Warsztaty dla młodzieży na terenie Parku Naukowo-Technologicznego w Sosnowcu

W dniu 20 listopada br. uczniowie kl. 1TBG wraz z pedagogiem szkolnym uczestniczyli w warsztatach na terenie Parku Naukowo - Technologicznego w Sosnowcu. Warsztaty w temacie: "Współczesne uzależnienia, a laboratorium biotechnologiczne" prowadzili pracownicy naukowi Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Sosnowcu. Uczniowie zapoznali się między innymi z zagadnieniem modyfikacji genetycznej roślin celem pozyskania roślin o mniejszej zawartości nikotyny lub kofeiny albo pozyskiwanie substancji pomagających w walce ze skutkami odstawienia środków psychoaktywnych. W części praktycznej młodzież brała udział w dwóch ćwiczeniach: drabinka DNA i produkcja sztucznych nasion.

Współpraca z Politechniką Łódzką

W Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w CKZiU w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 we współpracy z Politechniką Łódzką ruszyły  zajęcia edukacyjne w ramach projektu „Model współpracy szkół zawodowych ze szkołami wyższymi w zakresie kształcenia w zawodach z grupy branżowej tekstylno-odzieżowej  dla zawodu technik przemysłu mody”. Projekt stanowi uzupełnienie dla programu nauczania dla zawodu technik przemysłu mody. 

V Ogólnopolskiego Konkursu Młody Mistrz Fryzjerstwa

     04.12.2019r. Centrum Kształcenia Zawodowego 
i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota-Roweckiego 64 zaprasza na eliminacje 
do V Ogólnopolskiego Konkursu Młody Mistrz Fryzjerstwa, które odbędą 
się o godz. 10:00 w budynku przy ul. Warneńczyka 9.

Konkurs skierowany  jest do uczniów klas zawodowych i technikum kształcących się w zawodzie fryzjer. 

Tematem tegorocznych eliminacji  jest fryzura okazjonalna.

Serdecznie zapraszamy!!!

Dzień Języków Obcych !!!

7 listopada w Technikum Nr 7 odbył się szalony Dzień Języków Obcych. Udekorowana szkoła rozbrzmiewała piosenkami w języku angielskim i francuskim. Uczniowie brali udział w konkursach językowych, kosztowali angielskich, francuskich i niemieckich specjałów.
Sami zobaczcie!

Dzień Niepodległości

8 listopada 2019 r. uczciliśmy w Technikum nr7 i Branżowej Szkole I Stopnia nr 9 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczniowie spotkali się na akademii poświęconej ojczyźnie. Złożyli hołd wszystkim walczącym o wolność Polski, zapalając symboliczne znicze. Montaż słowno-muzyczny wprowadził nas w stan zadumy i refleksji nad ojczyzną.

"Piżama All Day"

31 października Samorząd Uczniowski naszego Technikum przygotował imprezę szkolną Pajama Party pt. "Piżama All Day".
Uczniowie, którzy przyszli w piżamach i przynieśli poduszki, nie byli w tym dniu pytani. Na długiej przerwie, na sali gimnastycznej, przy świetnej muzyce odbyła się kolorowa bitwa na poduszki. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .