Wieczorowe stylizacje

22 lutego Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru poprowadziło w Galerii „Ładniej” warsztaty stylizacji, w których uczestniczyli mieszkańcy Sosnowca. Swoje umiejętności w kreowaniu wieczorowych fryzur i makijażu prezentowały uczennice klasy III Tb w zawodzie Technik Usług Fryzjerskich pod kierunkiem nauczycieli p. Beaty Kijak i p. Renaty Jadowskiej. 

Kalendarz imprez na miesiąc luty w Galerii "Ładniej"

 06.02- Pokaz filcowania wełny cz. 2 Start godzina 12:00

15.02- Poranek Poetycki- Spotkanie z Jolantą Klimek-"Bąk" Start godzina 11:00

22/23.02- Pokaz wizażu wieczorowego- według uczniów Szkoły Projektowania i Stylizacji Ubioru w Sosnowcu

Gastronomiczna niespodzianka- Data zostanie ogłoszona wkrótce 

Śledźcie nas na bieżąco!

Zapraszamy!"

"Planeta wyobraźni","Barwne inspiracje"

Galeria " Ładniej" czynna codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 16.00
Zapraszamy dzieci, młodzież, mieszkańców Sosnowca oraz okolic.

Od 11 stycznia do 23 stycznia 2018 roku w Galerii "Ładniej" obok przepięknej aranżacji noworocznej podziwiać można prace młodych twórców warsztatów plastycznych "Planeta wyobraźni","Barwne inspiracje", prowadzonych w OPP nr1 w Sosnowcu, którzy pod okiem artysty  plastyka Pani Marty Lachor - Winiarskiej zaprezentowali swoje wyjątkowe umiejętności. Czy zima może być w kolorach?! Odpowiedzi na to pytanie dostarczą Państwu eksponowane prace. ZAPRASZAMY!

Mikołajki w galerii Ładniej

Mikołaj 2018


 

Filcowanie

Dnia 30 stycznia b.r. odbył się w Galerii "Ładniej", pokaz filcowania wełny na mokro i sucho, w którym uczestniczyła młodzież, z Ośrodka Pracy Pozaszkolnej nr 1 w Sosnowcu, wraz z opiekunami. Młodzi adepci sztuki filcowania, mieli okazję zapoznać się ze starą sztuką tworzenia biżuterii wykonanej z wełny czesankowej. Każdy z uczestników mógł stworzyć, zaprojektowaną przez siebie biżuterię.

KSIAŻKA W OBIEKTYWIE UCZNIÓW

18 grudnia odbyło się rozstrzygnięcie I Konkursu Fotograficznego „Książka w obiektywie uczniów”, w którym brali udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego. Konkurs zorganizowany był w ramach projektu #czytamwckziu, a celem było propagowanie wśród młodzieży czytelnictwa. Jury konkursu po długich obradach wyłoniło zwycięzców oraz przyznało kilka wyróżnień:

 I MIEJSCE
PIOTR RAJNISZ – III LO, Chorzów Batory
II MIEJSCE
KINGA FRANCZYK - Szkoła Podstawowa nr 38, Chorzów
III MIEJSCE
IZABELA PIEŃKOWSKA – VII LO, Częstochowa

MODNA KULTURA POLSKO-UKRAIŃSKA W GALERII "ŁADNIEJ

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu, ul. Grota-Roweckiego 64 serdecznie zaprasza mieszkańców i wszystkich odwiedzających nasze miasto do galerii „Ładniej” mieszczącej się przy ul. Warszawskiej 3 /pasaż dworca PKP/ na ekspozycję prac uczniów powstałych w ramach realizacji międzynarodowego projektu "Modny dialog młodych Polaków i Ukraińców". 
Projekt zainicjowany przez CKZiU i Stowarzyszenie „ART-EDU” we współpracy z Technikum Technologii i Przemysłu Mody w Dnieprze został dofinansowany ze środków programu Polsko-Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży. Głównym celem przedsięwzięcia była wymiana doświadczeń oraz współpraca w zakresie edukacji technicznej i branżowej, dzięki którym młodzież polsko-ukraińska miała niepowtarzalną okazję, by zdobyć doświadczenie zawodowe, podnieść swoje kwalifikacje, uzyskać dodatkowe umiejętności niezbędne na rynku pracy, a także nawiązać międzynarodowe przyjaźnie.
Tygodniowy pobyt młodych Ukraińców w Polsce zaowocował powstaniem wspólnej kolekcji zatytułowanej „Od projektu po wybieg”, której premiera miała miejsce 13 października br. w CKZiU. Każdy z elementów kolekcji jest unikatowy, a wszystkie detale ozdobne wykonane są ręcznie przez uczestników projektu. Całość ma charakter wielokulturowy, nawiązuje zarówno do folkloru polskiego, jak i ukraińskiego.
Od 30 października br. w sosnowieckiej galerii „Ładniej” możemy oglądać efekty pracy młodzieży. Zapraszamy!!!

 

Wręczenie nagród w Galerii „Ładniej”

25 stycznia br. w Galerii„Ładniej” miało miejsce podsumowanie konkursu „Książka w obiektywie uczniów” zorganizowanego przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 w ramach projektu #czytamwckziu. Uroczystość rozpoczęło otwarcie wernisażu prac konkursowych i wręczenie nagród:

I MIEJSCE
PIOTR RAJNISZ – III LO, Chorzów Batory
II MIEJSCE
KINGA FRANCZYK - Szkoła Podstawowa nr 38, Chorzów
III MIEJSCE
IZABELA PIEŃKOWSKA – VII LO, Częstochowa

Mikołajki w galerii Ładniej

3 3Tegoroczne mikołajki w CKZiU były pełne atrakcji. Zapoczątkowała je wizyta Dyrekcji i uczniów Centrum w Urzędzie Miasta, gdzie na gości oczekiwał Prezydent - pan Arkadiusz Chęciński. Każda ze szkół wchodzących w skład CKZiU przyniosła wykonany przez uczniów i rodziców długi łańcuch, który, połączony w jedną całość przez pana Prezydenta, symbolizował wspólnotę celów i działań z zachowaniem tożsamości każdej szkoły. Ten połączony łańcuch uczniowie zanieśli do Galerii  "Ładniej", w której Technikum nr 1 Ekonomiczne przygotowało warsztaty plastyczne, spotkanie z Mikołajem i jego Śnieżynkami oraz słodki poczęstunek dla gości. Zaproszenie do udziału we wspólnej zabawie skierowano do mieszkańców Sosnowca, którzy chętnie z niego skorzystali. W programie była również sesja fotograficzna z Mikołajem, a wszystko przy dźwiękach kolęd, które wprowadziły  organizatorów i gości w świąteczny nastrój.

Wernisaż wystawy malarstwa Wiesławy Michalskiej