UCZENNICE EKONOMIKA PO RAZ KOLEJNY WZIĘŁY UDZIAŁ "ONE BILLION RISING"

DSC 0163Po raz czwarty uczennice Technikum nr 1 Ekonomicznego wzięły udział w tanecznym flash mobie, którego celem jest protest przeciwko przemocy wobec kobiet.
Koordynatorka akcji pani Halina Sobańska - prezes Stowarzyszenia Kobiety Aktywne - po raz kolejny poprosiła o przygotowanie i poprowadzenie układu tanecznego nauczycieli i uczniów naszego Centrum.

Tegoroczna akcja skoncentrowana była na haśle ""Tylko TAK, oznacza zgodę na sex" i odbyła się 28 lutego 2019r. na Placu Stulecia - czyli popularnej PATELNI.
Punktualnie o godzinie 1200 na scenie wystąpiły uczennice Ekonomka, które pod kierunkiem pani Katarzyny Olszak wykonały układ taneczny, zachęcając przechodzące kobiety do aktywnego włączenia się w akcję.

Warto nadmienić, że jest to międzynarodowa akcja, której początki sięgają 2013 roku. Spotyka się ona z entuzjastycznym odzewem w różnych zakątkach świata. Wspólnym elementem, który łączy wszystkie uczestniczki akcji na całym świecie, jest właśnie taniec. Ta forma ekspresji ma bardzo silną wymowę - w tańcu kobiety rządzą swoim ciałem, w pełni panują nad każdym ruchem i gestem, nie podlegając żadnej przemocy.
Nasze uczennice po raz kolejny udowodniły, że potrafią aktywnie wspierać słuszne inicjatywy, a przy tym są bardzo uzdolnione artystycznie.

 

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .