Jolanta Łebek

Praca naszej szkoły w czasie zdalnego nauczania, to również możliwość skorzystania z pomocy psychologiczno – pedagogicznej. Zarówno uczniowie, jak ich rodzice mogą kontaktować się z pedagogiem szkolnym w następującej formie:
- przez Dziennik Elektroniczny (również dyżur w każdą środę w godzinach: 16.30 – 17.30)
- mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- telefonicznie: telefon do sekretariatu szkoły z prośbą o oddzwonienie przez pedagoga - za pośrednictwem wychowawców klas


HARMONOGRAM PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

  Konsultacje dla uczniów Konsultacje dla rodziców

Poniedziałek

10.00 – 12.00

 12.00 – 14.00

Wtorek

9.00 – 12.00

 12.00 – 13.00

Środa

9.00 – 12.00

 12.00 – 13.00

Czwartek

9.00 – 12.00

 12.00 – 13.00

Piątek

13.00 – 14.00

 14.00 – 17.00

Informacja dla rodziców i uczniów nt. przestrzegania zasad w zdalnym nauczaniu

W związku z sytuacją związaną z zagrożeniem Covid-19 w polskich szkołach zostało wprowadzone nauczanie zdalne w trakcie którego nauczyciele realizują z uczniami proces dydaktyczny i wychowawczy w formie zdalnej.

Zgodnie z Zarządzeniem Dyrektora CKZiU, ul. Grota Roweckiego 64 w Sosnowcu nauczanie zdalne jest prowadzone na platformie Google G-Suit i obowiązuje wszystkie strony ww. procesu.

W związku z tym faktem przypominamy, że:

- Przed każdymi zajęciami wyłączamy wszystko, co mamy na komputerze lub komórce. To, co dzieje się w tle może nas po prostu rozpraszać i przeszkadzać w uczestnictwie w zajęciach. Seriale, portale, gry - możemy się nimi zająć po lekcji online.

- Ekrany to teraz nasza klasa online – podobnie jak w szkole podczas lekcji, również tutaj NIE odzywamy się do siebie wulgarnie, nie wyśmiewamy innych, nie krytykujemy, nie obrażamy.

- Logujemy się zawsze swoim imieniem i nazwiskiem, nie podszywamy się pod nikogo innego, nie zmieniamy nicków w czasie lekcji. Dzięki temu nauczyciel wie, że Ty to Ty.

- Przypominamy o korzystaniu z maili założonych każdemu uczniowi i pracownikowi przez szkołę (@edu.ckziu.com) w celu ułatwienia kontaktu i zabezpieczenia przed niewłaściwym korzystaniem z komunikacji online.

- Link i hasło do lekcji online jest indywidualne dla każdej klasy. Dla bezpieczeństwa wszystkich uczestników lekcji nie podajemy nikomu spoza klasy hasła dostępu do naszych zajęć.

- Na lekcje online uczniowie są zapraszani przez nauczycieli prowadzących (nauczyciele wysyłają uczniom zawiadomienia przez g-mail) a zajęcia są prowadzone w czasie planowych zajęć według dziennika lekcyjnego.

- Lekcji nie wolno nagrywać, fotografować, robić print screenów i upubliczniać. Złamanie tej ważnej zasady wiąże się nie tylko z wykluczeniem z lekcji, ale też z konsekwencjami prawnymi.

- Głos na zajęciach zabieramy po kolei. Jest to ustalone przez osobę, która prowadzi zajęcia lub przez Was - poprzez zgłoszenia się do odpowiedzi.

- Nie podnosimy na siebie głosu. Ani mówiąc przez komunikator, ani w trakcie aktywności na forach - NIE PISZ CAPS LOCKIEM.

- Widzicie coś, co Was niepokoi? Reagujcie i informujcie nauczycieli o tym.

- Zajęcia online wymagają od nas wszystkich skupienia. Szanujmy swój czas i koncentrujmy się na tym, co dzieje się na zajęciach. Jeśli zajęcia będą zakłócane, nauczyciel może wyciszać klasę i dać dostęp do mikrofonu tylko wskazanym uczniom.

- Podobnie jak na zajęciach w budynkach szkolnych ważna jest frekwencja na zajęciach, nie spóźnianie się na nie, aktywność na zajęciach, przygotowanie do zajęć oraz dotrzymywanie terminów np. oddawania/odsyłania prac.

- W trakcie prowadzonych lekcji (odpowiedź i frekwencja na zajęciach, wartość merytoryczna przesłanych prac) uczeń jest oceniany przez nauczyciela.

- Korzystając z narzędzia Google G-Suit oraz dziennika elektronicznego możesz korzystać ze wsparcia pedagoga szkolnego oraz doradcy zawodowego.

- Możecie (jako uczniowie) korzystać również z pomocy oferowanej przez telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – informacje na stronie www.116111.pl a numer telefonu zaufania to: 116 111.© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .