SPOTKANIE AUTORSKIE MARTY FOX Z MŁODZIEŻĄ CKZiU

25 kwietnia 2024 roku w Technikum nr 1 Ekonomicznym odbyło się długo oczekiwane wydarzenie kulturalne przygotowane przez panie Marzenę Formę, Izabelę Stefańską i Sonię David.

Wyjątkowym gościem była kobieta niezwykła – powieściopisarka, poetka, eseistka, dziennikarka, bibliotekarka –  pani Marta Fox. W spotkaniu autorskim uczestniczyli nie tylko uczniowie CKZiU, ale również kilku szkół podstawowych z Sosnowca, Jaworzna, Będzina i Dąbrowy Górniczej, którzy zostali laureatami konkursu plastyczno-literackiego i wykonali najpiękniejsze zakładki do książek Marty Fox. Pani dyrektor CKZiU Elżbieta Czernik wraz z pisarką wręczyły im nagrody książkowe oraz dyplomy.
Tę galę poprzedziła rozmowa młodzieży z panią Martą Fox, która udzieliła bardzo wyczerpujących odpowiedzi na pytania dotyczące tajemnic warsztatu pracy pisarki. W bardzo ciekawy, a jednocześnie zrozumiały i prosty sposób opowiedziała o swoich doświadczeniach życiowych splecionych z pracą twórczą nad ostatnią powieścią „Moja Ołowianko, klęknij na kolanko” oraz o jeszcze „gorącym” audiobooku tejże książki.
Cała uroczystość, mimo iż dotyczyła sztuki i literatury, przebiegła w lekkiej i swobodnej atmosferze. Decydujący wpływ niewątpliwie na taki stan rzeczy miała sama pani Marta Fox – osoba wyjątkowo otwarta, sympatyczna, pięknie opowiadająca i umiejąca skupić uwagę młodzieży na swoich wypowiedziach.
Obietnica kolejnego spotkania – tym razem z poezją tej autorki – daje nadzieję na kontynuację tej smacznej rozmowy z tą wyjątkową artystką…