FITNESS DAY

Dnia 10 kwietnia br. w Technikum nr 7 i Gimnazjum nr 14 odbył się Fitness Day. W zajęciach wzięły udział uczennice technikum i gimnazjum. W czasie zajęć dziewczęta mogły zapoznać się z różnorodnymi formami fitnessu, uzyskać informacje na temat zdrowego odżywiania, poznać walory aktywności fizycznej.

UROCZYSTE POŻEGNANIE UCZNIÓW KLAS CZWARTYCH TECHNIKUM NR 7

28 kwietnia br. w Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru po raz ostatni zabrzmiał dzwonek dla uczniów klas maturalnych.

 

Wojtek Sułek The Player

 

 

 

DZIEŃ OTWARTY w Technikum nr 7

W dniach 7-8 kwietnia 2017 roku w CKZiU Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru oraz ZSZ nr 9 Rzemieślniczo-Artystycznej w Sosnowcu zostały zorganizowane DNI OTWARTE.  Na gimnazjalistów, ich rodziców oraz wszystkich zainteresowanych czekało szereg atrakcji. Oprócz możliwości zwiedzenia pracowni przedmiotowych goście mogli uczestniczyć w zajęciach warsztatowych. Tegoroczne spotkanie miało na celu prezentację bogatej oferty kierunków kształcenia w szkole ze szczególnym uwzględnieniem nowych propozycji edukacyjnych w Branżowej Szkole I Stopnia w zawodach krawiec/tapicer oraz fryzjer i fotograf. 

Akcja charytatywna „Tak pomagam”

W sobotę 25 marca 2017 roku grupa wolontariuszy z CKZiU Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru wzięła udział w akcji charytatywnej „Tak pomagam”, organizowanej przez Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Celem akcji było zebranie artykułów spożywczych. Dzięki hojności klientów dyskontu Biedronka oraz zaangażowaniu naszych wolontariuszy zgromadzono około 300 kg towarów o długim terminie ważności do spożycia, które zostały przekazane do Szkoły Specjalnej przy ul. Suchej w celu sporządzenia paczek dla najuboższej młodzieży oraz mieszkańców Domu Matki i Dziecka w Sosnowcu. Wszystkim serdecznie dziękujemy za okazany dar serca.

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZDROWIA 2017

Każdego roku 7 kwietnia obchodzimy ten dzień w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia. Dzięki temu mamy możliwość podjęcia w naszej szkole kolejnych działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, które nurtują nie tylko naszych uczniów, ale również ludzi na całym świecie. Tematem przewodnim kampanii z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2017 jest depresja. Hasło kampanii brzmi „Depresja porozmawiajmy o niej”.

ZA NAMI III ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI Z ZAKRESU PROJEKTOWANIA I WYTWARZANIA ODZIEŻY

21-22 marca 2017 roku odbył się III etap - centralny Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy i Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży. Zmagania uczestników olimpiady przebiegały na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej. Do III etapu olimpiady zakwalifikowano 69 uczestników, a przystąpiło 68 uczniów z 20 szkół, z terenu całej Polski. Ich zadaniem było rozwiązanie testu i uzyskanie 60% poprawnych odpowiedzi z części pisemnej, co gwarantowało uczestnikom uzyskanie tytułu finalisty i tytuł taki otrzymało 46 uczniów w tym 4 uczennice z naszej szkoły- 3 uczennice z kl. III w zawodzie Technik Technologii Odzieży i 1uczennica z kl. II w zawodzie Technik Przemysłu Mody.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .