Cukiernik

cukiernik

Słodycze lubią niemal wszyscy, a świeżym, pachnącym ciastom, ciastkom, czekoladzie i innym deserom trudno się oprzeć. Najlepsze i najsmaczniejsze są oczywiście te, które sprzedawane są przez wykwalifikowanych cukierników, dbających o najwyższą jakość swoich wyrobów.

Cukiernik zajmuje się nie tylko wypiekaniem ciast i ciasteczek, lecz także wyrobem innych słodyczy i deserów. Może on prowadzić własną działalność gospodarczą, pracować nie tylko w cukierniach, punktach cukierniczych czy pracowniach, lecz także w hotelach czy marketach. Coraz popularniejsze są manufaktury słodyczy - to w nich na oczach klientów przeprowadzane są pokazy, podczas których wykwalifikowani cukiernicy tworzą piękne cukierki, lizaki i inne słodycze w wielu smakach i kolorach.

Tajniki tego zawodu są właściwie niezmienne od lat, jednak warto wspomnieć, że aktualnie, dzięki rozwojowi technologii, cukiernicy mogą korzystać z wielu narzędzi ułatwiających ich pracę, takich jak miksery, blendery itp. To znacznie upraszcza wiele procesów i pozwala je przyśpieszyć.

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=Klj4tWMsBvQ{/youtube}

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .