Zaproszenie na warsztaty

Dnia 19 października o godz. 10.00 odbędą się warsztaty ze szkłem, na które serdecznie zapraszam! 
Liczba miejsc ograniczona. Zapisy w galerii.

Kwiaty w galerii

Od stycznia br. w galerii " Ładniej" cyklicznie organizowane są warsztaty rzemieślnicze. 8 października galeria gościła artystkę ludową - panią Zofię Morawiec, pochodzącą z Jury Krakowsko - Częstochowskiej. To tam już od najmłodszych lat pani Zofia obserwowała jak przy jednym wspólnym stole zasiadały kobiety, aby się spotkać, pogawędzić, a przy tym nie marnując czasu wyplatać kolorowe kwiaty bajkowe cuda wykonane z krepiny, bibuły i ścinków materiału, później wykorzystywano do dekoracji palm wielkanocnych, stroików bożonarodzeniowych, dożynek czy innych uroczystości takich jak śluby, chrzciny, urodziny. Pozornie proste paski bibuły w rękach pani Zofii, poprzez odpowiednie jej zagięcia, naciąganie, przycinanie i inne zabiegi zamieniają się w kwiaty niezwykłej urody. Baczna obserwacja przyrody i niezwykły warsztat pani Zofii, sprawiły, że nie ma chyba takiego kwiecia, którego nie byłaby w stanie wykonać, dodając mu właściwego sobie charakteru. To zaczarowany ogród, który mieni się barwami i pomysłem. Dzięki takim osobom jak pani Zofia tradycja na pewno nie zaginie, o czym jestem przekonana. I za to SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

"FEERIA" w galerii "Ładniej"

Kilka dni temu do galerii "Ładniej" zawitała kolekcja "FEERIA", pochodząca z pokazu mody, który odbył się 7.06.br w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego przy ul. Grota Roweckiego w Sosnowcu. To jedna z sześciu kolekcji, którą pokazano podczas prezentacji artystycznej w formie pokazu mody  pod tytułem "Jungle", której autorami są uczniowie Technikum nr 7 Projektowania i Stylizacji Ubioru w CKZiU. Perfekcyjnie przygotowany pokaz, poprzez odpowiedni dobór kolorów, tkanin, stylizacji, muzyki oraz gry świateł i efektów dźwiękowych rozbudził chyba wszystkie zmysły uczestników tego niepowtarzalnego widowiska. I chociaż  "FEERIA" eksponowana w galerii nie odda już klimatu pokazu, to jednak inspirowana egzotycznymi kwiatami urzeka magią kolorów i lekkością tkanin owianych nutką tropiku, a  unoszący się zapach młodości i świeżości został subtelnie wpisany w eleganckie fasony. Użycie nieskończenie wielu pochlebnych słów w tym miejscu uważam za zbędne. Po mistrzowsku wykonane modele bronią się same, o czym świadczy liczba przechodniów, zatrzymujących się przed witryną wystawienniczą galerii i odwiedzających ją. Jeszcze raz gratulujemy sukcesu uczniom oraz ich nauczycielom. Brawo!

Dzień Dziecka

30 maja br. w galerii "Ładniej" obchodzony był Międzynarodowy Dzień Dziecka. W tym dniu na dzieci odwiedzające galerię czekało sporo niespodzianek przygotowanych przez uczniów Technikum nr 1 Ekonomicznego  w CKZiU w Sosnowcu. Największym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszyło się: malowanie twarzy, zdjęcia z clownem oraz zwierzaki z balonów, które mogły zabrać do domu w prezencie. Wszystkim dzieciom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia i zapraszamy do galerii nie tylko od święta!!!

KAŻDY Z NAS MOŻE POMÓC

Hospicjum to miejsce, gdzie pojęcie czasu ma inny wymiar. Hospicjum to także miejsce, gdzie sprawy uważane do dzisiaj za ważne, nie mają już żadnego nawet najmniejszego znaczenia. I w końcu Hospicjum, to takie miejsce, gdzie gasnący już człowiek pragnie być z drugim człowiekiem. Często z konieczności, niemocy, braku samodzielności, ułomności fizycznej, w oczekiwaniu na ciepło, serce, życzliwość, gest, czasem wsparcie finansowe w tych niełatwych dla wielu ludzi czasach. Stąd, tak ważny jest pomysł na różnego rodzaju akcje, dzięki którym można wesprzeć tych najbardziej potrzebujących w ich najtrudniejszym momencie życia. To także inwestycja, bez słów i granic, szczególnie dla tych zdrowych i silnych, czyli w większości z nas. Ale oprócz symbolicznie wydanej przez nas złotówki, liczy się przede wszystkim CHĘĆ uczestniczenia i CHĘĆ wyjścia z domu. A z tym bywa różnie, co niewątpliwie ma przełożenie na frekwencję a ta z kolei nie jest bez znaczenia. Na aukcję dziecięcych prac plastycznych, pochodzących z tegorocznego XVI Międzynarodowego Konkursu " INNE SPOJRZENIE ", która odbyła się dn. 26. 09. br. w Galerii " Ładniej " na rzecz Hospicjum Św. Tomasz Apostoła, pomimo bardzo wielu wcześniejszych deklaracji przybyła nieliczna grupa ludzi. Na szczęście ta wyjątkowa grupa szczodrze sypała groszem, licytując po kilka prac. Znawcy tematu i poszukiwacze talentów nie zawiedli się, licytując perełki czy też bardziej diamenciki, które z pewnością w przyszłości okażą się najlepiej oszlifowanymi brylantami. Mówi się, że dobro powraca. Ja wierzę, że do licytujących wróci ze zwielokrotnioną siłą. Na przyszłość jednak pamiętajmy, że deklaracja do czegoś zobowiązuje! A jutro nasze może okazać się dniem dzisiejszym tego pacjenta z Hospicjum.

Kalendarz imprez na miesiąc czerwiec

8.06.
Ekspozycja modeli z pokazu mody "Jungle 2018", przygotowanego przez uczniów Projektowania i Stylizacji Ubioru przy Technikum nr 7 w Sosnowcu
13.06
Finisaż XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Inne Spojrzenie"
18.06
"Wianki" - warsztaty rękodzielnicze /osoby zainteresowane prosimy o zapisywanie się w galerii do dn 15.06
ZAPRASZAMY!!! ZAPRASZAMY!!! ZAPRASZAMY!!!

Zrodzone z pasji tworzenia

"Zrodzone z pasji tworzenia"- to najlepszy z możliwych tytułów na ten wernisaż. To spojrzenie dwojga młodych ludzi: młodej dziewczyny Aleksandry Dramowicz i jej rówieśnika Adama Gołębiowskiego. Z jednej strony realistyczne studium twarzy w charakterologicznym ujęciu, śmiało i po męsko przy pomocy ołówka i węgla. W dbałości o bogactwo kreski i waloru. Z drugiej strony kobiecość i ucieczka w świat fantazji przejawiająca się w lalkach oderwanych od rzeczywistości, świetnie wpisujących się w jak dotąd nie napisany komiks oraz zabawę z barwą i symboliką. Te dwa, z pozoru wydające się odległe spojrzenia, wiele łączy. To dwa światy, dwie różne historie, które jak to w życiu wzajemnie się przeplatają.

Zapraszamy!!!

"INNE SPOJRZENIE"

Niemal w tym samym czasie co FEERIA dotarły do galerii równie barwne prace uczestników tegorocznego XVI Międzynarodowego Konkursu Plastycznego pt "INNE SPOJRZENIE". Prace które przyjechały z 4 kontynentów, 15 krajów świata cechuje wnikliwa i rzetelna obserwacja a zarazem interpretacja otaczającej nas rzeczywistości, wpisanej w tajemnice błękitnej planety. To również krzyk młodych ludzi przed zagrożeniami tego świata oraz ich następstwami. Stosując różne środki artystycznego wyrazu młodzi artyści jeszcze mocniej zaakcentowali swój przekaz. Z jednej strony prace ukazują nam beztroski i kolorowy świat, pełen dbałości o szczegóły, zadziwiający i zachwycający, z drugiej strony zmusza dorosłych odbiorców do przemyśleń. To sztuka przez duże S. Gorąco zachęcam do odwiedzenia galerii. 

Haftowane obrazy

Od kilku już lat, haft krzyżykowy przeżywa swój renesans. Inspiracją do jego tworzenia stanowią zarówno dzieła wielkich malarzy, sięganie po motywy zaczerpnięte z tradycji, jak również wyrażanie siebie. Specjalnie z okazji zbliżającego się "Dnia Matki" została przygotowana wystawa pt. "Haftowane obrazy", której autorką jest absolwentka Technikum Odzieżowego w Sosnowcu-Monika Wójcik-Baryła. Te wyjątkowe prace będzie można podziwiać w galerii "Ładniej" już od najbliższego czwartku. Zapraszamy!

Warsztaty ze szkła

Tiffany od ponad 100 lat cieszy się niezmienną popularnością. Jego "elementarz" mogli poznać uczestnicy warsztatów ze szkła , które odbyły się w ubiegły piątek w galerii "Ładniej". Efekt końcowy był niezwykle zadowalający.

© 2017 Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu
Używamy ciasteczek. Czytaj . . .
Klauzula Informacyjna RODO Czytaj . . .