„Dobre praktyki” w CKZIU

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Grota Roweckiego 64 w IV Edycji Konkursu "Szkoła zawodowa najwyższej jakości” 2019 otrzymało wyróżnienie „Dobre praktyki” w kategorii współpraca z otoczeniem szkoły, tytuł praktyki :Międzynarodowa mobilność kluczem do sukcesu na rynku pracy.

Celem konkursu organizowanego przez  Fundację Fundusz Współpracy w Warszawie było  zebranie i promowanie przykładów dobrych praktyk w zakresie zapewniania jakości w szkołach zawodowych, przy czym dobra praktykę rozumiano jako „sprawdzoną, godną naśladowania inicjatywę, często przełamującą dotychczasowe schematy postrzegania pewnych kwestii, wykazującą duży stopień skuteczności, a także pewne nowatorstwo i prostotę”. Praktyki mogły dotyczyć różnych obszarów zapewniania jakości, m.in. rozwoju kadry pedagogicznej, programów i metod nauczania, praktyk zawodowych, zaspakajania indywidualnych potrzeb ucznia, poradnictwa i doradztwa zawodowego i współpracy z otoczeniem szkoły. Ocenie podlegają  ich efektywność, oryginalność i innowacyjność, kompleksowość rozwiązania, zaangażowanie partnerów, a także możliwość realizacji zgłoszonej praktyki przez inne szkoły .

Wyniki konkursu pokazały ze CKZIU to szkoła, której uczniowie poprzez udział w mobilnościach  zdobywają specjalistyczną wiedzę i doświadczenie zawodowe, co pozwala  im na uzyskanie konkurencyjnej pozycji oraz pewności  na zatrudnienie na lokalnym, regionalnym krajowym i europejskim rynku pracy.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .