Mikołajki w Stylizacji

7 grudnia w naszej szkole zapanowała atmosfera zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wszystkie klasy odwiedził Św. Mikołaj ze słodkościami. Na szkolnych korytarzach rozbrzmiewały świąteczne piosenki. Samorząd Szkolny zorganizował kiermasz, na którym można było spróbować pysznego ciasta, jak również wziąć udział w loterii fantowej. Cała kwota, która została zebrana zostanie przeznaczona na organizację Zabawy Mikołajkowej zaplanowanej na 14 grudnia i zakup paczek dla dzieciaków z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka nr 2 w Sosnowcu.
Wszystkim serdecznie dziękujemy.


Niezapomniana lekcja historii i patriotyzmu w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru

Dnia 29 listopada 2018 r. w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 odbyła się uroczysta wieczornica z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Spotkanie to miało za zadanie przypomnieć odległe, jakże znaczące dla każdego Polaka chwile, ale także uświadomić, że najważniejszą wartością jest wolna Ojczyzna.

Szkolenie zawodowe – technik przemysłu mody

26.11.2018 roku odbyło się szkolenie dla uczniów III klasy kształcących się w zawodzie Technik przemysłu mody, pt. "Jak założyć własną markę modową", które przeprowadziła Żaneta Manikowska - przedsiębiorca w branży modowej, ekspert w dziedzinie kreowania wizerunku biznesowego i politycznego, dyplomowany projektant ubioru oraz profesjonalna stylistka mody, specjalista z zakresu etykiety w biznesie, dress code'u, protokołu dyplomatycznego.

WARSZTATY W SOSNOWIECKIM PARKU NAUKOWO-TECHNOLOGICZNYM

W dniach od 14 do 27 listopada 2018 r. młodzież CKZiU uczestniczyła wraz z opiekunami w zajęciach warsztatowych w Sosnowieckim parku Naukowo-Technologicznym. Warsztaty prowadzone były przez pracowników naukowych Wydziału Farmacji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. Tematyka zajęć dotyczyła badań naukowych oraz profilaktyki prozdrowotnej.

Technikum nr 7 zaprezentowało się podczas 2 edycji KTW Fasion Week

Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 brało udział w wielkiej modowej imprezie KTW Fasion Week, odbywającej się od 8 do 11 listopada br. w katowickiej Fabryce Porcelany. W programie 2 edycji Fasion Week znalazły się premierowe pokazy znanych i początkujących projektantów, dyskusje i wykłady otwarte.

„Moda na ECO”

27.11.2018 roku uczniowie z klasy II Ta, kształcący się w zawodzie Technik przemysłu mody uczestniczyli w I Konferencji i warsztatach „Moda na ECO” w Katowicach.
Organizatorem przedsięwzięcia była JC Academia Agencja Marketingu Zintegrowanego i Wyższa Szkoła Techniczna w Katowicach.
W ramach konferencji odbyły się wykłady dotyczące Eco Mody i Eco Tekstyliów oraz warsztaty pt. „Zaprojektuj i wykonaj EKO Produkt”, w ramach, których uczestnicy mogli wykonać akcesoria lub ubiory o charakterze ekologicznym.

Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 włączyło się w obchody Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych, co jest wyrazem pamięci o poszkodowanych na drogach.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .