MISTRZOSTWA SOSNOWCA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PIŁCE NOŻNEJ DZIEWCZĄT

                  W dniach 25 – 26 października 2018  r. odbyły się Mistrzostwa Sosnowca szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt. Reprezentacja Technikum nr 3 Gastronomiczno – Hotelarskiego  zajęła V miejsce w ogólnej klasyfikacji wśród najlepszych szkół średnich. Jest to ogromny sukces drużyny, która po raz pierwszy brała udział w tych rozgrywkach!!!

Gratulujemy wyniku, uczestnictwa, zaangażowania i liczymy na większe sukcesy w przyszłym roku szkolnym. 

SOSNOWIECKI GASTRONOMIK DLA NIEPODLEGŁEJ …

konkurs7 listopada w CKZiU - Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskie odbędzie się konkurs kulinarny skierowany do uczniów III klasy gimnazjum i VIII klasy szkoły podstawowej pod hasłem „Słodka nasza Polska cała”. Zadaniem konkursowym będzie wykonanie słodkiej potrawy w barwach narodowych. 

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY 2018

7

W dniach 15-19 października 2018 r. w naszej szkole odbywały się warsztaty w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Uczniowie Szkół Podstawowych (SP 6, SP 10, SP 17, SP 22, SP39, SP 42, SP 45, SP 46) Gimnazjów (6, 13, 16) i ZSS nr 4 uczestniczyli w zajęciach warsztatowych mających na celu przybliżenie specyfiki pracy w zawodach, w których kształci nasza szkoła.

RÓŻOWA WSTĄŻECZKA

w4Symbol „Różowej wstążeczki” potrafi rozpoznać każdy z nas. To znak walki z nowotworem piersi. Pomysłodawczynią akcji z różową wstążką była Evelyn Lauder, dzięki której powstał światowy ruch na rzecz kobiet chorujących na raka piersi. Nasza szkoła każdego roku aktywnie włącza się w akcję profilaktyczną , w której bierze udział kilkadziesiąt krajów z całego świata. 

FILMOWA LEKCJA HISTORII-"DYWIZJON 303. HISTORIA PRAWDZIWA"

5b8679cbc8aec o full

Rok 2018 jest szczególną datą dla wszystkich Polaków. To rok, w którym świętujemy 100- lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. W rocznicę tego wydarzenia powstają filmy, organizowane są spotkania i wystawy mające ukazać wszystkim, jak Polacy, wierni tradycji „Za Wolność Waszą i Naszą”, walczyli o niepodległą Polskę w kraju i poza jego granicami. Pamiętamy nie tylko o roku 1918, ale również o czasach późniejszych, tak trudnych dla naszego narodu.

MŁODZIEŻOWY BUDŻET OBYWATELSKI

mbo

Zwycięskie projekty:

  • Strefa relaksu – 127 głosów
  • Zakup rzutników z mocowaniem – 35 głosów
  • Rezerwacje – Merlin X – dostęp do systemu rezerwacji usług turystycznych – 25 głosów
  • Kuchnia molekularna XXI wieku – 24 głosy
  • Wyposażenie pracowni gastronomicznej – 21 głosów

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

DSC 018413 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi. Uczniowie poezją i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli. W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości przywołane zostały słowa marszałka Józefa Piłsudskiego, który 10 września 1923 r. mówił o zadaniach nauczycieli w odrodzonej Polsce. 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .