VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

logo 2017Szkoła nasza po raz kolejny przystąpiła

do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia,

który obchodziliśmy w piątek 29 września 2017 r. pod hasłem

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

UCZNIOWIE GASTRONOMIKA NA PODIUM

            27 września uczniowie Technikum nr 3 CKZiU wzięli udział w regionalnych zawodach lekkoatletycznych. Zdobywając III miejsce, nasi chłopcy po raz kolejny udowodnili, że liczą się nie tylko na szczeblu miejskim, ale również w regionie. Na ten wielki sukces pracowali wszyscy, ale na szczególne uznanie zasłużyli: Tomasz Kucek -  II miejsce w pchnięciu kulą, Michał Kuśmierz - III miejsce pchnięcie kulą, Wojciech Wawro - III miejsce w biegu na 400m. Gratulacje Panowie!! Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

         

GASTRONOMIK DLA SENIORÓW SOSNOWCA

21767101 361418980944805 967049072 oW dniach 11 – 17 września 2017r. w Sosnowcu  po raz kolejny obchodzone są  Dni Seniora. Z tej okazji w czwartek 15 września  uczniowie Gastronomika pod opieką p. Edyty Rostowskiej i p. Danuty Prorok, w ramach współpracy międzypokoleniowej  przygotowali pyszną , zagłębiowską zalewajkę. Częstowano nią  uczestników plenerowych  gier drużynowych, które zostały rozegrane pomiędzy przedstawicielami Rad Seniorów .

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE - WYBORY MISTERA GASTRONOMIKA

            Wybory Mistera  Gastronomika zaczynają powoli wpisywać się w tradycję naszej szkoły. Podobnie jak w latach ubiegłych,  z okazji święta „brzydszej” połowy naszej społeczności uczniowskiej przygotowano konkurs, który miał wyłonić Idealnego Chłopaka. Konkurs został przygotowany przez uczennice klas II GOA i II GHT, które wymyśliły trudne konkurencje, mające wyłonić męski ideał Gastonomika. Miały one  sprawdzić między innymi:  znajomość panów z praktycznej  wiedzy na temat makijażu, umiejętność wiązania krawata oraz sprawność fizyczną poprzez robienie pompek na czas.

SPOTKANIE ŚLĄSKIEGO KURATORA OŚWIATY Z LAUREATAMI OLIMPIAD PRZEDMIOTOWYCH I TURNIEJÓW ZAWODOWYCH

P 20170913 123610W dniu 13.09.2017r. odbyło się spotkanie Śląskiego Kuratora Oświaty z Laureatami Olimpiad Przedmiotowych i Turniejów Zawodowych z całego województwa śląskiego. Naszą szkołę reprezentowały Aleksandra Cikała – laureatka i zdobywczyni I miejsca W Ogólnopolskim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik oraz p. Dorota Paszczela – nauczyciel przygotowujący ucznia do turnieju. Ola znalazła się wśród 107 laureatów różnych olimpiad i turniejów z całego województwa.

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH

We wtorek 26 września spotkaliśmy się na uroczystej akademii z okazji ślubowania uczniów klas pierwszych, którzy zostali oficjalnie przyjęci do grona „Gastronomika”. Część pierwsza - najbardziej uroczysta - to złożenie ślubowania. Młodzież przyrzekała m.in. strzec honoru szkoły i stać się godnymi jej tradycji, brać przykład z ludzi rzetelnych,  rozwijać w sobie postawę obywatelską.

MŁODZIEŻOWY BUDŻET OBYWATELSKI

ZASADY WYŁANIANIA ZADAŃ DO MŁODZIEŻOWEGO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO, FORMULARZ ZGŁOSZENIA ZADANIA ORAZ LISTA POPARCIA       POBIERZ

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .