OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ NA NAJLEPSZEGO UCZNIA W ZAWODZIE KUCHARZ

DSC 1696W styczniu w Zespole Szkół Gastronomicznych im. Gustawa Morcinka odbył się wojewódzki etap I Ogólnopolskiego Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Kucharz. Tematem konkursu były „Potrawy z drobiem w roli głównej”. Składał się on z dwóch części: teoretycznej – tekstu i praktycznej, gdzie zadaniem ucznia było wykonanie 3 porcji dania zasadniczego z wykorzystaniem drobiu według własnej inwencji.

SZKOŁA PODSTAWOWA NR 6 IM. JULIUSZA SŁOWACKIEGO W SOSNOWCU PROWADZI NABÓR W ROKU SZKOLNYM 2018/2019 DO KLAS VII DWUJĘZYCZNYCH

Szkoła Podstawowa nr 6 im. Juliusza Słowackiego w Sosnowcu prowadzi nabór w roku szkolnym 2018/2019 do klas VII dwujęzycznych.

SZCZEGÓŁY REKRUTACJI POBIERZ

PISAĆ SZYBKO I DOKŁADNIE TO DEWIZA UCZNIÓW TECHNIKUM NR 3 BIORĄCYCH UDZIAŁ W „KLAWIATUROWYCH WYZWANIACH”

„Klawiaturowe Wyzwanie Interinfo Polska-V  Edycja” to kolejna edycja  ogólnopolskiego konkurs on-line w pisaniu na komputerze i pracy z edytorem tekstu odbyła się w tej edycji od 19 października 2017r. do 10 grudnia 2017r. i trwała przez 4 tygodnie. Celem konkursu jest propagowanie umiejętności szybkiego pisania na klawiaturze komputera. Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskie reprezentowała dziesięcioosobowa drużyna w składzie: Patrycja Uracz, Natalia WasilewskaMichał Michałek z kl. IVGKŻ  i Aleksandra Siewierska, Dawid Nowak, Mateusz Staniszewski z kl. IIGOA oraz Ewelina Milewska, Judyta Maj, Patrycja Wojtanowska i Patryk Dowolski z kl. III GHT.

UCZNIOWIE TECHNIKUM NR 3 GASTRONOMICZNO – HOTELARSKIEGO GRAJĄ W 26 FINALE WOŚP

wospJuż po raz 26 uczniowie naszego technikum wspierali swoim udziałem WOŚP. 14 stycznia 2018 roku był dniem, w którym wszyscy jednoczyliśmy się pomagać zrealizować szlachetny cel – pozyskania środków na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie noworodków. Jak co roku nasi uczniowie i nauczyciele stanęli na wysokości zadania. W kwestowaniu podczas Wielkiego Finału WOŚP, w wielu miejscach na terenie Sosnowca brało udział 25 wolontariuszy z Gastronomika.

PROFILAKTYKA HIV/AIDS

20180105 113201W czwartek 21 grudnia 2017r., w ramach profilaktyki HIV/AIDS, uczniowie Szkoły Promującej Zdrowie rozdawali ulotki edukacyjne „To warto wiedzieć o HIV I AIDS”. Każdy uczeń naszej szkoły mógł sprawdzić swoją wiedzę w krótkim quizie „Prawda i mity o HIV I AIDS” oraz rozwiązać krzyżówkę tematyczną przygotowaną przez uczniów szkoły. Przeprowadzono lekcje profilaktyczne we wszystkich klasach. Działania te były kontynuowane jeszcze w pierwszych tygodniach 2018 roku.

X OLIMPIADA WIEDZY HOTELARSKIEJ

38 stycznia 2018 r. dwie uczennice klasy IV Technikum nr 3 Gastronomiczno – Hotelarskiego: Gabriela Leśniewska i Daria Pawelec uczestniczyły w etapie okręgowym X Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej w Wiśle. Był to kolejny, drugi etap olimpiady, do którego uczennice zakwalifikowały się po eliminacjach szkolnych, odbywających  się w listopadzie 2017 r. W Wiśle uczestnicy olimpiady mieli za zadanie rozwiązać test składający się z 60 pytań z zakresu m.in. działalności recepcji oraz obsługi gościa hotelowego. 

ETAP REJONOWY "OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA" PCK

pckW piątek, 15.12.2017 r. w sosnowieckiej siedzibie PCK przy ul. 1-go Maja 21/23 odbył się etap rejonowy XXV edycji "Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia" PCK. Brali w nim udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, naszą szkołę reprezentowała Wiktoria Lipok z klasy II GOA.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .