TURYSTYKA GÓRĄ

20180521 133635Karolina Łada, uczennica klasy I GTŻ Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego, zajęła II miejsce w VII Wojewódzkim Konkursie  „Co kraj to obyczaj. Ruszaj z nami do Hiszpanii” organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Dąbrowie Górniczej. Konkurs miał na celu zainteresować  uczniów kulturą, geografią i zabytkami Hiszpanii oraz poszerzyć wiedzę na temat tego kraju.

31 MAJA –ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

zakazTYTOŃ I CHOROBY SERCA

Każdego roku, w dniu 31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Papierosa. Zainicjowane przez Światową Organizację Zdrowia święto zwraca uwagę na zagrożenia związane z używaniem tytoniu. Tematem przewodnim Światowego Dnia Bez Tytoniu w 2018 roku było hasło: „Tytoń i choroby serca”. W trosce o swoje serce pamiętaj, że nie ma „bezpiecznej” ilości wypalanych papierosów. W ramach profilaktyki antynikotynowej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadankach na temat zdrowotnych i społecznych skutków palenia papierosów.

"DOPALACZE - DEMONY NASZYCH CZASÓW"

33017 maja rodzice uczniów Technikum i Branżowej Szkoły I Stopnia wzięli udział w spotkaniu" Dopalacze - demony naszych czasów", w trakcie którego uczestniczyli w prelekcji dotyczącej zagrożeń związanych z używaniem dopalaczy oraz mieli możliwość indywidualnych konsultacji ze specjalistą. Celem spotkania było uwrażliwienie rodziców na wczesne sygnały mogące świadczyć o tym, że dziecko ma kontakt z narkotykami, dopalaczami czy innymi substancjami psychoaktywnymi.

ELEGANCJA W JĘZYKU - ZJAWISKO BLISKIE CZY ODLEGŁE ŚRODOWISKU MŁODZIEŻOWEMU?

219Czym jest elegancja językowa? Odpowiedzi na to pytanie szukali uczniowie klasy 3 kucharz. W ramach projektu wczesnej profilaktyki wobec zachowań ryzykownych – "Falochron" młodzież na lekcji języka polskiego analizowała tekst Andrzeja Markowskiego pt. "Elegancja w języku" oraz omawiała zagadnienie, opierając się na własnych doświadczeniach. 

„IGNORANTIA IURIS NOCET….”

866„Nieznajomość prawa szkodzi…”- ta starożytna łacińska maksyma pokazuje nam, jak ważne jest poznanie podstawowych zasad prawnych obowiązujących w otaczającym nas świecie. Aby poznać, jak poruszać się wśród zawiłych paragrafów kodeksu prawnego, uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno –Hotelarskiego i Branżowej Szkoły I stopnia nr 4 Gastronomicznej wzięli udział w warsztatach zorganizowanych przy współudziale Koła Naukowego Wydziału Prawa Karnego Uniwersytetu Śląskiego.

OSTATNI DZWONEK - POŻEGNANIE ABSOLWENTÓW GASTRONOMIKA

DSC 0156W piątek, 27 kwietnia 2018 odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów Technikum nr 3 rocznik 2014 – 2018. Oficjalną część akademii rozpoczęła Pani Elżbieta Czernik - dyrektor CKZiU.  Powitała bardzo serdecznie uczniów klas czwartych, dla których po raz ostatni zabrzmiał dziś szkolny dzwonek.  Podsumowując  kończący się dla nich etap kształcenia, życzyła im sukcesów w dorosłym życiu oraz  pracy przynoszącej radość i satysfakcję z wykonywanego zawodu.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .