Od maja w galerii "Ładniej" można podziwiać wybrane prace Wiesławy Michalskiej. Autorka choć zaliczana jest do grona malarzy niedzielnych, powszechnie zwanych amatorami, dyletantami, czy nieprofesjonalistami, urzeka odbiorcę kolorytem, szczerością i prostotą spojrzenia na otaczający nas świat. W swoim dorobku artystka ma kilkadziesiąt wystaw indywidualnych i zbiorowych oraz liczne nagrody i wyróżnienia. W tym roku, jako jedna z nielicznych została zaproszona do udziału w tegorocznej edycji prestiżowego na miarę światową festiwalu "Art Naif Festiwal", który od kilku już lat organizowany jest w galerii "Wilson" w Nikiszowcu. Jako Sosnowiczanka, godnie reprezentuje swoje miasto i kraj, wpisując swój dorobek w dziedzictwo kulturowe.

ZAPRASZAMY!!!ZAPRASZAMY!!!ZAPRASZAMY!!!

11.05
Witraż-warsztaty. Start godz.13.30
15.05
Wernisaż prac uczniów Technikum nr1 w Sosnowcu:Aleksandry Dramowicz, Adama Gołębiowskiego pt. "Ołówkiem malowane". Start godz.13.00
24.05
Kaligrafia-warsztaty. Start godz.12.00

Zapisy na warsztaty w galerii "Ładniej"-liczba miejsc ograniczona!!!

ZAPRASZAMY!!!

Jesteś osobą, dla której pojęcia jak design czy rękodzieło nie są obce. Uczucie pędzla lub ołówka w dłoni nie są dla Ciebie niczym nowym? Chciałbyś zaprezentować swoją twórczość, ale nie miałeś/miałaś nigdy okazji, a może potrzebujesz kogoś kto pomógłby poprawić Ci twój warsztat? Jeśli tak to dobrze trafiłeś/trafiłaś! Galeria "Ładniej" czeka na takich ludzi jak Ty. Zgłoś się do nas! Warszawska 3, 41-200 Sosnowiec (w przejściu podziemnym między Kilińskiego a patelnią).

wiosnaWiosna zawitała na dobre, nie tylko za oknem. Pobudziła również wyobraźnię  uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego  Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu. Podczas kwiatowych warsztatów W Galerii „Ładniej”, uczniowie wykazali się dużą inwencją twórczą oraz pomysłowością.

Do Galerii "Ładniej" zawitała niepowtarzalna kolekcja odrestaurowanych mebli, której autorem jest Magdalena Telecka. Dzięki swojej pasji autorka potrafi zamienić przedmioty codziennego użytku w stylowe eksponaty. Wszystkich miłośników designu, zarówno tych, którzy chcą nabyć, jak i tych, którzy chcą nacieszyć oko, zapraszamy od najbliższej środy do "Ładniej".

Z okazji przypadającego na 12 kwietnia br. Międzynarodowego  Dnia Czekolady uczniowie Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 przygotowali słodką niespodziankę dla grupy maluchów z Przedszkola nr 12 w Sosnowcu oraz pozostałych najmłodszych odwiedzających w tym dniu Galerię „Ładniej”. Dzieci, podczas wizyty w galerii poza możliwością zapoznania się  z bliska z procesem tworzenia czekoladek, mogły samodzielnie  wykonać swój ulubiony czekoladowy smakołyk. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyło się  musli w czekoladowej polewie oraz żelowe zwierzątka zatapianie w czekoladzie. Wszystko smakowało naprawdę wyjątkowo!

12 kwietnia
"Święto Czekolady"- niespodzianka w wykonaniu uczniów  z Technikum Gastronominczo-Hotelarskiego nr 3 w Sosnowcu przy CKZiU, start godz.10:00
18 kwietnia
"Wiosenne Impresje" warsztaty kwiatowe z wykorzystaniem bibuły, krepiny i tkaniny, start godz. 10:00
24 kwietnia
"WELIN"- fotografia Sary Wach" - wernisaż uczennicy Technikum nr 7 w Sosnowcu, start godz. 17:00

 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .