ELIMINACJE OKRĘGOWE VII EDYCJI OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI HANDLOWO – MENEDŻERSKICH W TECHNIKUM NR 1 EKONOMICZNYM

18 listopada 2021 r. w Technikum nr 1 Ekonomicznym w CKZiU po raz kolejny odbyły się eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo – Menedżerskich. To już VII edycja tej interdyscyplinarnej Olimpiady sprawdzającej wiedzę i umiejętności handlowe i menedżerskie uczniów. 

Głównym organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy oraz Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Batorego w Koninie. Temat wiodący tegorocznych zmagań uczestników Olimpiady brzmiał: „Inflacja a zachowania podmiotów gospodarczych w Polsce”.

W tegorocznych zmaganiach okręgowych w Technikum nr 1 Ekonomicznym uczestniczyła rekordowa liczba 50 zawodników z 11 miast: Bielska Białej, Bytomia, Chorzowa, Knurowa, Ornontowic, Rudy Śląskiej, Rybnika, Sosnowca, Wielunia, Wodzisławia Śląskiego i Zabrza.

Naszą szkołę reprezentowało sześcioro uczniów z klas trzecich i czwartych, kształcących się w zawodzie technik ekonomista i technik rachunkowości: Emilia Gogoc, Błażej Klachacz, Rozalia Matusik, Magdalena Musiał, Dagmara Wiejacha, Anna Stach.

Punktualnie o godzinie 12.00 uczniowie zmierzyli się z zadaniami z zakresu nauk ekonomicznych. Zgodnie z regulaminem 60 uczniów, którzy uzyskają największą ilość punktów w eliminacjach okręgowych przechodzi do finału. Podobnie jak w poprzednich edycjach laureaci i finaliści Olimpiady są zwolnieni z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Finał ogólnopolski Olimpiady zaplanowano na 10 grudnia 2021r.  

Niecierpliwie będziemy czekać na wyniki zawodów okręgowych i mocno trzymamy kciuki za uczniów naszej szkoły.