LuxMed

Lista osób zakwalifikowanych zarówno z projektem damskim i męskim do II etapu konkursu na projekt fartucha lekarskiego dla lekarzy z grupy LUX MED 

luxmed
- Ostrowska Patrycja

- Zborowski Łukasz

- Skatuła Weronika

- Olejnik Roksana

- Staszel Natalia

Projekty zakwalifikowane  do II etapu zgodnie z regulaminem konkursu zostaną przekazane do szwalni.

Gratulujemy!!!

Uczennica Technikum Nr 7 zajęła 3 miejsce na Festiwalu Piosenki Europejskiej "Gala Złotej Nutki" w Jaworznie

Uczennica klasy 3 Tb Technikum Nr 7 Katarzyna Chycka zajęła 3 miejsce na Festiwalu Piosenki Europejskiej "Gala Złotej Nutki" w Jaworznie. Kasia reprezentowała nasza szkołę śpiewając w języku angielskim utwór Julii Pietruchy "On my own". Językowo przygotowała uczennicę nauczyciel j.angielskiego Agnieszka Pilawska-Sadlik.
Serdecznie gratulujemy Kasi i życzymy dalszych sukcesów scenicznych!

20 -21 listopada odbył się wyjazd edukacyjny klas II i III (Technikum Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz Technikum Fotografii i Multimediów) do Warszawy

Klasa 1 TAG na pokazie marki Eleven Australia

21 listopada klasa pierwsza Tag, grupa fryzjerska brała udział w pokazie i promocji marki Eleven Australia, zorganizowanym w Sali konferencyjnej Szyb Bończyk w Mysłowicach. Uczniowie obejrzeli cztery stylizacje, wykonane przez ambasadora marki. Były to fryzury uniwersalne zgodne z najnowszymi trendami. Młodzież otrzymała upominki od firmy zachęcające do dalszej pracy.

Odpowiedzialność prawna młodzieży

31 października 2019 roku odbyły się zajęcia na temat: "Odpowiedzialność prawna młodzieży" dla uczniów klas pierwszych i drugich technikum i szkoły branżowej. Prelegentem był funkcjonariusz sosnowieckiej Policji Pan Tomasz Mogielski, który w ciekawy sposób przybliżał uczniom zagadnienie konsekwencji ryzykownych i nieprzemyślanych zachowań w życiu codziennym.

"Szkoła wolna od uzależnień w cyberprzestrzeni"

Uczniowie klasy IITb Technikum Nr 7, Marcin Dolina i Jakub Mol wzięli udział w konkursie "Szkoła wolna od uzależnień w cyberprzestrzeni" pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowiec. Stworzyli krótki film, który porusza problem uzależnienia od telefonii komórkowej wśród młodzieży.
W dniu 26 listopada 2019 r. uczestniczyli wraz z opiekunem p. Małgorzatą Nowak w Gali Finałowej w Sali Widowiskowo-Koncertowej "Muza" w Sosnowcu.
Zapraszamy do obejrzenia ich pracy konkursowej!


Światowy Dzień Rzucania Palenia.

W trzeci czwartek listopada obchodzony jest Światowy Dzień Rzucania Palenia, z inicjatywy amerykańskiego dziennikarza Lynna Smitha, zatwierdzony przez Amerykańskie Towarzystwo Walki z Rakiem.
Akcja przyjęła się w wielu krajach na świecie, w tym w Polsce (od 1991). Dzięki uprzejmości p. Anny Targońskiej, pracownika oświaty zdrowotnej Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Sosnowcu, w dniu 21 listopada br. uczniowie naszej szkoły (CKZiU w Sosnowcu, ul. Roweckiego 64) w ramach tych obchodów mogli sprawdzić jak zachowuje się nasze ciało po środkach odurzających za pomocą ćwiczeń z wykorzystaniem narkogogli i alkogogli. Mieliśmy także możliwość przebadania się miernikiem stężenia poziomu tlenku węgla w wydychanym powietrzu urządzeniem Smokelyzer. Badania przeprowadzały pedagodzy: Jolanta Łebek i Patrycja Andrzejewska – Olech. Również dzięki tej współpracy mogliśmy zapoznać młodzież z materiałami w postaci ulotek, plakatów traktujących problem palenia. Wychowawcy klas na lekcjach wychowawczych prezentowali młodzieży krótkie filmiki profilaktyczne.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .