Dzień Młodego Pracownika 2024

20240523 113207Dzisiaj odbyły się w CKZiU Targi Pracy i Edukacji w ramach Dnia Młodego Pracownika 2024. To już kolejna edycja tego wydarzenia w naszej szkole. Młodzież zwiedzała stanowiska pracodawców, rekruterów oraz jednostek OHP oferujących zatrudnienie stałe oraz dodatkowe. Podczas spotkań z pracodawcami młodzi ludzie mogli poćwiczyć pierwsze rozmowy rekrutacyjne, dowiedzieć się jakie są ścieżki awansu oraz możliwości rozwoju, a także jak wygląda specyfika pracy w różnych obszarach. Ponadto uczniowie zwiedzali również stoiska uczelni wyższych, na których przedstawiciele prezentowali ofertę edukacyjną, warunki rekrutacji oraz możliwości rozwoju, zdobywania dodatkowych certyfikatów i kwalifikacji już w trakcie nauki.Dodatkowo odbywały się indywidualne rozmowy z doradcami zawodowymi  na temat planowania własnej kariery. 
Pośród wystawców na Targach Pracy byli przedstawiciele: Głównego Urzędu Statystycznego w Katowicach, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Sosnowcu, Straży Granicznej, Wojewódzkiej Komendy Policji z Katowic, Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, Młodzieżowego Centrum Kariery oraz Młodzieżowego Biura Pracy Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Katowic, Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Katowic, Eures Katowice, SGP Group, Power Jobs, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, InWork, gi Group, Doradcy Podatkowi oraz Biuro Rachunkowe Księgowi Doradcy z Katowic. Natomiast wśród uczelni wyższych na Targach Edukacji były: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu Filia Rybnik, Akademia WSB Dąbrowa Górnicza, Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego Dąbrowa Górnicza, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia w Krakowie, Uniwersytet Merito Wydział Chorzów, Akademia Śląska w Katowicach, Akademia Humanitas w Sosnowcu, Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Uniwersytet Ignatianum w  Krakowie oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Kierunki w Szkole Policealnej 2024/2025 Zapraszamy!

Podolog 2024

Kosmetyka 2024

Praca w branży gastronomicznej

Myślisz o rozwoju zawodoowym? Chcesz zwiększyć swój budżet? Poznaj ofertę pracy. Być może to praca właśnie dla Ciebie!

żarciowowozy

Brunch dla doradców zawodowych 2024

Szeroko pojęte kształcenie zawodowe, perspektywy i możliwości zatrudnienia młodych ludzi oraz wymagania rynku pracy 4.0 i 5.0 w kontekście nauki zawodu - to tylko niektóre kwestie poruszane podczas brunchu dla doradców zawodowych. Spotkanie odbyło się w naszym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego 9 kwietnia br., a gośćmi wydarzenia byli specjaliści planowania kariery ze szkół podstawowych z Sosnowca, Będzina, Jaworzna, Mysłowic, Dąbrowy Górniczej oraz Czeladzi.

Praca dla Fryzjerów

oferta pracaZapraszamy do zapoznania się z atrakcyjną ofertą pracy dla fryzjerów w profesjonalnym salonie! WYNAGRODZENIE 4 242 - 10 000 zł / mies. brutto. Dołącz do zespołu profesjonalistów oraz pasjonatów fryzjerstwa, których łączy wspólna idea! Aktualnie poszukujemy osoby na stanowisko Fryzjer/ Fryzjerka do salonu fryzjerskiego Berendowicz&Kublin w Sosnowcu. Szczegóły: https://www.olx.pl/oferta/praca/fryzjer-fryzjerka-CID4-IDYVolp.html?bs=olx_pro_listing

Wielkanoc 2024

2

Zapraszamy do udziału w konkursie

Baner na strone duzy

Konkurs skierowany jest do osób w wieku 14-24 lata. Polega na nakręceniu krótkiego, max. 90-sekundowego filmu, w którym autor zachęci swoich rówieśników do zatrudnienia się zgodnie z prawem i w bezpiecznych warunkach. Nagrodą jest bon o wartości 2000 zł.

SZCZEGÓŁY

Targi Edukacyjne 2024

20240320 100339Jak co roku, wraz z początkiem wiosny, maturzyści mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni wyższych oraz szkół policealnych w Polsce. Było to możliwe podczas XXVI Ogólnopolskich Targów Edukacyjnych, które odbywały się 19 i 20 marca w Hali Sportowo – Widowiskowej „Spodek” w Katowicach. To doskonała okazja dla wszystkich, którzy zamierzają podjąć dalszą naukę, by pracować w wymarzonych zawodach. W środę, 20 marca doradcy zawodowi uczestniczyli w wydarzeniu wraz z grupą młodzieży z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. Młodzi ludzie mogli  przekonać się, jak rozwój gospodarczy i technologiczny kreuje aktualne zapotrzebowanie na nowe kierunki, zawody oraz branże. Każdego roku powstają bardziej nowoczesne, dostosowane do wymagań rynku pracy kierunki kształcenia, dlatego tak ważne jest, aby młodzież chcąca rozwijać się edukacyjnie i zawodowo mogła na bieżąco obserwować zmiany i brać udział w inicjatywach przygotowanych specjalnie dla nich.

Stres przed egzaminem zawodowym lub maturalnym?

Drodzy Uczniowie,
przed Wami egzaminy zawodowe, a już niedługo egzaminy maturalne. Dla niektórych kartkówki, sprawdziany, zaliczenia semestru, itd. Zastanawiacie się, czy będą trudne, czy dacie radę. Stresujecie się? Zapoznajcie się zatem z poradnikiem na temat radzenia sobie w sytuacjach wzmożonego napięcia, a na pewno pomoże Wam odreagować i zrelaksować się. Przystąpicie do egzaminów, sprawdzianów z nowym podejściem - bardziej pozytywnym i spokojnym. Serdezcnie zapraszamy do krótkiej lektury!

PORADNIK STRES DLA MATURZYSTÓW

Planowanie kariery po ukończeniu szkoły branżowej

1

W poniedziałek 11 marca br. gościliśmy w naszej szkole doradcę zawodowego, Panią Elżbietę Marcinkowską, z Mobilnego Centrum   Informacji Zawodowej OHP w Katowicach. Odbyły się prelekcje dla uczniów trzecich klas szkoły branżowej I stopnia na temat możliwości   edukacyjno-zawodowych po ukończeniu szkoły. Młodzież dowiedziała się, gdzie szukać informacji o dalszej edukacji, jak znaleźć pracę nie   tylko w kraju, ale także za granicą. Uczniowie poznali również ofertę dodatkowych kursów, szkoleń i projektów, realizowanych przez   jednostki Ochotniczego Hufca Pracy. Zobacz film.