AKCJA PROFILAKTYCZNA – „RÓŻOWA WSTĄŻECZKA”

DSC 1736            Różowa wstążeczka  jest międzynarodowym symbolem odnoszącym się do walki z rakiem piersi. To jeden z najbardziej powszechnych nowotworów w Polsce. W wykrywaniu i skutecznym leczeniu tego nowotworu bardzo ważna jest profilaktyka, dlatego w naszej szkole od wielu lat organizujemy akcję „Różowa wstążeczka”. W tym roku przypadła ona na dzień 23 października. Podjęliśmy szereg działań, aby z informacjami na temat raka piersi dotrzeć do jak największej grupy młodzieży.

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY - WARSZTATY DLA GIMNAZJALISTÓW

20171017 133303            W dniach 16-20 października 2017 r. w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w naszej szkole odbywały się warsztaty dla gimnazjalistów. Uczniowie gimnazjów uczestniczyli w zajęciach, podczas których mieli okazję nie tylko poznać specyfikę poszczególnych zawodów, ale również przyjrzeć się z bliska naszej szkole. Nauczyciele Gastronomika z pomocą uczniów przeprowadzili warsztaty z gastronomii, obsługi konsumenta, hotelarstwa i turystyki.

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

logo 2017Szkoła nasza po raz kolejny przystąpiła

do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia,

który obchodziliśmy w piątek 29 września 2017 r. pod hasłem

„Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!”

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

            13 października odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie, aby uświetnić ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym, przygotowali krótki program artystyczny. Wiele ciepłych i pełnych wdzięczności słów popłynęło w kierunku nauczycieli, wychowawców i pracowników administracji szkoły. Uczniowie podziękowali nie tylko za przekazywaną im wiedzę i doświadczenie, ale również za codzienną opiekę i troskę. W części nieoficjalnej uroczystości zaprezentowano zabawną scenkę z nauczycielem w roli głównej zobacz.

UCZNIOWIE GASTRONOMIKA NA PODIUM

            27 września uczniowie Technikum nr 3 CKZiU wzięli udział w regionalnych zawodach lekkoatletycznych. Zdobywając III miejsce, nasi chłopcy po raz kolejny udowodnili, że liczą się nie tylko na szczeblu miejskim, ale również w regionie. Na ten wielki sukces pracowali wszyscy, ale na szczególne uznanie zasłużyli: Tomasz Kucek -  II miejsce w pchnięciu kulą, Michał Kuśmierz - III miejsce pchnięcie kulą, Wojciech Wawro - III miejsce w biegu na 400m. Gratulacje Panowie!! Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów.

         

ZBIÓRKA NA SCHRONISKO DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT W SOSNOWCU

pies kotDo końca października zbieramy karmę suchą i mokrą, koce, zabawki, ręczniki, narzuty i naczynia. Wszystkie produkty zostaną przekazane Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Sosnowcu – Milowicach. Za dobre i otwarte serca dziękują pieski i kotki. Więcej informacji udzielają panie Będzieszak i Wojciechowska. Czekają na Was punkty dodatnie!

DZIEŃ CHŁOPAKA W NASZEJ SZKOLE - WYBORY MISTERA GASTRONOMIKA

            Wybory Mistera  Gastronomika zaczynają powoli wpisywać się w tradycję naszej szkoły. Podobnie jak w latach ubiegłych,  z okazji święta „brzydszej” połowy naszej społeczności uczniowskiej przygotowano konkurs, który miał wyłonić Idealnego Chłopaka. Konkurs został przygotowany przez uczennice klas II GOA i II GHT, które wymyśliły trudne konkurencje, mające wyłonić męski ideał Gastonomika. Miały one  sprawdzić między innymi:  znajomość panów z praktycznej  wiedzy na temat makijażu, umiejętność wiązania krawata oraz sprawność fizyczną poprzez robienie pompek na czas.