WAKACJE CZAS ZACZĄĆ! – UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

15W piątek 23 czerwca br. w Technikum nr 3 i Zasadniczej Szkole Zawodowej nr 4 zakończono rok szkolny 2016/2017. Młodzież pożegnała się ze szkołą w dwóch turach: o godz. 9.00 oraz 10.30. Z tej okazji odbyły się akademie, które zgromadziły całą społeczność szkolną: dyrekcję, nauczycieli, rodziców i uczniów. Na uroczystym rozdaniu świadectw obecne były: dyrektor CKZiU p. Elżbieta Czernik, wicedyrektor Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 4 Gastronomicznej p. Ewa Jachym oraz kierownik szkolenia praktycznego p. Danuta Prorok. Pani Dyrektor CKZiU Elżbieta Czernik w swoim przemówieniu dokonała podsumowania mijającego roku nauki. Zwróciła uwagę na liczne osiągnięcia uczniów „Gastronomika”. Zachęciła młodzież do podejmowania dalszego kształcenia.

GALA MISTRZÓW 2017

DSCF513621 czerwca w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu odbyła się GALA MISTRZÓW 2017. W czasie uroczystości Prezydent Miasta Sosnowca - Arkadiusz Chęciński wręczył dyplomy i nagrody dla wyróżniających się uczniów i nauczycieli. Wśród laureatów znalazła się nasza uczennica z kl. III CP Aleksandra Cikała, która rozwija swój talent pod kierunkiem pani Doroty Paszczeli.

UCZNIOWIE TECHNIKUM NR 3 MÓWIĄ :" STOP DOPALACZOM. WYBIERZ ŻYCIE".

mini 20170607 130520Dnia  7 czerwca 2017  uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno –Hotelarskiego   wzięli udział w  I Sosnowieckim Marszu pod hasłem: "STOP DOPALACZOM. WYBIERZ ŻYCIE". Celem przedsięwzięcia było włączenie się sosnowieckiej młodzieży w ogólnopolską akcję „Stop dopalaczom” poprzez zamanifestowanie solidarnej postawy sprzeciwu wobec zażywania i handlowania dopalaczami oraz  budowanie świadomości  zagrożeń , jakie niosą „nowe narkotyki”. Pomysłodawcą i organizatorem marszu był Zespół Szkół w Sosnowcu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach. Patronat honorowy nad marszem objął Prezydent Miasta Sosnowca pan Arkadiusz Chęciński.  W marszu wzięło udział około 600 uczniów z 18 sosnowieckich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, nauczyciele, sportowcy i samorządowcy.

WARSZTATY W DOMU DZIECKA

dom13 czerwca w ramach Szkoły Promującej Zdrowie i  „Akademii Pasji" odwiedziliśmy wychowanków Domu Dziecka w Sosnowcu.  Podopieczni uczestniczyli w warsztatach kulinarnych. Pod okiem nauczycieli Barbary Kubziakowskiej i Marii Witkowskiej przygotowali zdrowy i pożywny  podwieczorek - ciasteczka owsiane oraz koktajl maślankowo-bananowy.

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W „GASTRONOMIKU” W RAMACH PROJEKTU „AKADEMIA PASJI”

mini DSCF5109W dniu 5 czerwca 2017 roku „Gastronomika” odwiedziły dzieciaki z przedszkola „Bajkowo i sportowo” w Sosnowcu. Uczestniczyły one w specjalnie  przygotowanych dla nich warsztatach kulinarnych w ramach projektu „Akademia pasji”. Przedszkolaki świetnie się bawiły dekorując ciasteczka kolorowymi lukrami i posypkami. Z pomocą starszych koleżanek  przygotowały też zdrowy koktajl owocowy oraz zrobiły domowe raffaello z migdałem w środku, otoczone kokosem.

MŁODZIEŻ „GASTRONOMIKA” NA SCENIE SOSNOWIECKIEJ „MUZY”

koncertDnia 12 czerwca o godz. 17.00 na sali widowiskowo-koncertowej Klubu im. J. Kiepury w Sosnowcu odbył się koncert pt. „Miłość niejedno ma imię”, w wykonaniu młodzieży z Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego. Do „Muzy” przybyło sporo gości, którzy mieli okazję wysłuchać programu muzycznego z przewodnim motywem miłości. Jak sugerował tytuł, była to podróż przez całe życie prezentująca różne oblicza miłości. Owacja na stojąco,  łzy wzruszenia to najlepsza recenzja dla wykonawców. Gratulujemy sukcesu.

PODIUM CZEKA! ZNAMY ZWYCIĘZCÓW KONKURSU STĄD DO AMERYKI

oxfordUczniowie klasy drugiej technikum w zawodzie: technik obsługi turystycznej świetnie poradzili sobie z zadaniami Szkolnego Konkursu Wiedzy o Stanach Zjednoczonych Stąd do Ameryki. Konkurs, organizowany po raz czwarty, sponsoruje wydawnictwo Oxford University Press. Najwyższy wynik uzyskał Patryk Dowolski, drugie miejsce zajęła Judyta Maj, natomiast Marcin Kochanek był trzeci.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .