UCZNIOWIE TECHNIKUM NR 3 GASTRONOMICZNO – HOTELARSKIEGO GRAJĄ W 26 FINALE WOŚP

wospJuż po raz 26 uczniowie naszego technikum wspierali swoim udziałem WOŚP. 14 stycznia 2018 roku był dniem, w którym wszyscy jednoczyliśmy się pomagać zrealizować szlachetny cel – pozyskania środków na zakup sprzętu ratującego zdrowie i życie noworodków. Jak co roku nasi uczniowie i nauczyciele stanęli na wysokości zadania. W kwestowaniu podczas Wielkiego Finału WOŚP, w wielu miejscach na terenie Sosnowca brało udział 25 wolontariuszy z Gastronomika.

W hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR w Zagórzu wolontariusze i wolontariuszki z naszej szkoły rozprowadzały wśród osób przybywających do sztabu WOŚP pierniki upieczone przez uczniów w pracowniach szkolnych, a drużyny trzyosobowe prezentowały zasady udzielania pierwszej pomocy. Na licytację zostały przekazane dwa duże serca piernikowe powlekane czerwoną masą cukrową z napisem WOŚP. Również w gmachu LO im. E. Plater nasi wolontariusze kwestowali i częstowali grillowanymi kiełbaskami. Finał WOŚP miał miejsce na Górce Środulskiej, gdzie także byli uczniowie naszej szkoły. Punktualnie o godzinie 20.00 przyszedł czas na „Światełko do nieba”, czyli pokaz laserów, ponadto utworzono przy pomocy rac czerwone serduszko. Ten wspaniały, niepowtarzalny pokaz zebrał w jednym miejscu i zjednoczył ogromne rzesze ludzi dobrego serca. Z pewnością te kilka efektownych sekund na zawsze pozostanie w pamięci wszystkich uczestników, tak jak odwieczna chęć pomagania innym.

Zobacz galerie zdjęć

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .