MODNA KULTURA POLSKO-UKRAIŃSKA W GALERII "ŁADNIEJ

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Grota-Roweckiego 64 serdecznie zaprasza mieszkańców i wszystkich odwiedzających nasze miasto do galerii „Ładniej” mieszczącej się przy ul. Warszawskiej 3 /pasaż dworca PKP/ na ekspozycję prac uczniów powstałych w ramach realizacji międzynarodowego projektu "Modny dialog młodych Polaków i Ukraińców". 
Projekt zainicjowany przez CKZiU i Stowarzyszenie „ART-EDU” we współpracy z Technikum Technologii i Przemysłu Mody w Dnieprze został dofinansowany ze środków programu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Głównym celem przedsięwzięcia była wymiana doświadczeń oraz współpraca w zakresie edukacji technicznej i branżowej, dzięki którym młodzież polsko-ukraińska miała niepowtarzalną okazję, by zdobyć doświadczenie zawodowe, podnieść swoje kwalifikacje, uzyskać dodatkowe umiejętności niezbędne na rynku pracy, a także nawiązać międzynarodowe przyjaźnie.
Tygodniowy pobyt młodych Ukraińców w Polsce zaowocował powstaniem wspólnej kolekcji zatytułowanej „Od projektu po wybieg”, której premiera miała miejsce 13 października br. w CKZiU. Każdy z elementów kolekcji jest unikatowy, a wszystkie detale ozdobne wykonane są ręcznie przez uczestników projektu. Całość ma charakter wielokulturowy, nawiązuje zarówno do folkloru polskiego, jak i ukraińskiego.
Od 30 października br. w sosnowieckiej galerii „Ładniej” możemy oglądać efekty pracy młodzieży. Zapraszamy!!!

 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .