Dzień Młodego Pracownika 2024

20240523 113207Dzisiaj odbyły się w CKZiU Targi Pracy i Edukacji w ramach Dnia Młodego Pracownika 2024. To już kolejna edycja tego wydarzenia w naszej szkole. Młodzież zwiedzała stanowiska pracodawców, rekruterów oraz jednostek OHP oferujących zatrudnienie stałe oraz dodatkowe. Podczas spotkań z pracodawcami młodzi ludzie mogli poćwiczyć pierwsze rozmowy rekrutacyjne, dowiedzieć się jakie są ścieżki awansu oraz możliwości rozwoju, a także jak wygląda specyfika pracy w różnych obszarach. Ponadto uczniowie zwiedzali również stoiska uczelni wyższych, na których przedstawiciele prezentowali ofertę edukacyjną, warunki rekrutacji oraz możliwości rozwoju, zdobywania dodatkowych certyfikatów i kwalifikacji już w trakcie nauki.Dodatkowo odbywały się indywidualne rozmowy z doradcami zawodowymi  na temat planowania własnej kariery. 
Pośród wystawców na Targach Pracy byli przedstawiciele: Głównego Urzędu Statystycznego w Katowicach, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Sosnowcu, Straży Granicznej, Wojewódzkiej Komendy Policji z Katowic, Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu, Młodzieżowego Centrum Kariery oraz Młodzieżowego Biura Pracy Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP z Sosnowca, Dąbrowy Górniczej i Katowic, Wojewódzkiego Urzędu Pracy z Katowic, Eures Katowice, SGP Group, Power Jobs, Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, InWork, gi Group, Doradcy Podatkowi oraz Biuro Rachunkowe Księgowi Doradcy z Katowic. Natomiast wśród uczelni wyższych na Targach Edukacji były: Wyższa Szkoła Biznesu i Nauk o Zdrowiu Filia Rybnik, Akademia WSB Dąbrowa Górnicza, Wyższa Szkoła Planowania Strategicznego Dąbrowa Górnicza, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia w Krakowie, Uniwersytet Merito Wydział Chorzów, Akademia Śląska w Katowicach, Akademia Humanitas w Sosnowcu, Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Uniwersytet Ignatianum w  Krakowie oraz Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach.


Organizatorem Dnia Młodego Pracownika byli doradcy zawodowi Studia Planowania Kariery AleStart! działającego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, natomiast współorganizatorem było Młodzieżowe Centrum Kariery Śląskiej Wojewódzkiej Komendy OHP z Sosnowca. Impreza cieszyła się dużym powodzeniem wśród uczniów technikum i branżowej szkoły CKZiU oraz szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Wszystkim wystawcom oraz odwiedzającym serdecznie dziękujemy za udział i do zobaczenia za rok!