GALERIA "ŁADNIEJ" ZAPRASZA DO WSPÓŁPRACY

Jesteś osobą, dla której pojęcia jak design czy rękodzieło nie są obce. Uczucie pędzla lub ołówka w dłoni nie są dla Ciebie niczym nowym? Chciałbyś zaprezentować swoją twórczość, ale nie miałeś/miałaś nigdy okazji, a może potrzebujesz kogoś kto pomógłby poprawić Ci twój warsztat? Jeśli tak to dobrze trafiłeś/trafiłaś! Galeria "Ładniej" czeka na takich ludzi jak Ty. Zgłoś się do nas! Warszawska 3, 41-200 Sosnowiec

DAR SZPIKU DAREM ŻYCIA

sosnowiecW dniu 11 kwietnia odbyła się kolejna akcja pt. DAR SZPIKU DAREM ZYCIA, nad którą honorowy patronat objął Prezydent Miasta Sosnowiec Pan Arkadiusz Chęciński. Uczniowie i nauczyciele, dzięki pomocy Katowickiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, oddali próbkę krwi - (5ml) , tym samym rejestrując się w Światowej Bazie Dawców Szpiku Kostnego. Tego samego dnia znalazło się wielu uczniów, którzy oddali 450 ml krwi i powiększyli rzeszę honorowych dawców krwi.

PROJEKT EDUKACYJNY „KREATYWNE WARSZTATY LODOWE Z SCHӦLLER ICE CREAM”

deser lodowy11            Grupa uczniów CKZiU w Sosnowcu z Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego z klasy I GŻ oraz II Goa uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Kreatywne warsztaty lodowe z Schöller Ice Cream". Głównym celem warsztatów jest rozwijanie pasji i zainteresowań uczniów w zakresie komponowania deserów lodowych na bazie ,,Schöller Ice Cream”, a także wypracowanie autorskich receptur na kreatywny deser lodowy przez uczniów. Czas trwania projektu do 30 maja 2018 r. Najbardziej kreatywni uczniowie będą mieli okazję wziąć udział w Ogólnopolskim Konkursie Master Challenge by Schöller, który odbędzie się w Expo Mazury w Ostródzie w dniu 17 kwietnia 2018 roku.

ETYKIETA W DYPLOMACJI

630„Na czym polega życie Dyplomaty?” „Czy Królowa Elżbieta II pierwsza wita Prezydenta USA?”  „Jak powinni być rozsadzeni goście w czasie przyjęcia w ambasadzie?”- takie i inne wątpliwości zostały dziś rozwiane na lekcji o protokole dyplomatycznym , która została przygotowana przez Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej. Uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego z klas 3 GKŻ, 4 GH, 3GHT, 3GOA i 4GOA wraz z nauczycielami uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez pana Adama Folka.

V EDYCJA KONKURSU MATEMATYCZNO-GEOGRAFICZNEGO "MATGEO"

matgeoHasło przewodnie konkursu: „Wiedza przyrodnicza i matematyczna w Twoich rękach”

DLA UCZNIÓW KLAS I-III TECHNIKUM Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu,  ul. G. Roweckiego 64

Konkurs skierowany jest do młodych, poszukujących i ciekawych świata

DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR ZBRODNI KATYŃSKIEJ

1Katyń jest dla Polaków „bolesną kartą” historii. Na rozkaz Stalina NKWD rozstrzelało w lasach katyńskich polskich oficerów i podoficerów internowanych w obozach w Ostaszkowie, Kozielsku i Starobielsku. Masowe groby zostały odkryte przez żołnierzy niemieckiego Wermachtu w 1943 roku. Rosjanie przez prawie 50 lat próbowali zakłamywać historię, przypisując zbrodnię żołnierzom III Rzeszy. Na lekcjach historii nie można było mówić o straszliwej zbrodni stalinowskiej. Dopiero w latach 90. XX wieku przyznali się do tego czynu. 

WSPARCIE DLA PODOPIECZNYCH FUNDACJI PODARUJ ODDECH

103W piątek 23 marca w naszej szkole odbył się  przedświąteczny Kiermasz Wielkanocny, z którego dochód został przeznaczony na pomoc chorym na mukowiscydozę, wspieranych przez  Fundację „Podaruj Oddech”. Wcześniej uczniowie pod opieką p. Doroty Paszczeli upiekli ponad 200 babeczek, które były jedną z atrakcji na III Festiwalu Babeczek Wielkanocnych organizowanym przez Fundację przy kościele św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .