warsztaty21 marca 2018r. w Galerii „Ładniej” odbyły się warsztaty stylizacji fryzur. 
Mieszkańcy miasta mogli sprawdzić na sobie najnowsze trendy w  fryzurach na 2018r.. Porad udzielali uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, więc z pewnością już niedługo odbędą się kolejne. Zapraszamy

Eko WarsztatyDnia 19 marca w Galerii "Ładniej" odbyły się eko-warsztaty podczas, których sosnowiecka młodzież miała okazję projektować kartki świąteczne z wykorzystaniem ekologicznych materiałów.

14 marca
Pokaz zdobienia kroszonek, start 12:00
19 marca
Eko-warsztaty-zdobienie kartek świątecznych materiałami ekologicznymi przez uczniów Technikum nr 1, 12:30-14:00
21 marca
„Wielkanocne metamorfozy”, Warsztaty wielkanocne z tkaniną,10:00-13:00
Pokaz fryzur wielkanocnych w wykonaniu uczniów Technikum nr 7, 12:00-15:00
22 marca
„Raz na Ludowo”, Wernisaż prac uczniów i słuchaczy CKZiU, start 17:00

KroszonkiKroszonki to dzisiaj mało znana i zapomniana metoda ozdabiania jaj wielkanocnych. Podziwiać je można  nie tylko w Muzeum Etnograficznym w Gliwicach, ale również w Galerii "Ładniej" w Sosnowcu.

degustacjaW zeszłym tygodniu mieszkańców Sosnowca zaprosiliśmy na degustację przekąsek wielkopostnych do Galerii Ładniej.  Wyborne przekąski zostały przygotowane przez uczniów Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego w CKZiU w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 pod opieką  nauczycielki Karoliny Malmon. W wielkopostnym menu znalazły się takie potrawy jak: rodzimy śledzik przyrządzony na kilka sposobów oraz słodki deser w postaci kakaowego naleśnika z nadzieniem delikatnego twarożku. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Smakoszy oraz chętnych po przepisy nie brakowało, pomimo nierozpieszczającej aury, która panowała na zewnątrz.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .