„ Praktyka czyni mistrza – Sosnowiec łączy młodych profesjonalistów ” CKZiU gości młodzież z Les Mureaux

W dniach od 27 września do 1 października  2021 roku Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Grota Roweckiego 64 w Sosnowcu w ramach projektu gości  uczniów ze szkoły w Les Mureaux we Francji. 

Pierwszego dnia, podczas  uroczystej , powitalnej obiadokolacji  wszyscy uczestnicy zostali zapoznani  z programem zajęć na najbliższe dni. We wtorek odbyły się pierwsze wspólne warsztaty, dotyczące obsługi ruchu turystycznego. Młodzież przedstawiła prezentacje multimedialne, popularyzujące atrakcje turystyczne  miasta i regionu, z którego przyjechała.  Wszyscy doskonale  bawili się,  uczestnicząc w konkursach, które zostały przygotowane  na to spotkanie. Po południu grupa uczniów  odwiedziła katowicką  Strefę Kultury, gdzie zwiedzała Muzeum Śląskie. W środę uczestnicy projektu wraz z opiekunami  przygotowywali tradycyjne potrawy kuchni polskiej. Podsumowaniem zajęć  była degustacja zrobionych dań. Również w środę odbyły się warsztaty z branży hotelarskiej. Zadaniem młodzieży było przygotowanie pokoju hotelowego dla gościa VIP. W następnym dniu na uczestników projektu czekają zajęcia z zakresu fotografii połączone z sesją fotograficzną. Wszystko będzie się odbywać w profesjonalnym studiu fotograficznym. Dzień ma zakończyć wycieczka do Krakowa.

Dzięki  udziałowi w projekcie „Praktyka czyni mistrza- Sosnowiec łączy młodych profesjonalistów” młodzież z Polski i Francji będzie mogła wymienić się swoimi doświadczeniami zawodowymi, a także poznać kulturę odwiedzanego kraju

Organizatorem projektu jest Miasto Sosnowiec oraz  Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, Grota Roweckiego 64.