DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

W dniu 22.10.2018 nauczyciele języków obcych z Technikum Nr 7 i Branżowej Szkoły I Stopnia Nr 9 przygotowali dla swoich uczniów nie lada atrakcje. Szkoła rozbrzmiewała tonami angielskojęzycznych i francuskojęzycznych przebojów. Szczególnym wydarzeniem tego dnia było wspólne odtańczenie belgijki. Mistrzyniami w konkursie wiedzy o krajach angielskojęzycznych zostały Żywia Tabaka i Estera Wasik z klasy 4Ta. Zabawę uprzyjemniał poczęstunek w stylu angielskim, francuskim i niemieckim, z którego dochód zostanie przeznaczony dla zwierząt z sosnowieckiego schroniska.
Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok.

KACPER KRUZ NOWYM PRZEWODNICZĄCYM SZKOŁY

W piątek 19 października br. odbyła się debata kandydatów na przewodniczącego szkoły, którzy w wyborach otrzymali taką samą liczbę głosów. Uczniowie Konrad Czech i Kacper Kruz odpowiadali na pytania przygotowane przez uczniów naszej szkoły, które dotyczyły między innymi pracy na stanowisku przewodniczącego. Kandydaci odpowiadali na pytania dotyczące promocji szkoły, wolontariatu szkolnego, organizacji imprez szkolnych, a także dlaczego chcą być przewodniczącym szkoły. Po debacie, która wywołała dużo emocji wśród uczniów, odbyły się wybory. Przewodniczącym szkoły został Kacper Kruz.

Rekord Guinessa ustanowiony

16 października br. Hala sportowa przy ul. Żeromskiego była miejscem uczniowskich potyczek. Młodzież z sosnowieckich szkół brała udział w pobijaniu rekordu Guinessa w udzielaniu pierwszej pomocy. Uczniowie Technikum nr 7 przyczynili się do ustanowienia nowego rekordu, który wynosi 35 minut nieprzerwanie prowadzonej resuscytacji, czyli RKO. RKO to podstawowy zabieg podtrzymujący życie poszkodowanego. Wszystkim uczestnikom gratulujemy zaangażowania i umiejętności.

Ogólnopolski Tydzień Kariery 2018

Hasłem przewodnim tegorocznego Tygodnia Kariery było „Bądź architektem swojego szczęścia!”. W dniach 15-19 października br. w CKZiU z tej okazji odbywały się warsztaty, wykłady oraz prelekcje dla młodzieży. Podczas tego tygodnia doradcy zawodowi oraz nauczyciele w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego podjęli szereg działań umożliwiających młodzieży rozwijanie talentów i kompetencji. Odbywały się: kiermasze ofert pracy, cykl zajęć wspomagających planowanie kariery edukacyjno-zawodowej uczniów, a także ich aktywizacje zawodowe na rynku pracy.

Uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej

13 października br. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Święta Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości wicedyrektor CKZiU pani Małgorzata Nowak złożyła  wszystkim pracownikom szkoły najserdeczniejsze życzenia oraz wyrazy uznania za trud włożony w wychowanie i kształcenie młodzieży. Słowa podziękowań przekazał również wicedyrektor Centrum pan Janusz Chmurzyński, który w swoim przemówieniu zwrócił uwagę na wyjątkowość zawodu nauczyciela.

Finałowa Gala łódzkiej ASP z udziałem nauczycieli Technikum nr 7

17 października 2018 roku w auli Centrum Promocji Mody łódzkiej ASP odbyła się 33 edycja Gali Dyplomowej – najbardziej wyczekiwanego święta mody w Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. W gronie zaproszonych znaleźli się nauczyciele przedmiotów zawodowych branży odzieżowej z Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru, współpracujący z Akademią od wielu lat.

Europe – I like it!


Coolturalne Partnerstwo na rzecz wzmacniania poczucia przynależności do europejskiej wspólnoty.
CKZiU Grota-Roweckiego 64 wzięło udział w międzynarodowym projekcie organizowanym przez IX Liceum Ogólnokształcące w Sosnowcu oraz Urząd Miasta Sosnowca, finansowanym ze środków programu Unii Europejskiej „Europe for Citizens”.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .