Ogłoszenie

Jesteś osobą, dla której pojęcia jak design czy rękodzieło nie są obce. Uczucie pędzla lub ołówka w dłoni nie są dla Ciebie niczym nowym? Chciałbyś zaprezentować swoją twórczość, ale nie miałeś/miałaś nigdy okazji, a może potrzebujesz kogoś kto pomógłby poprawić Ci twój warsztat? Jeśli tak to dobrze trafiłeś/trafiłaś! Galeria "Ładniej" czeka na takich ludzi jak Ty. Zgłoś się do nas! Warszawska 3, 41-200 Sosnowiec (w przejściu podziemnym między Kilińskiego a patelnią).

Drugie życie mebli

Do Galerii "Ładniej" zawitała niepowtarzalna kolekcja odrestaurowanych mebli, której autorem jest Magdalena Telecka. Dzięki swojej pasji autorka potrafi zamienić przedmioty codziennego użytku w stylowe eksponaty. Wszystkich miłośników designu, zarówno tych, którzy chcą nabyć, jak i tych, którzy chcą nacieszyć oko, zapraszamy od najbliższej środy do "Ładniej".

Warsztaty stylizacji fryzur

warsztaty21 marca 2018r. w Galerii „Ładniej” odbyły się warsztaty stylizacji fryzur. 
Mieszkańcy miasta mogli sprawdzić na sobie najnowsze trendy w  fryzurach na 2018r.. Porad udzielali uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem, więc z pewnością już niedługo odbędą się kolejne. Zapraszamy

EKO-WARSZTATY

Eko WarsztatyDnia 19 marca w Galerii "Ładniej" odbyły się eko-warsztaty podczas, których sosnowiecka młodzież miała okazję projektować kartki świąteczne z wykorzystaniem ekologicznych materiałów.

Kalendarz imprez na miesiąc Kwiecień

12 kwietnia
"Święto Czekolady"- niespodzianka w wykonaniu uczniów  z Technikum Gastronominczo-Hotelarskiego nr 3 w Sosnowcu przy CKZiU, start godz.10:00
18 kwietnia
"Wiosenne Impresje" warsztaty kwiatowe z wykorzystaniem bibuły, krepiny i tkaniny, start godz. 10:00
24 kwietnia
"WELIN"- fotografia Sary Wach" - wernisaż uczennicy Technikum nr 7 w Sosnowcu, start godz. 17:00

 

RAZ NA LUDOWO

KALENDARZ IMPREZ NA MIESIĄC MARZEC

14 marca
Pokaz zdobienia kroszonek, start 12:00
19 marca
Eko-warsztaty-zdobienie kartek świątecznych materiałami ekologicznymi przez uczniów Technikum nr 1, 12:30-14:00
21 marca
„Wielkanocne metamorfozy”, Warsztaty wielkanocne z tkaniną,10:00-13:00
Pokaz fryzur wielkanocnych w wykonaniu uczniów Technikum nr 7, 12:00-15:00
22 marca
„Raz na Ludowo”, Wernisaż prac uczniów i słuchaczy CKZiU, start 17:00

Wystawa „Raz na ludowo”

22 marca br. w sosnowieckiej Galerii „Ładniej” zorganizowano wystawę pt. „Raz na ludowo”, podczas której można było zobaczyć i zakupić prace wykonane przez uczniów CKZiU.

Kroszonki

KroszonkiKroszonki to dzisiaj mało znana i zapomniana metoda ozdabiania jaj wielkanocnych. Podziwiać je można  nie tylko w Muzeum Etnograficznym w Gliwicach, ale również w Galerii "Ładniej" w Sosnowcu.

PRZEKĄSKI WIELKOPOSTNE

degustacjaW zeszłym tygodniu mieszkańców Sosnowca zaprosiliśmy na degustację przekąsek wielkopostnych do Galerii Ładniej.  Wyborne przekąski zostały przygotowane przez uczniów Technikum nr 3 Gastronomiczno-Hotelarskiego w CKZiU w Sosnowcu ul. Grota Roweckiego 64 pod opieką  nauczycielki Karoliny Malmon. W wielkopostnym menu znalazły się takie potrawy jak: rodzimy śledzik przyrządzony na kilka sposobów oraz słodki deser w postaci kakaowego naleśnika z nadzieniem delikatnego twarożku. Zainteresowanie przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Smakoszy oraz chętnych po przepisy nie brakowało, pomimo nierozpieszczającej aury, która panowała na zewnątrz.