Projekty UE

Działania w projekcie Erasmus+

W dniu 14 listopada 2019 r  gościliśmy pana Bruno Carromeu prezesa firmy EPD naszej organizacji partnerskiej w ramach programu Erasmus +.
Mieliśmy przyjemność zaprezentować nasza nowa bazę dydaktyczno-warsztatową, jak również omówić szczegóły majowej mobilności uczniów.


ERASMUS

DZIEŃ ERASMUSA

W ramach corocznego dnia Erasmusa w naszej szkole przyszli uczestnicy projektów unijnych mieli okazję dowiedzieć się jak wyglądają praktyki zagraniczne, w jakich przedsiębiorstwach pracowali uczniowie, którzy wyjechali w maju 2018 roku na staż zagraniczny do Hiszpanii. Młodzież, która jest bogatsza o doświadczenia międzynarodowe związane z mobilnością przedstawiła w postaci prezentacji multimedialnej cały swój pobyt, miejsce zamieszkania, okolicę pobytu, zakłady pracy oraz program kulturalny, dzięki któremu zobaczyli wiele ciekawych zabytkowych miejsc. Uczniowie klas trzecich, którzy aplikują do kolejnego wyjazdu zakochali się w propozycjach oferowanych przez Program Erasmus plus. Trzymamy za nich kciuki podczas rekrutacji.


 ERASMUS DAY

11 pażdziernika  w galerii „Ładniej” miało miejsce otwarcie wystawy pt. „Erasmus in one shot”

Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach Erasmus Days czyli Dni Erasmusa. Są one inicjatywą mająca na celu upowszechnienie rezultatów projektów realizowanych w ramach programu Erasmus+.

W czasie tych światowych obchodów CKZiU zorganizowało w galerii „Ładniej” wystawę fotograficzną prezentującą działania w projekcie „ Nowe doświadczenie zawodowe – nowe możliwości”.
Uczestnicy  ubiegłorocznych staży  zaprezentowali swoje wspomnienia i podzielili się doświadczeniem  z udziału w projekcie z młodszymi koleżankami i kolegami.
Na otwarcie wystawy przybyli uczniowie CKZiU ubiegający się o tegoroczne staże. Wystawę będą mogli zobaczyć wszyscy mieszkańcy Sosnowca.