KOLEJNA WIZYTA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W DNIACH OTWARTYCH ORGANIZOWANYCH PRZEZ UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KATOWICACH

1Dnia 30 kwietnia 2017 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w dniach otwartych organizowanych przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach, którym w tym roku towarzyszyło hasło „wirtualnie i globalnie”. Uczniowie klasy III a i III c mieli możliwość uczestniczyć w przygotowanych specjalnie dla nich następujących wykładach:

  1. „Czym jest nazwa i czy Szekspir na pewno miał rację, czyli istota i znaczenie marki w marketingu i marketingu międzynarodowym” prowadzonym przez dr Aleksandrę Burgiel.
  2. „Co to jest pieniądz i skąd go wziąć?” prowadzonym przez dr Annę Doś.

Nie zapomniano również o nas, czyli opiekunach młodzieży biorącej udział w tym przedsięwzięciu przygotowując wykład dla nauczycieli, który prowadził dr Bartłomiej Gabryś, pt. "Wartość czy innowacje – czyli słów kilka o tym, co ceni rynek”.
Dodatkową atrakcją była możliwość spotkania się młodzieży z „Ambasadorami Kierunków”, którzy chętnie udzielali informacji zarówno na podstawowe pytania, jak i te bardziej nurtujące przyszłych żaków. Była to doskonała okazja, by młodzież mogła nie tylko poczuć się jak student, ale również zyskać cenne informacje o tym, jak dołączyć do społeczności studenckiej.
Z ramienia naszej szkoły opiekunami młodzieży były panie: Ilona Król i Anna Kowalska.