Światowy Dzień HIV/AIDS

Jak co roku w grudniu, z okazji Światowego Dnia HIV/AIDS, w Technikum nr 7 oraz Branżowej Szkole I Stopnia nr 9, odbyły się lekcje informacyjne połączone z dyskusją i konkursem wiedzy o HIV/AIDS.
Uczniowie uczestniczący w zajęciach uzyskali wiadomości na temat epidemiologii wirusa HIV, zgodne z najnowszymi osiągnięciami naukowymi, na temat przyczyn i dróg zakażenia oraz sposobów leczenia prowadzących do obniżenia poziomu wirusa. Młodzież naszej szkoły dowiedziała się, gdzie szukać pomocy w przypadku podejrzenia zakażenia wirusem, w jaki sposób wykonać badania.
W konkursie wiedzy o HIV/AIDS uczestniczyły 43 osoby z klas od pierwszej do czwartej. Uczniowie pochwalili się dużą wiedzą i umiejętnościami na temat zakażeń wirusem HIV. Najwyższym poziomem wiedzy wykazała się Justyna Piwowarek z klasy 3BS zdobywając 30 pkt., II miejsce zdobyła Patrycja Seweryn z klasy 1TAP, uzyskując 29 pkt., a III miejsce wywalczyła Dominika Otręba z klasy 1TAG, uzyskując 28 pkt.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a zwycięzcom składamy gratulacje!

MŁODZIEŻOWY GRANT OBYWATELSKI

Zwycięskie projekty w Młodzieżowym Grancie Obywatelskim:

Klimat Świąt Bożego Narodzenia w CKZiU

W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 można poczuć już świąteczną atmosferę. Stało się tak za sprawą przepięknej, oryginalnej , świątecznej dekoracji, która zdobi budynek szkoły i wprowadza nas w bożonarodzeniową atmosferę.

Działalność charytatywna w CKZiU w Sosnowcu, Wolontariat, Współpraca z Caritas i innymi instytucjami.

Młodzież CKZiU w Sosnowcu aktywnie działa w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu, które nawiązało współpracę z instytucjami charytatywnymi z terenu Zagłębia i Śląska. Uczniowie zdobywali doświadczenia w komunikacji interpersonalnej i doświadczali, jak wiele radości daje pomaganie innym.

Wolontariuszom i opiekunom, którzy chętnie podjęli wysiłek działania na rzecz potrzebujących serdecznie dziękujemy!

TAK POMAGAM

7 grudnia 2019 r. uczniowie Technikum nr 7 i BS I Stopnia nr 9 wzięli udział w akcji charytatywnej „Tak pomagam”. Od godz. 10.00 do 18.00 grupa zaangażowanych wolontariuszy z naszej szkoły zachęcała klientów dyskontu Biedronka do zakupu artykułów spożywczych oraz słodyczy i włożenia ich do naszego wózka. Dzięki ofiarności klientów sklepu zebrano 246 kg produktów. Zgromadzone artykuły spożywcze zostaną przeznaczone na wykonanie paczek świątecznych dla dzieci z Domu Dziecka, podopiecznych Domu Spokojnej Starości w Sosnowcu oraz potrzebujących rodzin pozostających pod stałą opieką naszej szkoły.
Dziękujemy za zaangażowanie i wrażliwość na potrzeby innych.

Selfie

Po raz drugi Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota-Roweckiego 64 wygrało konkurs Selfie + w kategorii Twój projekt w jednym ujęciu. Zdjęcie autorstwa Kornelii Warakomskiej stażystki projektu "Od stażysty do europejskiego specjalisty" zajęło I miejsce w ramach programu PO WER Kształcenie i szkolenie zawodowe.

Mikołajki w Technikum Nr 7

6 grudnia wszystkie klasy naszego technikum odwiedził Św. Mikołaj ze słodkościami. Na szkolnych korytarzach rozbrzmiewały świąteczne piosenki. Samorząd Szkolny zorganizował kiermasz, na którym można było spróbować pysznego ciasta, jak również wziąć udział w loterii fantowej. Cała kwota, która została zebrana zostanie przeznaczona na organizację Zabawy Mikołajkowej zaplanowanej na 19 grudnia i zakup paczek dla dzieciaków z zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Sosnowcu.
Wszystkim serdecznie dziękujemy.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .