Zaproszenie na warsztaty

Dnia 19 października o godz. 10.00 odbędą się warsztaty ze szkłem, na które serdecznie zapraszam! 
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w galerii.

Kwiaty w galerii

Od stycznia br. w galerii " Ładniej" cyklicznie organizowane są warsztaty rzemieślnicze. 8 października galeria gościła artystkę ludową - panią Zofię Morawiec, pochodzącą z Jury Krakowsko - Częstochowskiej. To tam już od najmłodszych lat pani Zofia obserwowała jak przy jednym wspólnym stole zasiadały kobiety, aby się spotkać, pogawędzić, a przy tym nie marnując czasu wyplatać kolorowe kwiaty bajkowe cuda wykonane z krepiny, bibuły i ścinków materiału, później wykorzystywano do dekoracji palm wielkanocnych, stroików bożonarodzeniowych, dożynek czy innych uroczystości takich jak śluby, chrzciny, urodziny. Pozornie proste paski bibuły w rękach pani Zofii, poprzez odpowiednie jej zagięcia, naciąganie, przycinanie i inne zabiegi zamieniają się w kwiaty niezwykłej urody. Baczna obserwacja przyrody i niezwykły warsztat pani Zofii, sprawiły, że nie ma chyba takiego kwiecia, którego nie byłaby w stanie wykonać, dodając mu właściwego sobie charakteru. To zaczarowany ogród, który mieni się barwami i pomysłem. Dzięki takim osobom jak pani Zofia tradycja na pewno nie zaginie, o czym jestem przekonana. I za to SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

"INNE SPOJRZENIE"

Niemal w tym samym czasie co FEERIA dotarły do galerii równie barwne prace uczestników tegorocznego XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt "INNE SPOJRZENIE". Prace które przyjechały z 4 kontynentów, 15 krajów świata cechuje wnikliwa i rzetelna obserwacja a zarazem interpretacja otaczającej nas rzeczywistości, wpisanej w tajemnice błękitnej planety. To również krzyk młodych ludzi przed zagrożeniami tego świata oraz ich następstwami. Stosując różne środki artystycznego wyrazu młodzi artyści jeszcze mocniej zaakcentowali swój przekaz. Z jednej strony prace ukazują nam beztroski i kolorowy świat, pełen dbałości o szczegóły, zadziwiający i zachwycający, z drugiej strony zmusza dorosłych odbiorców do przemyśleń. To sztuka przez duże S. Gorąco zachęcam do odwiedzenia galerii. 

KAŻDY Z NAS MOŻE POMÓC

Hospicjum to miejsce, gdzie pojęcie czasu ma inny wymiar. Hospicjum to także miejsce, gdzie sprawy uważane do dzisiaj za ważne, nie mają już żadnego nawet najmniejszego znaczenia. I w końcu Hospicjum, to takie miejsce, gdzie gasnący już człowiek pragnie być z drugim człowiekiem. Często z konieczności, niemocy, braku samodzielności, ułomności fizycznej, w oczekiwaniu na ciepło, serce, życzliwość, gest, czasem wsparcie finansowe w tych niełatwych dla wielu ludzi czasach. Stąd, tak ważny jest pomysł na różnego rodzaju akcje, dzięki którym można wesprzeć tych najbardziej potrzebujących w ich najtrudniejszym momencie życia. To także inwestycja, bez słów i granic, szczególnie dla tych zdrowych i silnych, czyli w większości z nas. Ale oprócz symbolicznie wydanej przez nas złotówki, liczy się przede wszystkim CHĘĆ uczestniczenia i CHĘĆ wyjścia z domu. A z tym bywa różnie, co niewątpliwie ma przełożenie na frekwencję a ta z kolei nie jest bez znaczenia. Na aukcję dziecięcych prac plastycznych, pochodzących z tegorocznego XVI Międzynarodowego Konkursu " INNE SPOJRZENIE ", która odbyła się dn. 26. 09. br. w Galerii " Ładniej " na rzecz Hospicjum Św. Tomasz Apostoła, pomimo bardzo wielu wcześniejszych deklaracji przybyła nieliczna grupa ludzi. Na szczęście ta wyjątkowa grupa szczodrze sypała groszem, licytując po kilka prac. Znawcy tematu i poszukiwacze talentów nie zawiedli się, licytując perełki czy też bardziej diamenciki, które z pewnością w przyszłości okażą się najlepiej oszlifowanymi brylantami. Mówi się, że dobro powraca. Ja wierzę, że do licytujących wróci ze zwielokrotnioną siłą. Na przyszłość jednak pamiętajmy, że deklaracja do czegoś zobowiązuje! A jutro nasze może okazać się dniem dzisiejszym tego pacjenta z Hospicjum.

"FEERIA" w galerii "Ładniej"

Kilka dni temu do galerii "Ładniej" zawitała kolekcja "FEERIA", pochodząca z pokazu mody, który odbył się 7.06.br w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego przy ul. Grota Roweckiego w Sosnowcu. To jedna z sześciu kolekcji, którą pokazano podczas prezentacji artystycznej w formie pokazu mody  pod tytułem "Jungle", której autorami są uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w CKZiU. Perfekcyjnie przygotowany pokaz, poprzez odpowiedni dobór kolorów, tkanin, stylizacji, muzyki oraz gry świateł i efektów dźwiękowych rozbudził chyba wszystkie zmysły uczestników tego niepowtarzalnego widowiska. I chociaż  "FEERIA" eksponowana w galerii nie odda już klimatu pokazu, to jednak inspirowana egzotycznymi kwiatami urzeka magią kolorów i lekkością tkanin owianych nutką tropiku, a  unoszący się zapach młodości i świeżości został subtelnie wpisany w eleganckie fasony. Użycie nieskończenie wielu pochlebnych słów w tym miejscu uważam za zbędne. Po mistrzowsku wykonane modele bronią się same, o czym świadczy liczba przechodniów, zatrzymujących się przed witryną wystawienniczą galerii i odwiedzających ją. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu uczniom oraz ich nauczycielom. Brawo!

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .