Innowacyjnie w CKZiU

Rok działań innowacyjnych z języka polskiego, biologii i języka angielskiego za nami. Mimo zdalnego nauczania udało się autorkom innowacji, mgr Małgorzacie Nowak, mgr Ilonie Lipce, mgr Agnieszce Pilawskiej-Sadlik oraz mgr Magdalenie Domskiej osiągnąć zamierzone cele.

Dzięki realizacji innowacji Czas na lekturę”, „Zdrowie” i Make „Friends” with English uczniowie naszej szkoły pogłębili wiedzę na temat zapobiegania chorobom, doskonalili umiejętność komunikowania się w języku angielskim oraz sięgnęli po lektury.
Efektem pracy innowacyjnej na zajęciach języka angielskiego było stworzenie gier on-line na platformie Quizizz. Lekcje języka polskiego urozmaicały nagrane przez uczniów e-booki lektur szkolnych. Na lekcjach biologii uczestniczki innowacji mogły spojrzeć na swoje zdrowie z większą wiedzą, świadomością i troską. Przy wsparciu Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w osobie prof. dr. hab. Roberta Musioła, który przeprowadził dla naszych uczennic serię wykładów związanych z lekami i leczeniem: „Skąd się biorą leki?”, „Pod strzechą znachora”, „Efekt placebo” nauczyły się przede wszystkim tego, że łatwiej, taniej i przyjemniej jest zapobiegać chorobom niż je leczyć. Poznały badania, które pozwalają na szybkie zdiagnozowanie choroby. Dzięki innowacji, uczennicom łatwiej będzie podjąć dalsze kształcenie w tzw. „białych zawodach”: opiekunek medycznych, asystentek w DPS, pomocy medycznych.
Innowacje pedagogiczne podejmowane przez twórczych nauczycieli Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w CKZiU były odpowiedzią na konkretne potrzeby ucznia, okazały się wsparciem dla jego wszechstronnego rozwoju, ponadto przyczyniły się do wzrostu atrakcyjności szkoły.