Szkoła Podstawowa nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu prowadzi nabór w roku szkolnym 2018/2019 do klas VII dwujęzycznych

Informacja w załączniku - kliknij i pobierz

W II SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 ROZPOCZYNA DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNY KLUB EKOLOGICZNY „EKOSFERA”

NAJWAŻNIEJSZE PRIORYTETY TO:
- Budowanie u uczniów postawy szacunku do przyrody i mądrego korzystania z jej zasobów.
- Podnoszenie wiedzy i świadomości ekologicznej społeczeństwa szkolnego.
PIERWSZA AKCJĄ EKOLOGICZNĄ BĘDZIE:
ADOPCJA JEDNEGO Z ZAGROŻONYCH GATUNKÓW ZWIERZĄT RAZEM Z ORGANIZACJĄ WWF POLSKA.
PRZY WEJŚCIU DO SZKOŁY ZNAJDUJE SIĘ TABLICA INFORMACYJNA Z CHARAKTERYSTYKĄ KAŻDEGO GATUNKU
WŚRÓD CAŁEJ SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ ZOSTANIE PRZEPROWADZONA ANKIETA, KTÓREJ ZADANIEM BĘDZIE WYBÓR JEDNEGO GATUNKU.
BĄDŹ GŁOSEM TYCH, KTÓRZY GO NIE MAJĄ.
ZAANGAŻUJ SIĘ W OCHRONĘ ŚRODOWISKA W KTÓRYM ŻYJESZ.
ZAPRASZAMY DO CZYNNEGO UDZIAŁU W ŻYCIU KLUBU.

opiekun Szkolnego Klubu Ekologicznego – Agnieszka Kowalczyk

Regulamin
Gatunki zgrożone

Konkurs wiedzy o Holokauście

Zapraszamy uczniów klas trzecich gimnazjum do udziału w szkolnym konkursie wiedzy o Holokauście. Szczegółowe informacje o konkursie znajdziecie w Regulaminie zamieszczonym poniżej. Zgłoszenia przyjmują panie: I. Gumula i I. Paliga do dnia 15 stycznia.
Regulamin

UCZNIOWIE CKZIU POMAGAJĄ NAJMNIEJSZYM PACJENTOM W RAMACH 26 FINAŁU WOŚP

W ciągu poprzednich 25 finałów WOŚP Orkiestra zebrała i przekazała na wsparcie polskiej służby zdrowia sumę ponad 825 milionów złotych. Cel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na 2018 rok to wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Ten szczytny cel przyświecał uczniom CKZiU Grota- Roweckiego 64, którzy jak co roku licznie zaangażowali się w akcję pomagania innym.

EKOAGENT W TECHNIKUM NR 7 PROJEKTOWANIA I STYLIZACJI UBIORU

5 stycznia br. w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 gościli twórcy telewizyjnego programu Ekoagent, emitowanego na antenie TVP3. Młodzi adepci sztuki krawieckiej będą bohaterami kolejnego odcinka Ekoagenta, a to za sprawą zaprojektowanej i wykonanej przez siebie ekokolekcji strojów jeansowych. Wykorzystując wyobraźnię i umiejętności zawodowe stworzyli nowe, oryginalne modele odzieży. Pokazali, jak można przekształcić nienoszone, niemodne ubrania i wykorzystać ponownie. Uczniowie stali się ekobohaterami, którzy mają świadomość jak nasze konsumenckie wybory wpływają na przyszłość świata, człowieka i środowiska. Ekobohaterów będzie można zobaczyć na antenie TVP3 we wtorek 16 stycznia o godz. 18. Serdecznie zapraszamy do oglądania.

Piszemy listy w obronie innych…

Każdego roku, w okolicach Dnia Praw Człowieka, ustanowionego przez ONZ, organizacja Amnesty International organizuje Maraton Pisania Listów. Listy pisane są w obronie ludzi, których prawa są łamane w różnych krajach i na różne sposoby; ludzie ci są więzieni bez prawomocnych wyroków sądowych, prześladowani, szykanowani, pozbawiani pracy, izolowani od swoich bliskich, bezprawnie zabierane są ich domy, ziemia.

Uczennice Technikum nr 7 zakwalifikowały się do III etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży.

4 stycznia 2018 roku w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach odbyły się zawody II stopnia (okręgowe) OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI Z ZAKRESU PROJEKTOWANIA I WYTWARZANIA ODZIEŻY. Spośród 161 uczestników z 13 szkół do zawodów III stopnia zakwalifikowało się 20 osób. Najlepsi w zawodach okręgowych zdobyli minimum 60% punktów możliwych do uzyskania. Z CKZIU Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru do zawodów III stopnia zakwalifikowały się dwie osoby: Julia Filipiak- uczennica II klasy i Izabela Błaś-  uczennica III klasy.  Dziewczęta kształcą się w zawodzie technik przemysłu mody.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .