KroszonkiKroszonki to dzisiaj mało znana i zapomniana metoda ozdabiania jaj wielkanocnych. Podziwiać je można  nie tylko w Muzeum Etnograficznym w Gliwicach, ale również w Galerii "Ładniej" w Sosnowcu.

degustacjaW zeszłym tygodniu mieszkańców Sosnowca zaprosiliśmy na degustację przekąsek wielkopostnych do Galerii Ładniej.  Wyborne przekąski zostały przygotowane przez uczniów Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego w CKZiU w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 pod opieką  nauczycielki Karoliny Malmon. W wielkopostnym menu znalazły się takie potrawy jak: rodzimy śledzik przyrządzony na kilka sposobów oraz słodki deser w postaci kakaowego naleśnika z nadzieniem delikatnego twarożku. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Smakoszy oraz chętnych po przepisy nie brakowało, pomimo nierozpieszczającej aury, która panowała na zewnątrz.

Eko WarsztatyDnia 19 marca w Galerii "Ładniej" odbyły się eko-warsztaty podczas, których sosnowiecka młodzież miała okazję projektować kartki świąteczne z wykorzystaniem ekologicznych materiałów.

22 lutego Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru poprowadziło w Galerii „Ładniej” warsztaty stylizacji, w których uczestniczyli mieszkańcy Sosnowca. Swoje umiejętności w kreowaniu wieczorowych fryzur i makijażu prezentowały uczennice klasy III Tb w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich pod kierunkiem nauczycieli p. Beaty Kijak i p. Renaty Jadowskiej. 

14 marca
Pokaz zdobienia kroszonek, start 12:00
19 marca
Eko-warsztaty-zdobienie kartek świątecznych materiałami ekologicznymi przez uczniów Technikum nr 1, 12:30-14:00
21 marca
„Wielkanocne metamorfozy”, Warsztaty wielkanocne z tkaniną,10:00-13:00
Pokaz fryzur wielkanocnych w wykonaniu uczniów Technikum nr 7, 12:00-15:00
22 marca
„Raz na Ludowo”, Wernisaż prac uczniów i słuchaczy CKZiU, start 17:00

 06.02- Pokaz filcowania wełny cz. 2 Start godzina 12:00

15.02- Poranek Poetycki- Spotkanie z Jolantą Klimek-"Bąk" Start godzina 11:00

22/23.02- Pokaz wizażu wieczorowego- według uczniów Szkoły Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu

Gastronomiczna niespodzianka- Data zostanie ogłoszona wkrótce 

Śledźcie nas na bieżąco!

Zapraszamy!"

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .