Umiejętności zarządzania sobą w czasie

15 czerwca br., godz. 18.00 – 19.00 odbędzie się szkolenie online: „Umiejętności zarządzania sobą w czasie”, prowadzone przez doradcę zawodowego p. G. Kończak. Link do szkolenia uczniowie otrzymają od wychowawcy.

VI Wieczór z Geografią przed Maturą

Drodzy uczniowie wykładowcy Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach przygotowali wykłady powtórkowe z geografii społeczno-ekonomicznej i geografii fizycznej, obejmujące wybrane treści z zakresu rozszerzonego podstawy programowej geografii w szkole ponadgimnazjalnej w nawiązaniu do zadań arkuszy maturalnych. Wydarzenie skierowane do maturzystów odbędzie się za pośrednictwem platformy MS Teams.

Szczegóły pod linkiem:
https://us.edu.pl/event/online-vi-wieczor-z-geografia-przed-matura/

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2020

„DoradzaMy – zawodowo, wybieraMy – odlotowo” to hasło tegorocznego OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY, który w dniach 19-25 października 2020r. odbywał się również w naszych szkołach.

Odbiorcy otrzymali profesjonalne wsparcie w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy i kariery. Nasi Uczniowie mogli korzystać z indywidualnych porad i konsultacji doradcy zawodowego. Zorganizowano również szkolenia w zakresie:

  1. System kwalifikacji w Polsce i UE, nowe wyzwania edukacyjne.
  2. Wyznaczanie celów życiowych.
  3. Sztuka podejmowania kolejnych decyzji edukacyjno - zawodowych.

Ta inicjatywa była dobrą okazją do przemyślenia swoich planów na życie, ale też do nauczenia się tego jak wyznaczać cele i skutecznie je realizować.

cele

Targi pracy 2019

targi pracy muza 2019

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zaprasza na Dzień Otwarty Online

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zaprasza na Dzień Otwarty Online w dniu 22 kwietnia

w godz. od 10.00 do 15.30.

W programie: prezentacje kierunków, zasady rekrutacji, wywiady z absolwentami,

reportaże, konkursy, wirtualne pokoje Zoom.

Więcej informacji na stronie wydarzenia: www.dzienotwarty.uek.krakow.pl

UEK.

Salon Maturzystów 2019

211 września br. doradcy zawodowi wraz z uczniami odwiedzili  Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, aby wziąć udział w Śląskim Salonie Maturzystów 2019. Celem przedsięwzięcia jest ułatwienie uczniom klas maturalnych dokonanie dobrego wyboru dalszej ścieżki edukacyjno-zawodowej. Nasi uczniowie mogli porozmawiać z przedstawicielami uczelni, zapoznać się z warunkami rekrutacji na śląskich (i nie tylko!) uczelniach i skorzystać z cyklu wykładów prowadzonych przez ekspertów OKE w Jaworznie, dowiedzieć się jakich błędów wystrzegać się na maturze. Dodatkowo do ich rąk trafiły egzemplarze Informatora dla Maturzystów przygotowanego przez Perspektywy, w którym zawarte są niezbędne informacje pomagające wybrać uczelnię. Doradcy zawodowi pozyskali ulotki, plakaty, materiały, a także cenne informacje od przedstawicieli szkolnictwa wyższego, dzięki którym mogą zaktualizować warsztat pracy.

Targi pracy 2019

plakat targi pracy 2019

"KIERUNKOWSKAZ”

Drodzy uczniowie serdecznie polecam Wam kanał dostępny na  YouTube - “KIERUNKOWSKAZ” 

Jest to kanał na którym prowadzący rozmawia z absolwentami różnych kierunków studiów na temat: 

– procesu rekrutacji;

– predyspozycji, które warto posiadać wybierając dany kierunek studiów;

– tego jak w praktyce wygląda studiowanie danego kierunku;

– przedmiotów, których można się spodziewać wybierając dany kierunek studiów;

– możliwych miejscach pracy po ukończeniu danego kierunku studiów oraz o zarobkach.

Śląski Salon Maturzystów 2019

salon maturzystow katowice

 Aby ułatwić uczniom klas maturalnych dokonanie dobrego wyboru, podczas Śląskiego Salonu Maturzystów uczniowie ostatnich klas mogą porozmawiać z przedstawicielami uczelni, zapoznać się z warunkami rekrutacji na śląskich (i nie tylko!) uczelniach i skorzystać z cyklu wykładów prowadzonych przez ekspertów OKE w Jaworznie, dowiedzieć się jakich błędów wystrzegać się na maturze. Dodatkowo do ich rąk trafi kilka tysięcy egzemplarzy Informatora dla Maturzystów przygotowanego przez Perspektywy. 10 września do Centrum Edukacyjno-Kongresowego w Gliwicach zaprasza Politechnika Śląska, natomiast 11 września uczniów ostatnich i przedostatnich klas powita Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.