WSPÓŁPRACA Z UNIWERSYTETEM EKONOMICZNYM W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

DSCF2370W dniu 24 października kolejny raz odwiedzili nas przedstawiciele Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uczniowie klas trzecich i czwartych technika ekonomisty mieli okazję uczestniczyć w warsztatach przygotowanych przez panią dr Magdalenę Wójcik-Jurkiewicz wraz ze studentami reprezentującymi Koło Naukowe „Rachmistrz”.
Studenci przedstawili uczniom cele działania oraz przedsięwzięcia, jakie są prowadzone w ramach Koła Naukowego, między innymi konkurs z zakresu rachunkowości „Rachmistrz”, organizowanie konferencji tematycznych oraz uczestniczenie w nich.

Następnie młodzież z zaciekawieniem wysłuchała wykładu na temat : „Koszty jako element zarządczy”, w którym pani doktor przedstawiła praktyczne zastosowanie poznanej teorii na lekcjach.
Uczniowie brali czynny udział w dyskusji, która zakończyła się rozwiązywaniem ćwiczeń przygotowanych wcześniej przez studentów. Nasi uczniowie zostali podzieleni na trzyosobowe grupy i pod okiem przedstawicieli uczelni rozwiązywali case study na temat klasyfikacji kosztów.
Następnym przedsięwzięciem będzie udział w konkursie „Rachmistrz” 6 listopada, w którym będą brać udział uczniowie z klasy IV a oraz IV c, za których mocno będziemy trzymać kciuki.