"MOJE PIERWSZE KROKI W PROWADZENIU WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI".

 DSC00261Zajęcia prowadzone były w pracowni komputerowej z wykorzystaniem pakietu InsertGT, a dokładniej z wykorzystaniem programu finansowo-handlowego dla małych i średnich przedsiębiorstw SubiektGT.
Młodzież korzystając z danych przekazanych przez nauczyciela samodzielnie zakładała firmę wprowadzając dane Hurtowni Materiałów Biurowych „Grafit” sp. z o. o. Następnie zakładali kartoteki kontrahentów firmy oraz kartoteki towarów które oferuje hurtownia w sprzedaży.

FRYZJEREM BYĆ

W dniu 13.03.2018 uczennice sosnowieckiego Gimnazjum Nr 5 wzięły aktywny udział w warsztatach zorganizowanych w ramach "Akademii Pasji " w CKZiU, gdzie miały możliwość sprawdzenia swoich sił w zawodzie fryzjera - stylisty. Uczestniczki tych zajęć wykazały się ogromną kreatywnością i talentem tworząc piękne fryzury i stylizacje.

Jesienne metamorfozy

Kolejny raz na warsztaty fryzjerskie w Akademii Pasji zawitała młodzież oraz nauczyciele ze Szkoły Specjalnej w Sosnowcu. Uczniowie poznawali specyfikę zawodu fryzjera oraz sami poddawani byli metamorfozom wizerunku. Mieli także możliwość wcielenia się w rolę fryzjera, dzięki czemu na głowach modelek powstały fantazyjne loki, fale i warkocze.

Formularz Zgłoszeniowy - dokumenty do pobrania

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY „AKADEMIA PASJI” - INDYWIDUALNY

 

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY „AKADEMIA PASJI” - DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH 

 

ZGODA NA UDZIAŁ W ZAJĘCIACH

Akademia Pasji - Manipulacja fotografii, czyli co robi na zajęciach Technik Fotografii i Multimediów

Klasa 3Ga z Gimnazjum nr 14 wzięła udział w warsztatach prezentujących zajęcia praktyczne z przedmiotu cyfrowa obróbka obrazu w ramach kierunku technik fotografii i multimediów w Technikum Nr 7. Prowadzący warsztaty Tadeusz Twardowski odkrył przed uczestnikami kilka tajemnic swojej pasji jaką jest fotografia. Przedstawił podstawowe zalety korzystania z fotografii zapisywanej cyfrowo, a następnie na przykładach praktycznych pokazał sposoby retuszu obrazu, czyli manipulacji. Zostały również zaprezentowane krótkie filmy prezentujące efekty cyfrowej obróbki w twórczości artystycznej. Pytaniom uczniów nie było
końca. Wrażenia uczniów ilustrują słowa jednej z uczestniczek zajęć: ”Wszyscy słuchaliśmy z zapartym tchem. To był naprawdę niesamowity wykład, który zachęcił niektórych moich kolegów do wyboru kierunku technik fotografii i multimediów. Czekamy  z niecierpliwością na dalsze warsztaty w „Akademii Pasji”.„Jak zostać projektantem mody”

W październiku i listopadzie w ramach działalności Akademii Pasji odbyła się seria trzech kolejnych warsztatów z cyklu „Jak zostać projektantem”. Uczniowie sosnowieckich oraz katowickich gimnazjów wzięli udział w zajęciach z modelowania przestrzennego odzieży na manekinach i projektowania odzieży na sylwetkach. Prowadzące zajęcia: Aneta Gajos, Laura Holeczek oraz Anna Fąfara przedstawiły uczniom metody projektowania przez rysowanie płaskich szablonów oraz drapowanie ubioru na manekinie albo na modelce. Ta właśnie technika okazała się dla uczestników warsztatów najciekawsza. Zabawa z materiałami i upinanie ich szpilkami pobudziło ich wyobraźnię a przy okazji dowiedzieli się jak analizować figury ludzkie dla potrzeb projektowania oraz dokonywać pomiaru ciała dla potrzeb projektu.

Pierwsze warsztaty w Akademii Pasji

Warsztaty zatytułowane „Jesienne portrety”  rozpoczęły cykl zajęć planowanych na rok szkolny 2016/17 organizowanych przez Akademię Pasji. 

Biorący w nich udział uczniowie z Gimnazjum nr 17 z Sosnowca mieli okazje poznać tajniki pracy artysty-fotografa, ponieważ fotografia jest dziedziną sztuki, a dzieła nie osiągniemy ustawiając aparat na pozycję: automat :) Dlatego uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak ważne jest oddanie na zdjęciu nie tylko wyglądu zewnętrznego ale i osobowości osób na nich przedstawionych. Pod kierunkiem nauczycieli z CKZiU uczestnicy warsztatów poszukiwali odpowiedzi  na pytania:  Jak pozować do zdjęć, by osiągnąć naturalny efekt?, Jak na zdjęciu wysmuklić sylwetkę? Jak dobierać oświetlenie, jego źródło i kierunek padania? Jakie fotografowie stosują triki  dzięki  oświetleniu i akcesoriom? Jak wykadrować  zdjęcie? Co to jest kadrowanie?  Jak uzyskać zdjęcie czarno-białe ? Dzięki uzyskaniu odpowiedzi na te i inne pytania gimnazjaliści mieli okazję zagłębić się w temat portretów a także obserwowali jak wygląda praca młodzieży w studio  na kierunku fototechnik oraz fotograf  w CKZiU.

Po uczestnictwie w warsztatach pozostaje już tylko ćwiczyć praktycznie, by uzyskiwać wymarzone ujęcia.

Fotografia reklamowa

23 października uczniowie Gimnazjum nr 14 wzięli udział w warsztatach akademii Pasji dotyczących fotografii reklamowej. Uczestnicy  dowiedzieli się podstawowych rzeczy o kryteriach, jakie musi spełniać fotografia, z którą stykamy się  na co dzień w telewizji, prasie, Internecie i na billboardach. Poznali też kilka sekretów na temat  sposobów przedstawiania zalet produktów  oraz oddziaływania  na widza poprzez cechy fotografii takie jak: światło, rozmiar zdjęcia, kolorystyka, klarowność przekazu, skomponowanie treści fotografii ze sloganem przewodnim. Prowadzący warsztaty Mateusz Orszulski zaprezentował także uczestnikom ciekawe techniki komputerowe z zakresu  obróbki graficznej, które pozwalają uzyskać najlepsze efekty zdjęć. Dla wielu gimnazjalistów była to świetna okazja do bliższego poznania tej- jakże prężnie rozwijającej się - dziedziny sztuki.

Warsztaty z kosmetologii w Akademii Pasji

Grupa 14 uczennic z gimnazjum nr 14 z Sosnowca w dniu 15 maja wzięła udział w warsztatach z kosmetologii i zdrowego odżywiania. Przygoda z naszymi warsztatami rozpoczęła się od obejrzenia finału konkursu fryzjerskiego dla gimnazjalistów „Kwiaty we włosach”, następnie obejrzenia pracowni fryzjerskich, krawieckich, projektowania odzieży oraz kosmetologicznej. Zajęcia prowadziła pani Anna Polaczkiewicz-Babiuch, która przekazała uczestniczkom praktyczną wiedzę na temat pielęgnacji dłoni oraz wpływu odżywiania się na cerę nastolatków. Te fascynujące warsztaty uczestniczki opuściły z wypielęgnowanymi dłońmi oraz mnóstwem ciekawych porad jak zastępować drogie kosmetyki produktami naturalnymi.

Z historią mody za pan brat

W dniu 16.05.2016 grupa uczniów z Gimnazjum 17 wraz z doradcą zawodowym  wzięła udział w zajęciach z projektowania odzieży. Tematem przewodnim była  historia mody, a szczególnie początek XIX wieku. Zajęcia prowadziła nauczyciel praktycznej nauki zawodu Pani Anna Fąfara. Uczennice z gimnazjum modelowały na manekinach suknie wieczorowe inspirowane okresem napoleońskim. W krótkim czasie stworzyły swoje pierwsze kreacje wykorzystując tylko materiał i szpilki. Zajęcia te dostarczyły ogromu wiedzy praktycznej oraz pokazały jak ciekawy jest zawód projektanta.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .