VII Ogólnopolski Konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa”

15 marca 2022 roku w budynku przy ul. Grota-Roweckiego 66 odbył się Finał VII Edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Młody mistrz fryzjerstwa”, którego organizatorem jest Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Technikum nr 7- Projektowania i Stylizacji Ubioru. W konkursie uczestniczyli uczniowie z 25 szkół fryzjerskich z całego kraju. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej startowali w jednej konkurencji. Ich zadaniem było wykonanie fryzury pokazowej na modelce, inspirowanej linią amerykańskich lalek Monster High. W tym roku na wzór zawodów Worldskills wpływ na ocenę i wyłonienie zwycięzców miała każda uczestnicząca szkoła, posiadająca swojego przedstawiciela wśród jury. Głównym sponsorem tegorocznych nagród była marka Fale Loki Koki, którą reprezentowała Małgorzata Łaszewska-Czeszyk , sponsorem jednego z wyróżnień był Paweł Nabrdalik z Nabrdalik Akademia Fryzjerska. Jak co roku została przyznana zaszczytna nagroda dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Grota-Roweckiego 64 w Sosnowcu.

Jury konkursowe wyłoniło następujących zwycięzców:

I miejsce zajęła Ksenia Dałek z Zespołu Szkół im. Gen. Sosabowskiego w Bielsku Białej;

II miejsce zajęła Oliwia Stanek ze Szkoły Branżowej I Stopnia nr 5 w Zawierciu;

III miejsce przypadło Alicji Będkowskiej z Branżowej Szkoły I Stopnia Fryzjerstwa i Kosmetyki Da Vinci w Tychach.

Wyróżnienie od firmy Fale Loki Koki zdobyła Klaudia Morawiec z Branżowej Szkoły I Stopnia Fryzjerstwa i Kosmetyki Da Vinci w Tychach. 

Wyróżnienie Akademii Fryzjerskiej Nabrdalik zdobyła Amelia Paterak z Zespołu Szkół Technicznych w Nysie. 

Wyróżnienie Prezydenta Miasta Sosnowiec otrzymała Wiktoria Noras z Branżowej Szkoły I Stopnia Fryzjerstwa i Kosmetyki Da Vinci w Tychach. 

Wyróżnienie dyrektora Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Grota-Roweckiego 64 w Sosnowcu zdobyła Martyna Bulanda z Zespołu Szkół Technicznych im. W. Pola w Gorlicach.