastek bankietowych, figurek z masy cukrowej i wykonanie eksponatu z karmelu.
Aleksandra została najlepszym cukiernikiem w Polsce wśród uczniów klas III Zasadniczej Szkoły Zawodowej Aleksandra Cikała za tak wybitne osiągnięcia odebrała również gratulacje od Śląskiego Kuratora Oświaty mgr Urszuli Bauer oraz Wicewojewody Śląskiego Mariusza Trepka.

Opiekun przygotowujący ucznia: Dorota Paszczela – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Natalia Jatkowska uczennica klasy 2ap technik rachunkowości

VI OGÓLNOPOLSKA OLIMPIADA WIEDZY I UMIEKJĘTNOŚCI HANDLOWO-MENEDŻERSKICH

 23 kwietnia b.r. w Technikum nr 1 Ekonomicznym odbył się finał Olimpiady WiUHM.

Mieliśmy przyjemność gościć finalistów z dziesięciu miast południowej Polski: Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy 2ap technikum nr 1 Ekonomicznego – Natalia Jatkowska, która jest już finalistką i została zwolniona z etapów pisemnych dwóch kwalifikacji z wynikiem 100%.

Patryk Kielan - Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

I miejsce w konkursie Młodych Talentów „Young Stylist”

IV Konkurs Fryzjerski Młodych Talentów „Young Stylist” organizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Rudzie Śląskiej. Konkurs podzielony był na dwie kategorie: „Stylista - kreator ulicy” oraz „Ślubne fantazje - Piękna Panna Młoda”.Ocenie podlegała estetyka wykonania fryzury, zastosowane techniki, stylistyczna zgodność uczesania ze strojem i makijażem, oryginalność pomysłowość oraz ogólny wyraz artystyczny.

Opiekun: Renata Jadowska

Mateusz Łuj IV TG kucharz Szymon Grecko IV TG kucharz Kamil Dubiel IV TOŻ technik żywienia

Wyłonieni w castingu i udział w Programie kulinarnym 8 smaków Europy i dojście do ćwierć finałów

Udział w  kulinarnym show ” 8 Smaków Europy” Każdy z uczestników musiał przekonać jurorów, że gotowanie to jego pasja. Wyłonieni w castingu uczestnicy w cotygodniowych zmaganiach zmierzali się z kuchnią kilkunastu europejskich państw. 

Opiekun przygotowujący uczniów:  Tomasz Wasyliszyn – nauczyciel praktycznych przedmiotów zawodowych

Patryk Sier II Gkc kucharz Jan Bułacz IV GOA technik żywienia Kacper Pluta IV GOA technik żywienia

II miejsce w międzyszkolnym konkursie gastronomicznym organizowany przez S.J.S.Q , podczas „II Tyskiego Ognia dla Świetlikowa”

Tematem konkursu było wykorzystanie polskich warzyw gruntowych. W konkursie wzięło udział 6 drużyn z najlepszych szkół gastronomicznych w województwie śląskim. Uczniowie sosnowieckiego gastronomika przygotowali „Polędwiczkę wieprzową sous vide, z muślinowym oraz dyniowym puree z pietruszkowym chrustem, flambirowanymi burakami i karmelizowanymi marchewkami”

Opiekun przygotowujący uczniów: Karolina Malmon-Szot- nauczyciel przedmiotów zawodowych

Rekord Polski w sztafecie biegowej 2018 r. T1

Rekord Polski w sztafecie biegowej 2018 r. T1

Rekord ustanowiony przez naszą sztafetę jest dłuższy od dotychczasowego o 2 godziny i 10 minut.
Czas sztafety: 170 godzin i 10 minut, długość trasy: 1554 km, ilość okrążeń stadionu: 3886, ilość podań pałeczki: 506 razy.

Opiekun: Marcin Bucki, Mariusz Pietrasiak

Weronika Molenda, III GKC cukiernik

III miejsce w wojewódzkim etapie  XXIV Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik

W etapie wojewódzkim XXIV Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik w Lublińcu zajęła III miejsce.

Tematem przewodnim Turnieju było hasło –„ Rzemiosło – nasza przyszłość”. Uczestnicy w  pierwszym dniu w części praktycznej wykonali  figurki z marcepanu, ciastka bankietowe i tort, natomiast drugiego dnia zmierzyli się z testem z zakresu cukiernictwa.

Opiekun przygotowujący ucznia: Dorota Paszczela – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Tomasz Kostorz IV GO kucharz, Kordian Jarmundowicz III GKZ kucharz

IV miejsce w Ogólnopolskim konkursie o Puchar Śląska

Danie konkursowe: „ Roladka drobiowa nadziewana kaszą jaglaną z nutą dyni i borowika podana na musie z pieczonej pietruszki i selera”. Poziom zmagań był bardzo wysoki, a ocena jury niezwykle skrupulatna, bo też o miejscach w czołówce decydowały new-anse kulinarne. Ocenie podlegało nie tylko wykonanie dania, ale też wygląd, aranżacja talerza, smak i aromat.

Opiekunowie przygotowujący uczniów: Tomasz Wasyliszyn – nauczyciel praktycznych przedmiotów zawodowych, Dariusz Mączka – nauczyciel przedmiotów zawodowych

Weronika Janczyk T1 technik ekonomista

Finalistka X edycji Śląskiego Konkursu Wiedzy o Podatkach (2017/2018)

Opiekun: Anna Kowalska

Natalia Idzior Technikum NR 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

III miejsce w IX Międzynarodowym Konkursie MISTRZOSTWA POLSKI W SZYCIU

Natalia Idzior uczennica klasy 4Ta zajęła III miejsce w IX Międzynarodowym Konkursie MISTRZOSTWA POLSKI W SZYCIU, organizowanym przez Krakowskie Szkoły Artystyczne.

Zadaniem konkursowym było wykrojenie i uszycie sukienki własnego projektu w rozmiarze 36 lub 38 w wyznaczonym czasie.

Opiekun:   Agnieszka Mańka-Goncerz

Natalia Idzior - uczennica kl. III Ta, VI Karolina Piórowska - uczennica kl. II Ta-Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

I i VI miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży

I miejsce zajęła  Natalia Idzior - uczennica kl. III Ta  Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w CKZiU w Sosnowcu

VI miejsce zajęła Karolina Piórowska - uczennica kl. II Ta Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w CKZiU w Sosnowcu

Eliminacje Centralne

Zawody III stopnia odbyły  się 18 marca 2021r. i wzięło w nich udział 189 uczniów z całej Polski.

Finalistami Olimpiady zostało 109 uczniów, w tym czworo z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji w CKZIU w Sosnowcu:

  1. Dudzińska Wiktoria kl. III Ta
  2. Zborowski Łukasz kl. III Ta
  3. Bocianowska Pola kl. II Ta
  4. Orzeł Malwina kl. II Ta

Laureaci i Finaliści Olimpiady zwolnieni są z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie (zgodnie z Komunikatem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie wykazu olimpiad tematycznych i turniejów związanych z wybranym przedmiotem lub dziedziną wiedzy).

Łukasz Zborowski i Patrycja Ostrowska – Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

I i II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Projekt Fartuchów dla lekarzy Grupy Lux Med

Uczniowie zdobyli I i II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie na Projekt Fartuchów dla lekarzy Grupy Lux Med.

Kreatywność  młodych projektantów z Technikum nr 7 w CKZiU została wysoko nagrodzona nagrodami pieniężnymi

Weronika Krzakiewicz III TG technik żywienia, Ilona Płonka III TG technik żywienia

II miejsce w II Wojewódzkim Konkursie „Uczniowskie Inspiracje Kulinarne”

Tematyką wiodącą II edycji konkursu była „Cielęcina i wieprzowina w roli głównej”. 

Uczennice wykonały: cielęcinę zwijaną z warzywami i sosem malinowym oraz polędwiczkę wieprzową w pudrze grzybowym z puree z selera i buraka oraz karmelizowaną marchewką i sosem miodowym.

Opiekun przygotowujący uczennice: Stanisława Wróbel - nauczyciel przedmiotów zawodowych

Konrad Przybysławski, Angelika Gręda, Weronika Skatuła, Łukasz Zborowski, Natalia Idzior - Technikum nr 7 projektowania i Stylizacji Ubioru

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży

Uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 zostali finalistami Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży.

Opiekun: Anna Fąfara