Moja własna firma krok po kroku – warsztaty zakładania działalności gospodarczej

Na początku grudnia br. doradca zawodowy CKZiU we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Sosnowcu zorganizowali dla uczniów klas maturalnych warsztaty z zakładania działalności gospodarczej. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób można szybko i skutecznie otworzyć własną firmę, jakie są dotacje, dopłaty, formy rozliczania oraz  koszty prowadzenia biznesu. Ponadto doradca zawodowy PUP w Sosnowcu przedstawił aktualną sytuacje na rynku pracy oraz trendy i zapotrzebowanie na 2023 rok.

Coaching kariery

Zajecia z doradztwa zawodowego 2022

Wykaz ofert pracy Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Sosnowcu

Wykaz ofert pracy

 Młodzieżowego Centrum Kariery OHP w Sosnowcu

Ul. Rzeźnicza 12, p. 108

32/2978730, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Śląski Salon Maturzystów 2022

20 września br. doradcy zawodowi wraz z uczniami odwiedzili  Centrum Edukacyjno-Kongresowe Politechniki Śląskiej w Gliwicach, aby wziąć udział w Śląskim Salonie Maturzystów 2022. Zgodnie z hasłem „Tu matura spotyka się ze studiami”  celem przedsięwzięcia było zdobycie przez uczniów najlepszych informacji o maturze 2023 oraz wybranie optymalnej ścieżki kariery. 

Forum Pracy w Gastronomiku

W środę 23 listopada doradca zawodowy CKZiU we współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery z Sosnowca zorganizował w Gastronomiku kiermasz ofert pracy pod hasłem „Forum Pracy”.  Działanie to wpisuje się w listopadowy Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2022. Przedstawiciele jednostki Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP zaprezentowali aktualne oferty pracy stałej, dodatkowej oraz dorywczej dla młodzieży. Omówiono także formy zatrudnienia oraz możliwości pracy sezonowej i weekendowej, które nie kolidują z edukacją, a zapewniają dobry start na rynku pracy. Ponadto uczniowie mogli skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi. 

Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2022

 

Złap za stery swojej kariery -zajęcia z doradztwa zawodowego w ramach 

Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2022 

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2021

CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO

ul. Gen. Grota Roweckiego 64 w Sosnowcu 
zaprasza swoich uczniów z wszystkich klas technikum i branżowej szkoły I stopnia
do udziału w konkursie organizowanym w ramach

XIII OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA KARIERY 

 pod hasłem:

„WYPRAWA NA 3K: KARIERA, KOMPETENCJE, KREATYWNOŚĆ”

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2022 - Kiermasz ofert pracy

W piątek 18 listopada doradca zawodowy CKZiU we współpracy z Młodzieżowym Centrum Kariery z Sosnowca zorganizował kiermasz ofert pracy.  Działanie to wpisuje się w trwający Światowy Tydzień Przedsiębiorczości 2022. Przedstawiciele jednostki Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP zaprezentowali aktualne oferty pracy stałej, dodatkowej oraz dorywczej dla młodzieży. Omówiono także formy zatrudnienia oraz możliwości pracy sezonowej i weekendowej, które nie kolidują z edukacją, a zapewniają dobry start na rynku pracy. Ponadto uczniowie mogli skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi. 

Targi Pracy

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2021

„Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność”

PROGRAM