PROFILAKTYKA ANTYNIKOTYNOWA

20171127 115759W dniach 20.11. – 24.11.2017r. w ramach profilaktyki antynikotynowej uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w pogadankach na temat zdrowotnych i społecznych skutków palenia papierosów przeprowadzonych przez wychowawców oraz obejrzeli film edukacyjny pt. ”O czym powinni wiedzieć palacze chcący rzucić palenie” . W filmie , obok informacji o szkodliwości palenia tytoniu, ukazano autentyczne reakcje emocjonalne  ludzi w sytuacji zetknięcia się ze skutkami palenia tytoniu.

W holu szkoły rozmieszczono plakaty obrazujące skutki zdrowotne nałogu tytoniowego oraz materiały edukacyjne o sposobach rzucania palenia.

W dniu 21 listopada pielęgniarka szkolna Ewa Żyłka– Szcześniak oraz uczniowie Szkoły Promującej Zdrowie promowali zdrowy styl życia wolny od nałogu tytoniowego i rozdawali ulotki informacyjno-edukacyjne. W bibliotece szkolnej, do każdej wypożyczonej książki załączano broszurkę o skutkach palenia papierosów.

W ramach  „Światowego Dnia Rzucania Palenia Tytoniu” młodzież naszej szkoły, pod kierunkiem Anny Zaród i Magdy Domagały, wzięła udział w konkursie pt. „Moda na niepalenie”.

Celem tej akcji było kształtowanie prawidłowych postaw zdrowotnych społeczności szkolnej i promowanie mody na niepalenie.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .