Warsztaty w Akademii Pasji z upięć włosów.

Na warsztatach fryzjerskich uczennice ze Szkoły Podstawowej Nr 17 poznały techniki tapirowania, metody upinania oraz tworzenia objętości włosów.Dowiedziały się również jak umiejętnie wykorzystać odpowiednie produkty do stylizacji.

Pracując wraz z uczennicami z klasy 2Ta Technikum Nr 7 wykonywały upięcia z zastosowaniem ondulacji żelazkowej z elementami warkoczy i plecionek we fryzurach.

Moja własna firma

Technikum nr 1 Ekonomiczne, w ramach warsztatów "AKADEMIA PASJI" gościło  uczniów klasy 7a ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu.

Warsztaty pt: "Moja własna firma  -  tworzenie i przeglądanie dokumentów sprzedażowych",  prowadziła pani profesor Bożena Skiba.

Bardzo dziękujemy za przybycie i za aktywny udział w zajęciach.

Zapraszamy na kolejne spotkania z Ekonomikiem.

Akademia pasji CKZiU uczy jak dbać o dłonie.

W dniu 27.02.2020 odbyły się  warsztaty dla ósmoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 10  prowadzone przez słuchaczy Studium Policealnego na  Kierunku Technik Usług Kosmetycznych oraz panią profesor Annę Polaczkiewicz. Nasi goście zdobyli umiejętność pielęgnacji  dłoni zimą i latem. Poznali  też odpowiedz na pytanie:  jak nie wydawać dużo pieniędzy na kosmetyki, a osiągnąć pożądany efekt dzięki naturalnym produktom, które każdy z nas ma w domu.

Warsztaty Skuteczne negocjowanie

W ramach Akademii Pasji odwiedzili nas uczniowie z 3 szkół podstawowych: SP nr 10, SP nr 39 oraz SP nr 46. Warsztaty o skutecznym negocjowaniu przeprowadziła pani Aneta Bizuga.

Dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania z Ekonomikiem.

"PIES I KOT PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA"

Technikum nr 1 Ekonomiczne, w ramach warsztatów AKADEMIA PASJI gościło  uczniów klasy 7b ze Szkoły Podstawowej nr 19 w Sosnowcu.

Warsztaty pt: "PIES I KOT PRZYJACIELEM CZŁOWIEKA",  prowadziła pani Jolanta Cybulska.

Bardzo dziękujemy za przybycie i zapraszamy na kolejne spotkania z Ekonomikiem.

Projektowanie

Akademia Pasji CKZiU gościła uczniów ze Szkoły Podstawowej z Mysłowic. Uczniowie obserwowali jak zaprojektować i rozkroić spodnie damskie. Efektem samodzielnej pracy na naszych zajęciach było uszycie  eko-siatek. To początek przygody z kierunkiem Technik Przemysłu Mody.

Zapraszamy na kolejne zajęcia.

Warsztaty foto

Akademia Pasji CKZiU gościła dzisiaj na warsztatach fotograficznych uczniów z dwóch sosnowieckich Szkół Podstawowych. Młodzież z SP 15 i 17 uczestniczyła w zajęciach praktycznych, na których poznali wszelkie aspekty pracy w studio fotograficznym. Zdobyli podstawową wiedzę o pracy w studio, czyli poznali budowę studyjnych lamp błyskowych oraz zasady pracy z nimi.Następnie obserwowali jak świadome ustawiać ich światła, dowiedzieli się czym są świetlne ustawienia „akademickie". Efektem końcowym uczestnictwa w warsztatach była praca nad fotografią portretu, fotografią postaci, portretem podwójnym i zbiorowym.

Pierwsza sukienka uszyta z Akademią Pasji CKZIU

Uczniowie  ze szkoły podstawowej nr 10 w Sosnowcu uczestniczyli w zajęciach z wytwarzania odzieży, podczas których została zaprojektowana i uszyta sukienka dla uczennicy 8 klasy. Uczennica ta wystąpiła pózniej  w nowej kreacji  jako modelka.

Karnawałowy chrust w Akademii Pasji

21 lutego naszą szkołę odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 17 i Szkoły Podstawowej nr 8, aby wziąć udział w warsztatach „Akademii Pasji”. Ponieważ dzień wcześniej był tłusty czwartek, a przed nami ostatnie dni karnawału, postanowiliśmy się zająć produkcją faworków. Uczniowie sami przygotowali ciasto, a następnie uformowali i usmażyli pyszne, chrupiące faworki. Najprzyjemniejszą częścią warsztatów była ocena organoleptyczna słodkiego chrustu. Delektując się własnoręcznie zrobionymi faworkami, rozmawialiśmy o szkole, swoich pasjach, planach na najbliższą przyszłość. Mamy nadzieję, że część uczestników warsztatów wróci do nas we wrześniu, aby rozpocząć nowy etap nauki jako uczniowie Gastronomika.

Warsztaty poprowadziła p. D. Paszczela z uczniami klasy II cukiernik.

WARSZTATY KULINARNE

7 lutego  w ramach Akademii Pasji i Szkoły Promującej Zdrowie odbyły się warsztaty kulinarne, w czasie których uczniowie klasy ósmej Szkoły Podstawowej nr 6 wykonali zdrowe przekąski o dużej zawartości błonnika i białka. Uczniowie klasy II cukiernik, pod czujnym okiem pani Doroty Paszczeli,  pomogli wykonać zdrowe ciasteczka owsiane z dodatkiem miodu naturalnego, owoców i bakalii oraz szybki deser na bazie jogurtu naturalnego. Wykonane przekąski smakowały wyśmienicie. Podczas warsztatów uczniowie mieli również okazję porozmawiać o tym,  jak prawidłowo się odżywiać. Wspólnie doszliśmy do wniosku, ze nie tylko dieta jest ważna, ale również ruch i picie wody zamiast słodzonych napojów.