KSIĄŻKA TO: SEKRET – MĄDROŚĆ - PRZYGODA – WSPOMNIENIE - PODRÓŻ

Kiermasz używanych podręczników
od 2 do 7 września 2022r.
w bibliotece szkolnej Stylizacji
w godz. od 8.00 do 12.00.


Każdy podręcznik powinien mieć metryczkę z następującymi danymi:
imię i nazwisko ucznia sprzedającego podręcznik,
klasa, do której uczęszcza,
tytuł książki,
sugerowana cena
nr telefonu

Biblioteka szkolna udostępniając swoje pomieszczenia jedynie pośredniczy między uczniami
w sprzedaży i zakupie podręczników szkolnych.


ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ
TECHNIKUM NR 7 I BRANŻOWEJ SZKOŁY I STOPNIA NR 9
W CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W SOSNOWCU


Biblioteka cyfrowa dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych
Biblioteka Narodowa przygotowała kolekcje tematyczne zawierające teksty lektur obowiązkowych i uzupełniających, które możesz odnaleźć na stronie: https://polona.pl/.
Szczegółowa instrukcje znajdziecie na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji  i Nauki:
https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/cyfrowa-biblioteka-dla-uczniow-i-studentow

Nike 2022: Jerzy Jarniewicz zwycięzcą Nagrody Literackiej Nike

W finale 26. edycji Nagrody Literackiej Nike decyzją jury pod przewodnictwem
prof. Przemysława Czaplińskiego znalazły się trzy powieści. Ponadto do nominowanej siódemki utworów trafiły tom poetycki, biografia, esej oraz reportaż historyczny.  

LITERACKA NAGRODA NIKE 2021

Laureatem tegorocznej Nagrody Literackiej Nike został Zbigniew Rokita za "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku ". To podwójny zwycięzca, zdobył bowiem również Nike czytelników. Jubileuszowa 25. uroczystość odbyła się w niedzielny wieczór, tradycyjnie w gmachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

Remigiusz Mróz polski pisarz, autor powieści, z wykształcenia prawnik; Jeżeli nie czytałeś, przeczytaj…

Ma 35 lat i prawie tyle samo wydanych tytułów ma koncie. Dla pisania porzucił prawo.

Jako młody prawnik miał przed sobą morze możliwości. Tym bardziej, że zdążył już obronić doktorat z zakresu nauk prawnych i zostać specjalistą w dziedzinie prawa konstytucyjnego. Kiedy jednak odkrył w sobie pasję pisania, postanowił postawić wszystko na jedną kartę i całkowicie oddać się jej.
Codziennie pisze kilkanaście stron
Aby wydawać książki w takim błyskawicznym tempie, potrzeba dobrze opracowanej strategii. Remigiusz Mróz z pewnością taką ma. Codziennie wstaje o tej samej godzinie i poświęca pisaniu większość swojego dnia.

Współpraca szkół zawodowych ze szkołami wyższymi

W bibliotece szkolnej można nie tylko wypożyczyć lektury i ciekawe książki, ale również miło spędzić przerwy. Pufy uszyli uczniowie kl. 3Bsg w ramach projektu „Model współpracy szkół zawodowych ze szkołami wyższymi w zakresie kształcenia w zawodzie krawiec”.

Drodzy Uczniowie, Nauczyciele, Rodzice, poniżej podaję kilka linków do stron internetowych, na których można korzystać z otwartych zasobów, tj. książek, filmów, reportaży, spektakli teatralnych, audycji radiowych.

Wolne Lektury
Biblioteka Wolne Lektury to podstawowe źródło bezpłatnych lektur szkolnych dla uczniów i nauczycieli. W wyniku zamknięcia szkół i bibliotek publicznych Wolne Lektury stały się serwisem o fundamentalnym znaczeniu – codziennie korzysta z nich ok. 85 000 czytelników.
lektury.gov.pl
To portal internetowy zawierający większość szkolnych lektur dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Użytkownicy mogą pobierać książki zarówno na swój komputer, jak również czytnik ebook czy też komórkę. Wszystkie pozycje są dostępne bezpłatnie, bez konieczności zakładania konta oraz logowania.

PROMUJEMY CZYTELNICTWO !!!

W bibliotece Technikum nr 7 Stylizacji odbyło się 29.11.2021 uroczyste wręczenie nagród laureatom konkursu na najciekawsze, nigdzie nie publikowane hasło promujące czytelnictwo, zorganizowanego przez mgr Elżbietę Włodarczyk i mgr Izabelę Stefańską.