" Wybierz życie – pierwszy krok”

WybierzyciePierwszyKrokRak szyjki macicy jest drugim, co do częstości występowania nowotworem złośliwym narządów płciowych u kobiet. Co roku w naszym kraju u blisko 4 tys. kobiet wykrywa się raka szyjki macicy, a około 2 tys. umiera z tego powodu.

„Znamię! Znam je?”

unnamed

W Polsce co roku odnotowuje się około 50 000 przypadków nowych zachorowań na nowotwory skóry, w tym 3 000 zachorowań na czerniaki.

Czerniak stanowi 6% wszystkich nowotworów skóry, ale aż 80 % chorych na czerniaka umiera z powodu tej choroby. 

Ogłoszenie wyników w konkursie „HOTEL W MOIM OBIEKTYWIE”

TECHNIKUM NR 3 GASTRONOMICZNO – HOTELARSKIE ul. Wawel 1

DZIEŃ DZIECKA W SOSNOWIECKIM CENTRUM SZTUKI

91Uczniowie kl. 2 tpż wraz z wychowawcą wybrali się 01. czerwca do Zamku Sieleckiego m.in. na wystawę pt. "PUNKT BIELI. PUNKT CZERNI. FOTOGRAFIA ZDZISŁAWA BEKSIŃSKIEGO". Zdjęcia pochodzące ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku silnie oddziałują na widza charakterystycznym zastosowaniem plamy bieli i czerni, kompozycją układu, zaskakującym kadrowaniem, kreacją wizyjnego tematu...

Podziękowania za zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt

schroniskoSkładamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu.

DZIEŃ SPORTU - DZIEŃ DZIECKA

DSC 0153W dniu 01.06.2021 roku od godziny 8 00  do 12 30 odbył się w naszej szkole DZIEŃ SPORT,  w którym brało udział 120 dzieci.

Na świeżym powietrzu odbyło się 8 konkurencji sportowych , w których sprawdzili swoje umiejętności sportowe. Na sali gimnastycznej odbył się turniej mixstów siatkarskich.

230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

konstytucja obrazekW 2021 roku przypada 230 rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja przez Sejm Czteroletni – pierwszej w Europie i drugiej na świecie spisanej Ustawy Zasadniczej, która stała się dokumentem tworzącym tożsamość suwerennego narodu. Była inicjatywą części posłów i senatorów, którzy przy poparciu króla  Stanisława Augusta Poniatowskiego przygotowali ustawę reformującą ustrój państwa.